• Krátkometrážní

Temná strana dveří (2016)

Dobrý film, který měl na to být lepší. Škoda, že se z tajuplné Indie nevyždímalo víc, každopádně finální bubák mi připomínal indickou verzi Kajako z Nenávisti, jen méně děsivou. Finále celkem povedené a herecké výkony absolutně v pohodě a to včetně holčičky, která roli na svůj věk zvládla fakt dobře. Za co ale nej palec hore tak jednoznačně za seznámení diváka s týpky, co se nazývají Aghoriové. Tahle banda skutečně existuje a i když se říká ,,Jinej kraj, jinej mrav" , tak já bych konstatoval, že co je moc, to je moc. Většinu chuťovek, co tahle sekta koná ve filmu neuvidíte (bohužel) , každopádně však film zaseje to semínko zvědavosti, dozvědět se o této sektě víc. Takže, pokud na vás banda udělala dojem a chcete s nima jít kalit, tak oblečení dolů, potřít lidským popelem, připijte si lebkou plnou lidské krve pokud možno to zakousněte výkalem nebo hnijící mrtvolou a uznávejte Šivu nejlépe meditací nad tlející mrtvolou. Já osobně zůstanu u proteiňáku a činek.

Vražedný termín (2009)

První polovina filmu je celkem zdlouhavá, což u krátké stopáže docela překvapí, ale starý dům je krásně ponurý a pozornost diváka drží Brittany Murphy, která jasně dokazuje, že zvládne film táhnout v podstatě sama. Druhá polovina už je svižnější, čeká nás několik zvratů a konec si může každý domyslet vlastně podle svého, jelikož se to dá pochopit vícero směry. Ať už se to co se dělo, dělo opravdu nebo jen v hrdinčině hlavě tak přesto zůstává , alespoň pro mě, konec příjemně mrazivý. Vím, že je to už skoro sedm let, ale musím to napsat - Převeliká škoda tragického skonu Brittany...ohromně charismatická a talentovaná herečka, krásná přirozeným ženským půvabem bez tuny makeupu a působící vždy mile a sympaticky. Člověku se ani nechce věřit, že je to už tak dlouho co zemřela...Doufám, že je na lepším místě, se svým mužem, který stejně tragicky skonal rok po její smrti a že tam spolu jsou šťastni.

Ouija (2014)

Jako jeden z mála jsem jak tak koukám nečekal duchařinu u které mě bude mrazit ještě dva dny po filmu, ale prostě jen zábavné béčko, jednohubku na večer u které se nebudu nudit. A to film zvládl na výbornou. Pár scén je povedených a člověk u nich je lehce napnutej, děj sice předvídatelný, ale no a co. Však to je problém většiny hororů. Já si to užil a Olivia Cooke je navíc opravdu sympaťanda a směle jsem jí fandil. Bubák vypadá v pohodě, rozhodně lepší než nějakej další digimon a jsem celkem zvědav, jak se vyvede pokračování. Dal bych tři, ale když vidím jak to tady všichni hejtujou tak přisadím jednu k dobru.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Jako vášnivej čtenář mohu, pro někoho bohužel, potvrdit, že drtivá soubojů kniha vs film dopadá lépe pro knihu. A jelikož od Kinga mám nejraději Řbitov zvířátek, tak jsem se filmu řadu let vyhýbal. Nakonec ale zvítězila zvědavost a já se rozhodl, že filmu dám šanci, aby si mě získal. Bohužel to nešlo...V knize se postavy chovají tak, že s nima člověk soucítí a když přijdou o syna, bylo mi smutno. Ve filmu jsem protočil oči a říkal si, co je to za tupce, že toho kluka nehlídaj pět metrů od silnice, kde jezdí 100 kamionů za minutu rychlostí 150 km/h. Opravdu blbost postavy nejhlavnější ,dr. Creeda, nezná mezí a člověk mu nemůže fandit i kdyby 100x chtěl. Nejděsivější část filmu byl flashback kde paní Creedová vzpomíná na svou sestru. To mělo atmosféru a ségra byla vážně creepy. Zato navrátivší se ze záhrobí, mě netankovali vůbec a když malej Cage trucovitě prohlásil - To není fér !! - absolutně jsem s ním souhlasil. Doufal jsem, že budu mile překvapen, bohužel Řbitov zvířátek mi přišel spíš jako hororová komedie než jako mrazivej horor a to je konkrétně u tohoto díla dost špatně. Přitom by na to Lambert měl, s tou ségrou to byla fakt super scéna...

Útes smrti (2010)

Jelikož se mi líbil letošní snímek Mělčiny, tak mi uživatel malylada doporučil tento kousek a jsem rád, že jsem na jeho doporučení dal. Útes smrti se sice drží více při zemi než Mělčiny a je tedy méně akční, zato působí mnohem realističtěji a znepokojení je díky tomu více intenzivní. Herecké obsazení až překvapivě kvalitní, hlavně představitel Luka (Damian Walshe-Howling) je postava, které člověk drží pěsti. Správnej chlap se kterým fakt máte pocit, že Vás ze srabu dostane ať už mu cestu oceánem zkříží cokoli. No cestu mu i ostatním samo sebou zkříží velkej bílej a i když nemá deset metrů a více, jako někteří jeho kolegové, ale tak cca 3-3,5m, působí podstatně děsivěji. Není totiž gumovej, ani digitální. Je pravej. Tvůrci krásně spojili záběry pravého žraloka s filmem a výsledkem je, jak už jsem zmínil, silně znepokojující dojem. Nejvíce mě dostal závěr filmu, kde jsem opravdu držel pěsti ať to dopadne dobře. A jakže to dopadlo? Mrkněte :-)

Polednice (2016)

Jediné, co je na tomto snímku horor, je vůbec ho dokoukat. Takhle jsem se nenudil už dlouho.

Strašidelný dům (2003)

Celkem mě překvapuje takhle nízké hodnocení, vždyť je to parádní rodinnej film :-) No holt co člověk to názor, takže za mě osobně spokojenost a některé hlášky se Eddiemu fakt povedly. Říct tlející mrtvole, co právě vylezla z rakve - Klídek mladej, běž si lehnout...no tak to už jsem se musel smát nahlas.

Vražedný dech (2012)

Hooodně podhodnocenej film, skoro mi přijde, že lidi tomu sázej odpady a 1* jen proto, že je to od studia Asylum. Skoro pořád se něco děje, herecké obsazení na tento typ filmu v pohodě, nápad s legendou fajn, nějaká ta erotika, nějaké to gore, prostě absolutně nenáročná pohodovka jakých je sice hromada, ale řadil bych jí k těm povedenějším. Komu nevadí béčkové až céčkové horory na jedno kouknutí, ten se na to může směle mrknout a navíc zjistíte, proč máte zadržovat dech když jedete kolem hřbitova.

Vražedný lov (2012)

Vlastně se sám sobě divím, že mi to celkem sedlo :-D hodně tomu pomáhá fakt, že jsem nečekal žádnej zázrak ba naopak jsem čekal bídu a díky tomu jsem byl pozitivně překvapen. A proč jsem to vlastně pouštěl, když jsem čekal bídu? Občas tu totiž vyskočí horor, kterej většina hejtuje a já jsem zvědav jestli je fakt tak špatnej, pustím ho a zjistím, že jdu proti proudu. Tak Vražedný lov je tento případ. Mrtvol celkem dost, nějaké to gore tu taky je (sundávání obličeje bylo celkem povedený) a dokonce pár postav se alespoň snažilo hrát. Bloncka byla strašná, vůbec jsem nepochopil proč vlastně ve filmu byla, válečný veterán taky mohl být vybrán lépe, moc drsně nepůsobil ale tak co. 80 minut uběhlo rychle a já nelituju.

Zhasni a zemřeš (2016)

David F. Sandberg na to prostě má což už několikrát dokázal ve svých kraťasech. Že mu pomocnou ruku na natočení celovečeráku nabídne jako pruducent např. James Wan to jasně dokazuje, že Wan není týpek co by se bál schopné konkurence a naopak pravému talentu rád pomůže, za to palec hore. Každopádně největší palec hore si zaslouží Sandberg, jelikož jasně dokázal, že jeho tvorba neskončí u kraťasů, ale že i celovečerák dokáže natočit tak, aby mrazil, byl plný atmosféry a dokázal diváka vyděsit Strašidlo se velmi povedlo, hlavně jeho obrysy ve tmě jsou děsivé, a určitě hodně lidí donutí spát s rozsvícenou lampičkou. Herci v pohodě a film rozhodně ani chvilku nenudil. Wan a Sandberg zajišťují hororovému žánru světlou budoucnost a já se už teď těším na Annabelle 2.