• Krátkometrážní

Zabití posvátného jelena (2017)

Solidní hororové drama, které se ale přeci jen místy celkem táhne a charaktery postav Farrellovy rodiny (i když velmi dobře zahrané) jsou tak nesympatické, že zabránily, abych jim držel pěsti. Každopádně Martina plně chápu, jednal bych podobně.

Život (2017)

Život si s Vetřelcem vytřel zadek a jasně ukázal jak má dobré hororové sci-fi vypadat. Napětí, atmosféru, solidní herecké výkony i pár sympatických postav...to vše Život na rozdíl od k uzoufání nudného Vetřelce nabízí.

47 metrů (2017)

Nejdřív The Shallows a teď tohle, letos se žralokům konečně zase daří. Parádní atmosférická pecka, která člověku nedá vydechnout. Opravdu netuším co bych dělal na místě hrdinek a ani to nikdy nechci zjistit. Real shark opět dokazuje, že budí mnohem více hrůzy než 20ti metrovej digi shark a scéna se světlicí vyprodukuje neskutečnej záběr u kterého mě zamrazilo až do morku kostí. Konec asi hodně lidem dojde, ale já proti němu nic nemám a bylo to fajn. Co by mě ale úplně dostalo, kdyby film skončil v čase cca 1:21:15. To by byl ještě větší nářez. Sice hodně drsnej, ale dokonalej.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Oproti zcela nudné jedničce, u které jsem nikdy nepochopil, co na ní lidi posadilo na zadek, je tohle rozhodně lepší, ale stále to má do pecky příšerně daleko. První polovina filmu je totálně nudná, druhá polovina totálně uřvaná, no už se něco děje, každopádně žádná sláva to není. Víc než dvě hvězdy si to nezaslouží, ale jelikož jedničku to převyšuje asi tak o dvě třídy, tak nadhodnotím a mrsknu třetí, zcela nezaslouženou snad jako poděkování, že to nebyla až taková blbost. Nejlepší je rozhodně závěrečná dvacetiminutovka v domku na samotě u lesa, ale to cca půl vteřinové ukazování něčeho (čarodějnice? bezďačky? bubáka? ) si rejža mohl klidně odpustit. Z neherců lze fandit dronu, který ale moc prostoru nedostane. Z živých neherců nelze fandit nikomu, ale můžete si určit pořadí, kdo Vám poleze krkem nejvíc. Za mě vyhrála Ashley a v těsném závěsu za ní se umístil Lane. Strach vám (NE)naženou klacky, šutry, rozklepaná kamera, jekot, tma a hromy s blesky. Konec je originální jak hranolky k hambáči a pokud čekáte potitulkovou scénu, zachráním Vám pár minut života - Žádná není.

Bleed (2016)

Začátek klasika, člověk má šanci poznat postavy a rozhodnout se komu fandit bo komu přát exnutí. Prostředek filmu na mě působil znepokojivě s dobrou atmosférou a pocitem bezmoci našich klaďáků. No a závěr bohužel už byl moc velké tlačení na pilu, kouzlo temných interiérů vyhořelého vězení vzalo za své a snaha šokovat diváka se úplně nepovedla. Dost postav exne mimo záběr nebo hrozně urychleně (prostřelení hlavy při honičce to bylo fakt odfláknutý) a konec je takovej narychlo zplácanej do sebe s tím, že sem dumal kam se poděl ten duchařskej Rasputin. Rozhodě ale lepší horor než jak se tu procentuálně jeví.

Bodom (2016)

Severské horory mám rád, zvláště když se odehrávají v lese. Napínavé to moc nebylo, ale za hezký zvrat a pohodové herecké obsazení si to rozhodně tři hvězdy zaslouží.

Bohové Egypta (2016)

Gerard zahrál Setha skvěle. Ruku na srdce, kdo z Vás fandil Horovi? Já teda ne

Brimstone (2016)

Děkuji uživateli malylada za doporučení této pecky. Brimstone je špičkové drama z westernového prostředí s prvky mysteriózna s nejlepším filmovým záporákem posledních let. Šílenýho reverenda v podání Guy Pearce budete zaručeně nenávidět a přát mu nejhorší možnou smrt. Guy svou postavu zahrál tak dokonale, že nechápu jak ho mohla minout nominace na oskara. Pro fanoušky ultra slizkých padouchů povinnost.

Centrální inteligence (2016)

Já čekal víc :-) Ale i přesto je Centrální inteligence pohodovej snímek co mě bavil, avšak ruku na srdce - Lví podíl na tom má The Rock. Jeho postava byla tak dokonale cáklá, že to přímo řvalo po více bláznivých scénkách a těch je bohužel ve filmu celkem málo, na to, že tvůrcem je rejža pro mě legendární Vybíjené. Hart se k Rockovi hodí a myslím, že se dobře doplňují. Film tak brzdí jen scénář, kterej se , kdo ví proč, drží zpátky. Škoda, ale stále dobrá zábava.

ClownTown (2016)

Příjemný překvápko. Nagel jako režisér by mohl mít lepší budoucnost než jako herec. Zápletka jednoduchá, ale koho to štve u slasheru? Mě tedy rozhodně ne. Atmosféru se daří budovat, vlasatej klaun je vážně dost creepy a některým postavám člověk dokáže i fandit. Krve je tak akorát, mordů mohlo být víc, ale zase lepší méně vražd a napínavá hra na očku a na myš než tuna kečupu bez atmosféry. Scéna v domě s psychobábou a klaunem doslova za dveřma se mi líbila stejně tak jako schovávačka na vrakáči. Kdo čeká, že Lauren Elise se svlíkne bude zklamanej, ale nebojte - fotila pro Playboy tak můžete slintat u strejdy googlu :-)