• Krátkometrážní

The Hoarder (2015)

Celkem příjemné překvápko. Nečekal jsem nic a ono se na to dalo v pohodě koukat aniž by hrozily tiky v oku nebo mozková obrna. Potěšil mě starej známej Robert Knepper známej hlavně z Útěku z vězení a z vybraných postav byl asi jedinej komu jsem nepřál bolestivou smrt. Hlavní hrdinka filmu je dutější než halloweenská dýně, což nám dokazuje celou řadou svých skutků, a to co předvede na konci filmu to je vrchol debility v té nejčistší formě. Ostatní taky rozumu moc nepobrali a tak bylo otázkou času kdy se blbostí nakazí i Robert. Když pomineme tupost postav tak prostředí obrovského skladu, kde každá chodba vypadá stejně bylo správně zneklidňující (čtvrté "patro" vedlo) a zabijácké cosi se mi taky líbilo. Závěrečná pointa za mě v cajku a hudba byla až překvapivě dobrá. Na jedno, dvě mrknutí rozhodně pohodová volba a za mě o dvě třídy vejš než Blood Shed.

The Faith of Anna Waters (2016)

Taková pohodovka...Elizabeth Rice je sympaťanda a tvůrci se i snažili o jakous takous atmosféru. Lekačka na mě nezafungovala sice ani jedna (bohužel) , ale to mi nebránilo si film celkem i užít a dokonce se našly i postavy kterým se dalo fandit. Lehce nadprůměrná duchařina, pro méně otrlé jedince super volba, pro ostatní důvod naučit se morseovku.

Late Phases (2014)

Celkem příjemná chlupatina, která nenudí ani když se vlkodlak hodinu neobjeví, což příjemně překvapilo. Masky jsou naprosto v pohodě a závěrečná čtvrthodinka je obvzlášť povedená. Tunu nelogičností netřeba rozmazávat tohle není film o kvantové fyzice. K lepšímu hodnocení mi chybělo přece jen trochu více napětí, navíc uhodnout kdo je vlkodlak je celkem jednoduché, takže člověka film nemá moc čím překvapit. Hlavní hrdina byl správnej drsňák a svého psa pomstil více než dost. Bogliana jsem dodnes celkem přehlížel (když pominu Abecedu smrti na které se podílel) tak asi nastává čas abych se jeho tvorbě začal věnovat. Silnější tři hvězdy a pro milovníky chlupatin povinnost.

Bleed (2016)

Začátek klasika, člověk má šanci poznat postavy a rozhodnout se komu fandit bo komu přát exnutí. Prostředek filmu na mě působil znepokojivě s dobrou atmosférou a pocitem bezmoci našich klaďáků. No a závěr bohužel už byl moc velké tlačení na pilu, kouzlo temných interiérů vyhořelého vězení vzalo za své a snaha šokovat diváka se úplně nepovedla. Dost postav exne mimo záběr nebo hrozně urychleně (prostřelení hlavy při honičce to bylo fakt odfláknutý) a konec je takovej narychlo zplácanej do sebe s tím, že sem dumal kam se poděl ten duchařskej Rasputin. Rozhodě ale lepší horor než jak se tu procentuálně jeví.

V zajetí démonů 2 (2016)

James Wan opět nezklamal. Neskutečně atmosférická pecka během které mě mrazilo jako už dlouho ne. Jeptiška byla creepy jak máloco, starý pán jí zdatně sekundoval a Madison Wolfe dokázala , že malá holčička dokáže být děsivá víc než dvoumetrovej poděs se sekerou. Masky opět bomba, žádné směšné digi bubu, ale nádherně namaskovaní herci. Dvě a čtvrt hodiny utekly strašně rychle a co se mi hodně líbilo byla atmosféra v kině. Dorazila hromada puberťáků (cca 80% sálu) co nezavřela kušnu a pořád se všemu tlemili...cca prvních dvacet minut. Pak nastalo ticho , které prolomilo jen ječení většího počtu jedinců u různých scén. Po filmu jsem se kochal přehlídkou na smrt bledých puberťáků, kteří v hloučcích urychleně opouštěli kino jako by tam byla bomba (nutno podotknout, že během finále to několik jedinců na férovku nedalo a potmě prchali z kina, svítíc si mobilem na cestu). Takže co dodat? Snad jen - Milí puberťáci, příště si rozmyslete jestli opravdu chcete jít na horor od Jamese Wana. On totiž točí HORORY a ne "horory". A na konec klobouk dolů před Asia_Power. Takhle mistrně maskovat asi tři infarkty to jen tak někdo neumí :-D

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Hororů, kde pár lidí přežívá v bunkru s vědomím, že svět tam venku se změnil, už tu pár bylo a tak jsem byl celkem i zvědavej, jak si v konkurenci hororů jako The Divide nebo Hidden, Ulice povede. A i když jí stejně jako dvěma jmenovaným nakonec napálím 3*, tak je pro mě z této trojice nejslabší. Pomalej rozjezd a skoro až komickej konec tenhle film tahá dolů. Kdyby rejža a spol vypustili do světa dílko co už měli natočené a nerozhodli se to na poslední chvíli předělat s tím, že se to dá přece spojit s Monstrem, tak by to možná dopadlo lépe. Takhle je ta snaha o pokračování tak křečovitá až to bolí do očí...No a vy co sdílíte můj názor se stejně jako já obávejte hněvu zubatýho slimáka, určo už po nás jde...

Nemilosrdní (2015)

Jean Reno byl, je a vždy bude frajer. Nemilosrdní jsou drsnej akční krimi film, kde není nouze o napětí, hlášky a i občasné vtipné situace (pokus odtáhnutí obrovského černocha v bezvědomí mě rozesmál nahlas) . Kromě překvapivého zjištění, že Jean Reno neviděl Avatar ve filmu překvápek moc není a ani nejsou potřeba. Šlape to totiž přesně tak, jak jsme u Jeana zvyklí - více než dobře.

Inhyeongsa (2004)

Nezapomínejte na své panenky z dětství, protože ony Vás milují a mohou velmi nelibě nést, když zjistí, že vy je už ne. Atmosférická pecka s panenkama, které dovedou děsit mě příjemně překvapila a rozhodně se na tento horor v budoucnu podívám znovu. PS : Mít panenku jako je Mi-na, tak bych jí tedy rozhodně měl rád. Dokonce moc a moc rád. A nehledejte v tom pedofilii :-D té herečce bylo už přes dvacet, i když na to tedy skutečně nevypadala.

Apateu (2006)

Příjemně mrazivá záležitost s gradující atmosférou a velmi povedenou závěrečnou pointou, která se dá odhadnout, přesto ale příjemně překvapí. Pro milovníky asijských duchařin skoro povinnost tak pomozte tento, dle počtu hodnocení, skoro zapomenutý film představit širšímu okolí a mrkněte na něj v temný deštivý večer s přáteli či drahou polovičkou. Nebo i samotní, ale pozor, možná pak budete špatně usínat. Zvuky ve filmu jsou totiž skoro tak znepokojivé jako u legendární Ju-On. A nejen ony...

Les sebevrahů (2016)

Nevím co od toho čekali ostatní já čekal budování atmosféry, paronoiu a celkově horor, který nebude stavět na lekačkách, ale spíše na halucinacích hlavní hrdinky a otázky co je skutečné a co ne. A to jsem dostal. Sára postupem času nedokáže rozeznat realitu od halucinací a stává se nebezpečnou nejen sobě, ale i Aidenovi u kterého divák může hádat, jestli je vypočítavý a zvrácený vrah nebo jen oběť Sářiny představivosti. Já jsem s filmem spokojen a i když se z toho dalo určitě vymáčknout víc, tak mě rozhodně nezklamal.