• Krátkometrážní

Džuon: Široi ródžo (2009)

Kayako je Kayako a tahle paní Náhražková v gumové masce neděsí...škoda, jinak to mohlo být opět super. Krom masky, ale vše v cajku

Krokodýl (2000)

Nedokážu to logicky vysvětlit, ale fakt mě to bavilo :-D

Pavouci útočí (2011) (TV film)

Asi dvě hodiny po dokoukání filmu se na stěně nad postelí objevil velký pavouk. Náhoda? Nemyslím si...

Poslední výkřik (2012)

Česká verze Vřískotu. Herecké výkony na bodu mrazu, vrah nemá nejlepší outfit a vraždy opravdu neděsí. Jenže na českej horor je to celkem eso. Když si vzpomenu na Zahradníka, Někdo tam dole mě má rád nebo na Polednici...Tak prostě budu to jedno procento z CSFD co řekne, že tenhle film ty výše jmenované válcuje. Radši se mrknu na amatérskou vykrádačku Vřískotu než na jiné české horory. Jinak film nedoporučuji nikomu, nebude se Vám líbit a dáte mu odpad, já sám sebe nechápu, že mi to vůbec nevadilo a v pohodě jsem na to mrknul. Ale nebojte, Asia_Power na to má trochu jinej názor než já a s tím se určitě lépe ztotožníte :-)

Útok dvojhlavého žraloka (2012)

Já tyhle ne céčkové, ale přímo žetkové monster horory, co se absolutně neberou vážně mám celkem rád a Asylum je pro mě prostě taková továrna na oddechovky, kde se děje neuvěřitelná hromada pitomostí, ale tvůrci se to nesnaží skrývat a nedělají jak to myslí děsně vážně. Něco jiného je koukat a hodnotit na X té pokračování čelistí, které se pořád snaží působit hrozivě s tím, že to akorát ždímá prachy z jedničky a něco jiného je koukat na blbinu, která si na nic jiného ani nehraje. Dvouhlavej žralok, potápějící se atol, rozbitá loď...no prostě napínavej žraločí survival jako jsou Mělčiny nebo In the deep :-D :-D

Kickboxer: Vengeance (2016)

Koukám většina zatím nespokojená a já nechápu proč. Jasan Bautista není zrovna thajec, takže Tong Po s kulatýma očima může někomu vadit a mohli mu dát trochu jinej look, ale jak tu může někdo psát, že neumí Muay Thai? Safra vždyť Muay Thai trénuje už nějakej ten pátek a ovládá ho. Netvrdím, že na špičkové úrovni ale to ani Michel Qissi. Do filmu to rozhodně ale stačilo tehdy a stačí to i teď. Hlavní hrdina možná vypadá pro někoho až moc šampónsky, ale řezat se určitě umí, JCVD jako učitel absolutně v pohodě a příznivce MMA musí potěšit účast takových jmen jako GSP, Cain Velasquez a Fabricio Werdum, Gina Carano je třešní na dortu, ale nechápu proč jí dali roli, kde nepředvede ani Ň ze svého umění. Akce je ve filmu dost, bitky jsou koukatelné, přehledné a závěrečný boj na život a na smrt pěkně dlouhej, žádná pětiminutovka. To že film vesměs kopíruje originál s tím se snad počítalo, ne? Za mě spokojenost, těším se na další díl a potěšilo mě cameo Qissiho, který ve vězení prohodí na JCVD - Hej, ty mě nepoznáváš? No, kdo z Vás Tong Poa poznal? :-)

Smrt ve tmě (2016)

Těšil jsem se na tento horor dlouho, protože jsem věřil, že Stephen Lang v roli vraha bude dokonalej a Stephen mě nezklamal !! Ten člověk se narodil aby hrál killery. Jeho slepý válečný veterán je jedním z nejvýraznějších zabijáků posledních let a konečně po dlouhé době také vrahoun, kterému člověk může směle fandit. Alvarez dokazuje, že horory umí a těším se na jeho další film. Postavy celkově dobře zahrané, prostředí domu dokonale pochmurné, scény v temnotě depresivní, atmosféra od začátku až do konce jede na plno. Zvuky a hudba skvěle doplňují tísnivej pocit, který diváka provází celej film. Nechápu lidi, co píší, že toto není horor, k hororu není potřeba tuna krve nebo milion laciných lekaček. U dobrého hororu by měl člověk mít tísnivý pocit znepokojení, či strachu a mělo by ho mrazit v zádech. A to všechno tento horor nabízí. Scéna ve sklepě po vyhození pojistek je pro mě absolutně top, ale zdaleka není jediná u které mrazí. Absolutní spokojenost.

Příčesky (2007)

Vlasy mi hrůzou nestály, ale musím uznat, že to bylo originální a hezky zvrácené. Na to, aby film vystrašil je v něm ale pro mě až moc vtipných scén. Nevím jestli přijdou vtipné jen mně, ale párkrát jsem se fakt málem začal smát nahlas a to asi nebylo zrovna plánem tvůrců :-D Jinak Yamazaki byl dobrej psychoblázen, Yuko a Mami jsou dvojka, které člověk rád fandí a i ta spolubydlící Yuko byla sympaťanda. Nejvíc tleskám herečce, která hrála starší nevlastní ségru Yuko, jelikož tu mrchu zahrála dokonale a člověk jí mohl opravdu upřímně a od srdce nenávidět.

47 metrů (2017)

Nejdřív The Shallows a teď tohle, letos se žralokům konečně zase daří. Parádní atmosférická pecka, která člověku nedá vydechnout. Opravdu netuším co bych dělal na místě hrdinek a ani to nikdy nechci zjistit. Real shark opět dokazuje, že budí mnohem více hrůzy než 20ti metrovej digi shark a scéna se světlicí vyprodukuje neskutečnej záběr u kterého mě zamrazilo až do morku kostí. Konec asi hodně lidem dojde, ale já proti němu nic nemám a bylo to fajn. Co by mě ale úplně dostalo, kdyby film skončil v čase cca 1:21:15. To by byl ještě větší nářez. Sice hodně drsnej, ale dokonalej.

Grizzly zabiják (2015)

Konečně jsem se dočkal parádního hororu s medvědem. Dokonale se hodící krajina, sympatičtí herci, medvěd velkej jako kráva (a ještě víc) , houstnoucí atmosféra, krev, vnitřnosti, super kamera (útoky médi jsou hodně na pána) a závěrečné zúčtování bez chybičky. Tady se to prostě povedlo všechno jak nejlíp to šlo, silně podhodnocenej film, hlavně když vezmeme v úvahu jaké "medvědí horory" tomuto kousku "konkurují". BRUM !