Pixely (2015)

Jsem si naprosto vedom, ze objektivne vzato jsou Pixely strasna picovina bez nejaky logiky, smysluplnosti a s mizernyma humorama. Ostatne jako cokoliv dalsiho od Sandlerovych Happy Madison picovin. Zcela subjektivne ale musim rict, ze me ten film presto vsechno docela bavil a utekl mi jako voda. A to nerikam z pozice sentimentalniho osmdesatkovyho ditete (resp. osmdesatkovej sem, ale u nas moc herny za komance nefrcely a poradne jsem znal jen toho Pac Mana, Konga a Galagu ze staryho Nintenda). Naprosto nevysvetlitelne me to proste bavilo, udrzelo to moji pozornost a kdyz film skoncil a celej film sel zkracene vypixelovanej znova behem zaverecnejch titulku na pozadi za zvuku melodicky hudby, tak jsem mel proste super pozitivni naladu. 65%

Drsný šerif - Série 6 (2017) (série)

Takze Nighthorse skoncil ve vezeni, protoze si pujcil od Mafie penize? Walt ho dostal do vezeni na zaklade falesnyho obvineni, ze kteryho nebyl vlastne vubec ocisten? Trend otravnyho mstivyho Walta z predchozi rady pretrval, zbytek nastesti kvalitativne stale nahore.

Drsný šerif - Série 5 (2016) (série)

Mam za sebou patou radu a jak to shrnout... je to furt Longmire, ale ztraci to jisty kouzlo. Ze slabyho finale predchozi rady se vyklubala vata na 2 dily a v tom zbytku je to takovy prapodivny. Walt se ze sympataka transformuje v podivnyho inkvizitora a uplne nesmyslne se stane posedlym pronasledovanim Nighthorse (kterej mu nejspis neprimo i zachranil zivot). Kazdopadne zneprateleni Cady i Henryho probiha dost prapodivne, celou dobu jsou tam jasny indicie kdo taha za nitky a kdo ne a Walter jen nesmyslne kope kolem sebe, musim se priznat, ze me misty uz i sral. Naopak jsem rad, ze spojenectvi bachora s Nighthorsem je definitivne pryc, ackoliv to evidentne bude mit jeste v posledni rade velkou dohru. Cady jinak okay az na to vyjednani propusteni Dariuse, dalsi naprosto nepochopitelny krok, kdy by stacilo nekomu zavolat... a civilni zaloba spolu s chraplavym curakem me serou. Opet to je tak na 3.5 hvezdy, tentokrat to zaokrouhlim dolu.

Drsný šerif - Série 4 (2015) (série)

Ctvrta rada v premierove produkci Netflixu, coz se projevi uz v prvnich nekolika malo minutach opakovanymi zabery na Serifa Longmira za zvuku nejakyho oddechovyho songu… Serial a postavy jsou oproti predchozim trem radam castecne pozmeneny a je otazkou, zda to byl umysl nebo dilo novy produkce. Ale poporade… serial (bohuzel) opustila moje oblibena postava, coz bylo naznaceno v zaveru treti rady. Serif Longmire v prvnich radach pusobil jako skvely detektiv, v tehle rade behem svych vysetrovani zacal poprve chybovat. Nova postava paranoidniho dobraka me zatim neoslovila, ackoliv herec neni uplna guma. Naopak nova postava Deputy Eamonn + herec gumy. Postava Henryho me od zacatku serialu nebavila, ale nevadila mi.. jeho dramaticka promena v Punishera Hectora me ale srala a zaverecna epizoda mi prisla nejhorsi ze vsech 4 dosavadnich rad. Longmire zjistil, ze Henry zabiji lidi a presto ho necha bejt a dal bojuje proti delnikum, ktery jsou sice hajzlove, ale ve finale meli pravdu… Alespon me v zaveru mile prekvapil racionalni Mathias a Nighthorse tim, ze to vypada, ze pujde proti tlustymu protivnymu indianovi s kamosem v divnejch botach. A jinak doktorka a Waltovo tokani divny… PS: Cela ta dramaticka kauza o pomste za nepotrestany znasilneni byla od zacatku zalozena na picovine - Absaroka County a Tribal Police nemeli pravomoce, ale Cady presvedcila federaly, aby se tim zabyvali, akorat to cely posrala indianka tim, ze nemluvila, a jeji matka uplatkem. Proc si tedy stezovali na to, ze to nikdo nepotrestal, kdyz vysetrovani odmitli uz na pocatku kauzy… demence. Hodnoceni zhruba 3 a pul hvezdy, zaokrouhleno nahoru.

Planeta opic (2001)

Remake Opicaku nebyl nic jednoduchyho asi ani na papire, tak se 20th Century rozhodli povolat tezkou kavalerii s Timem Burtonem v cele. Ale ani Wahlberg, Duncan nebo Burton tuhle bidu nezachranili. Standalone by to urcite bylo fajn, ale vzhledem k tomu, ze uz tu jedna Planeta Opic kdysi byla a kvalitativne (herecky i scenaristicky) dosahuje vysin, o kterych se tomuhle filmu muze jen zdat, zustava tenhle film v tezkym prumeru. A to jsem jeste shovivavej.. Wahlberg postrada to nejdulezitejsi - charisma, postava Carterovy je proste "human lover" a je tim vsechno dany, nejakej senat a senatori (krome jednoho nebo dvou nekde u vecere) ve filmu vubec nejsou, neni tam vubec zadny kastovni rozdeleni opic, lidi jsou uplne debilni (ale umej mluvit) a zlej opicak (Tim Roth) je jeden z nejotravnejsich zaporaku, co jsem v posledni dobe videl. Jsem ale rad, ze zlyho simpanze sel hrat prave Roth - jako herec je sracka a uvolnil tak roli Severuse Snapa genialnimu Rickmanovi, takze dik!

Policajt ze sámošky 2 (2015)

Neal McDonough se dal propada hereckym dnem, kdyz hraje hlavniho zaporaka ve srackovy komedii o policajtovi z obchodaku. V hlavni roli opet Kevin James, bachor s talentem, kteremu tentokrat mnohem vic nez v prvnim dile sekunduje hnusna hispanska bachyne (Raini Rodriguez) v roli jeho super chytry dcery. Zapletka stejne debilni jako v prvnim dile, akorat zaporaci uz nejsou skakajici debilove na skateboardech / kolech, ale vycviceny zabijaci. Stejne je ale Paul Blart sroluje, takze zadny prekvapko se nekonalo. Vata kolem (ruzny dialogy, vedlejsi postavy vedlejsich postav) mi prisla slabsi nez v prvnim dile, ale ten sjezd sekuritaku z obchodaku byl celkem vtipnej. Byli to presne ty mentalove, co si clovek predstavuje v obchodacich - zevlak, radoby profik, strapatej dedek s mentalni manzelkou, bachyne atd.. na celym filmu byli ale zdaleka to nejvtipnejsi (pricemz vtipnejsi = netrapny). Slabsi nez prvni dil, cca 45%

Drsný šerif - Série 3 (2014) (série)

Jestlize jsem psal u druhe serie, ze se pribeh rozjel na plno, tak v te treti musel uz nekolikrat rovnou explodovat.. Porad neni jasne proc a kdo je mastermind, ackoliv season finale (shocker) zase udelalo velky krok smerem k osvetleni hlavniho pribehu. Ten uz zacal byt natolik komplexni, ze zhruba dve / tri epizody se mu venovaly kompletne cele. S Branchem jsem trochu soucitil, ackoliv nebylo jasny, jestli se z nej teda stane magor nebo jestli se z toho vyhrabe (pricemz season finale mu dalo malou nadeji). S Vic se to po stalkerovi a manzelsky krizi trochu uklidnilo a Ferga je mi lito, ze tam z nej delaj jen druhou starou babu. Do dalsi serie jdu celkem zvedavej s tim, jaka bude role Malakaje, ocekavam navrat Falese a jeho legalnich buzeraci a samozrejme taky jak to dopadlo s Branchem (fandim ti kamo!).

Kat: Válečná zóna (2008)

Puvodniho Punishera z roku 2004 mam docela rad, predevsim postava Rusaka uz je takova legendarni.. na druhej film z produkce Marvel Knights jsem se tesil a vysledek me bohuzel moc neohromil. Stevenson mi jako herec nesednul a cely to bylo takovy divny... na jednu stranu je Punisher drsnej, celej film beha v armoru Juggernauta z Call of Duty a lame vazy a strili lidi brokovnici do drzky a pak se ve filmu objevi holcicka a je z nej sentimentalni dedek. Villaini jsou celkem zabavny, Jigsaw mi prisel mixem Two-Face / Jokera (a v obou pripadech lepsi nez filmovy originaly) a jeho picenta fotr s emosynem byli mega. Akorat silenej bracha James mi prisel debilni... v prvni scene se drzkou prokouse bachorovi az k organum jako zombik z Resident Evilu behem 5 vterin a pak ve finalni bitce s Punisherem se mu zakousne na 2-3 vteriny do krku a Punisher z toho ma jen cucflek... a pochopil sem, ze to mel bejt hlavne magor - ze je super rychlej karatista se tam nikde predtim ve filmu neukazalo, celou dobu jsem cekal, ze ho Punisher proste streli do drzky a konec. Videt to tech 10 let nazpatek, asi bych z toho byl vyhonenej vic, protoze fatality na tu dobu docela nevidany...

Policajt ze sámošky (2009)

Docela slaba komedie o policajtovi z obchodaku, kterej jezdi na segwayi. Kevina Jamese mam celkem rad, produkce Adama Sandlera, atraktivni (dejove) prostredi - to vse slibovalo potencial dobre zabavy. Nakonec zustalo jen u toho... uz od pohledu je to silny Becko, kvalitativne prilis produkci TV Nova nebo CT neprevysuje, a predevsim postrada nejaky silny momenty / humory. Je to bachor, dela ochranku v obchodaku, ale mimo rvacky s bachyni a zrani hnusnyho lizatka to skutecne zadny vtipny momenty nemelo. Vlastne spis naopak, napr. ten vyhublej ind z Pravidel Zasnoubeni byl vrchol trapnosti, mental s propiskama byl taky trapnej a swat-villain byl uplna nula. Dost slabej prumer, kterej vazne drzel jen ten James...

Osudová sázka (1998)

Priznam se, ze to je jeden z tech filmu, co vubec nemam poneti, jak jsem se k nim dostal.. Moc se tam toho nedeje, cely je to dost artovni, a presto me to ve finale docela bavilo. Vincent Gallo to tu v hlavni roli (a za kamerou) vsechno hejtuje, dobra tretina filmu jsou jeho monology, kde opakuje debilum desetkrat to samy, ale stejne je to docela prdel. Tlusta Ricci je zajimava postava bez jakyhokoliv pozadi a jeji jednani je ve finale dost nepochopitelny, ale kdo by se nakonec staral.. 65%