Marvel One-Shot: The Consultant (2011)

Nebudeme si nic nalhavat, jak jsou Marvelovky super a vtipny yaddi yadda - tady se nedeje nic nez jen par kecu a replay scenky z konce Hulka.

Daredevil (2015) (seriál)

Intro + Season 1 - Komiksovy do-gooder Daredevil patri v ramci universa k tem mym mene oblibenym hrdinum. O to vetsim prekvapenim pro me bylo, v jak sympaticky serial se prvni sezona vyklubala, a to i pres pomerne nezname / nesympaticke trio hlavnich hrdinu. Foggy a Karen me srali, Murdock samotnej mi prisel fajn. Nejvetsi prednosti ale bylo sympaticke (aspon pro me) vykresleni Kingpina, kteryho si pamatuju ze Spidermana jako totalniho cur.. padoucha, ale tady ma vicemene dobry umysl, prestoze na to jde typicky padoussky. Zkratka vsechna cest D'Onofriovi, protoze at hraje tupyho vojaka, zamilovanyho rybare, bachora z divokyho zapadu nebo megalomanskyho villaina, vzdycky to je zabava sledovat. Dalsi dobry postavy byly Vanessa v podani Izraelsky hvezdy Zurer, prava ruka Fiska v podani nejakyho neznamyho herce nebo novinar nekdejsi hvezdy Cesty do Ameriky. A jeste me potesil nesmrtelnej Bob Gunton jako jeden ze sekundarnich villainu. Skoro se mi chtelo dat po dlouhy dobe 5*, ale kdyz to koste zabilo Wesleyho, tak jsem byl hodne zklamanej. Kdyby on zabil ji a nasranej Daredevil je pak vsechny serezal v ramci pomsty, bylo by to pro me mnohem prijatelnejsi. Tohle bylo pro Wesleyho opravdu ponizujici.. a nejen pro nej.

Zpívej (2016)

Buster Moon je az po usi v hovnech, pardon - dluzich, a rozhodne se zachranit rodinnej kseft (stary divadlo) usporadanim podvodny souteze, ve ktery ucastnikum vedome slibi prachy, ktery nema. Soutezici tuto lez v prubehu filmu odhali, ale prestoze vsichni ty prachy potrebujou, tak se na vsechno vyserou a Busterovi odpustej, protoze si muzou vsichni zazpivat. Finale je velky uspech (vetsi nez prvni rada Superstar se Samerem) a Buster dostane novy zrekonstruovany divadlo a soutezici nic. Pokud to neni z popisku deje patrne, jedna se o animovany film pro deti, kde se hodne zpiva. Ackoliv nejsem velkym fanouskem zpivani, tak sve si kazdy najde, ackoliv hlavni prostor dostane predevsim nudny pop v podani praseci matky, anglickyho gorilaka a stydlivy slonice. Hlavni sestavu doplni Mysak Sinatra a rockujici dikobrazice. Neni to spatny, ale nektery soutezici me zaujali vic - treba rapujici buvol / krokodyl, pornozajecice nebo japonsky pandy. Nejvetsi problem jsem ale mel s hlavni myslenkou filmu - koalak Buster je podvodnik a vsechno mu projde, jeste dostane novy divadlo. Ale ze gorilakuv fotr skonci v lochu nebo dikobrazici se rozpadne vztah (se sobeckym pritelem) se nijak neresi. Mam to presne mezi trema a ctyrma hvezdama, zaokrouhlim to ale dolu. Sorry.

Tajný život mazlíčků (2016)

Illumination Entertainment, produkcni spolecnost zodpovedna za zrod nejvetsiho audiovizualniho pekla (vlastne druhyho nejvetsiho zla - hned po Alze), prisla na trh s necim jinym. Nemelo to takovy "uspech", ale je to na rozdil od "uspechu" koukatelny animak, predevsim diky pekne animaci / vizualizaci zvirat. Neni to tak sofistikovany / vtipny jako napr. Zootropolis, ale na tu hodinu a pul to cloveka zabavi tak akorat.

Generál Luna (2015)

General Luna je na filipinske pomery celkem zdatne natoceny historicky opus, apelujici predevsim na narodni hrdost, ktera (pravdepodobne) u dnesni generace mladych filipincu chybi. Jiste, film jako takovy se neobejde bez chyb a stejne tak nemohou chybet prvky tolik typicke filipinske filmografii - slow motion, hra na kytaru (nebo jiny hudebni instrument) nebo prehnany vyvrcholeni v podobe atentatu generala. Presto vsechno me film samotny docela zaujal, coz se o drtive vetsine dnesnich filmu z tehle zeme rict neda. Podrobnosti konfliktu neznam, filipinsko-americka valka byl ocividne konflikt vyvolany jednim krve-moci chtivym americkym papalasem, ale co jsem tak zevrubne cetl, tak prilis daleko od pravdy tenhle film nebude. Jinak pro Vavcu - ano, k partyzanske valce pozdeji doslo a bylo to neco, co general prosazoval uz od pocatku (a co mu umozneno nebylo). Jestli by Antonio Luna zvratil vysledek valky nevim, ale jeji prubeh by asi vypadal jinak...

Marvel One-Shot: Agent Carter (2013)

Na tomhle One-Shotu je evidentni, ze byl delan pred serialem, ackoliv chronologicky patri az za nej. Taky je na nem videt filmova produkce, ktera je a vzdycky bude o neco lepsi nez ta serialova. Jinak celkem OK, nemam moc co k tomu dodat.

Žluté nebe (1948)

Gregory Peck a Richard Widmark (v jednom z jeho vubec prvnich filmu) spolu s bandou dalsich 5 banditu vykradaj banky, az je jednou zazene armada do solny pouste a odtud se pak dostanou do ghost townu Yellow Sky, aby zde svedli boj o to, jestli staryho dedka s dcerkou okradou o hodne nebo o vsechno. Pomerne atypicky western, ktery je vic nez kovbojkou takovym dramatem s pomerne ponurou zapletkou. Peck me nijak nezaujal, Widmark byl dobrej zaporak, dedula (Barton) sympatak a ta holka celkem koste. Vidim to na tri a pul hvezdy, zaokrouhleno pocitove dolu.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Uz je to rada let a dej jsem si nepamatoval, tak jsem si to rozhodl oprasit behem jednoho nudnyho nedelniho odpoledne. Prumerny hodnoceni (na rozdil od prvniho Iron Mana) ponecham, protoze Edward Norton me moc nebavil a cely uvod je shrnuty behem 30-ti vterinovyho intra a pocita se s tim, ze lidi origins Hulka znaji. Tim Roth jako supervillain The Abomination byl dobrej, general Ross taky a Liv Tyler se od Pana Prstenu porad spis hleda. Humoru marvelovkam vlastnim tu moc neni, ackoliv je fakt, ze Banner asi oproti Starkovi tolik prostoru k ruznym vtipkum nedava.. cisty prumer, co nijak neurazi.

BLEACH (2018)

Film natoceny podle mangy stejnyho jmena (ktery neznam) - to je vzdycky komplikovany. V serialech ty postavy maji vic prostoru, postupne se charakterizuji a nejak to graduje, zatimco ve filmu maji tvurci hodinu a pul na to, aby predstavili rychle ten svet a jeho pravidla (strucne), nejaky postavy (a vetsinu z nich jen zbezne) a nakonec k tomu namontovali nejaky ten pribeh. Tady se teda bojuje s nakejma bubakama, jsou docela pekne udelany, ale ten zbytek je dost takovej oklestenej. Ichigo ma nejakyho kamarada silaka, ale ve filmu se o nem nerekne nic. Asi bude mit i lasku, ale o ty se nerekne nic. Tichej spoluzak - lucistnik to behem bitky koupi a pak na konci filmu se tam zase prochazi jako kdyby byl naklonovanej. Hlavni Reaper - Kapitan / bratr se stoickym ksichtem nejdebilnejsi postava filmu. Nevim no, bitky fajn, ale zbytek dost velky HM.

Zavěste červené lucerny (1991)

Chtelo by se mi napsat typicky tragicky film Yimou Zhanga, ale zase jsem jich tolik nevidel, abych mohl generalizovat. Cely film se odehrava v asi 7 ruznych interierech (vcetne jedny strechy) nejakyho papalase, kterej si poridil ctvrtou manzelku. Kazdy den se rozhodne, se kterou stravi noc a dostane benefity (masaz nohou, vyber jidelnicku) a zbytek je povl, coz nuti vsechny pleticharit proti ostatnim. Vystrednost cinskych historickych filmu se zde skloubi s mocenskym soubojem tri manzelek (ta ctvrta nejstarsi uz je biologicky ze hry) a prave to dodava filmu na zajimavosti. Ktera z nich vyhraje neprozradim, ale je to Yimou, takze to rozhodne neni citelny Hollywoodsky skvar!