Riskni to s Polly (2004)

Oh my God, that ASS! Příjemná průměrná komedie se Stillerem a sexy Jennifer Aniston.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Saving Private Ryan jsem si kdysi dávno, velmi dávno, půjčil na videokazetě v původním znění a byl to takový zážitek, který dosud nic jiného nepřekonalo. Ano, na tento film navazovalo přímo nebo nepřímo spoustu počítačových her, filmových zpracování jiných válečných konfliktů, ale nic tento emocionální zážitek nepřekonalo a nikdy už asi ani nepřekoná. Režie, scénář, kamera, herci .... všechno je tak, jak má být. Velmi dobře se podařilo vykreslit charaktery všech postav, s každým padlým si člověk říká "ten si to zrovna nezasloužil" a cítí lítost nad jejich smyšlenými osudy. Ano, Tom Hanks byl opět skvělý - je to PAN HEREC. Osobně jsem měl nejraději kromě Cpt. Millera Sgt. Horvatha v podání Toma Sizemora a po letech i Irwina Wada - zdravotníka Giovanniho Ribisi. Ostatní jsou samozřejmě rovněž velmi silné postavy, když nácek pomalu zabíjel Mellishe, mohl jsem kvůli podělanýmu Uphamovi téměř vyskočit z kůže, ale to právě ukazuje sílu celého filmu, sílu diváka strhnout do děje.

Útěk z L.A. (1996)

Za natáčení takových filmů by mělo být v USA křeslo. Mega debilní efekty i scénář, vláda USA jsou ultra píčusové, ale předvídají přesně všechny kroky Russella (hologramy) až na ten poslední. Super dementníma scénama se to tu jen hemží, postapokalyptický punkový Amsterdam s červenou lucernou atd. Prostě tohle není ani béčko, to je tak Déčko.

Jurský svět (2015)

Bryce D. Howard je kočka. Jurský Svět je určitě epický film, i když úvodní ksichty Judy Greerový jsou dost zlověstnou předzvěstí toho, co se má stát. Nahradit sympatickýho Sama Neilla se zdálo být téměř nereálným cílem, přesto se to podařilo a za výběr hlavních hrdinů tleskám. Děcka zůstala víceméně stejná - mladší pinďour miluje dinosaury, všechny zná a ví, kolik toho kterej dinosaur denně vysere a starší sice tentokrát není holka, ale na facku je stejně. Bylo mi líto postavy Jakea Johnsona, že si ve filmu neštrejchnul s koštětem a byl tam víceméně za lůzra, i když alespoň nechcípnul. Naopak jsem byl rád, že arogantní asistentka dostala docela brzo punishment od gigamonsterrybosaura a těšil jsem se, až chcípne i Vincent D'Onofrio (přestože mě bavil). To, že raptoři si to nakonec rozmysleli a pomohli lidem v souboji s větším alfa samcem bylo takový přitažený za vlasy, ale budiž. Stejně tak epic fight mezi T-Rexem a T-Mobile Rexem byl takovej divnej. Říkali, že T-Mobile Rex má být větší a byli ve finále stejný, jenom ten vytuněnej měl větší pracky a větší tlamu. A podle mě raptoři nebyli bůhvíjaký dobráci, podle mě by utek a pak by žral co zbylo - ale tenhle byl vycvičenej a byl z něj Raptor Amerika, takže možná proto se do toho fightu sral taky. Když u toho nebude člověk přemýšlet a bude se jenom soustředit na kundici Bryce D. Howard, tak ve finále dobrá show. Jo a Bryce D. Howard je sexy kost.

Mé druhé já (2007)

V případě tohoto filmu vznikla taková zajímavá situace, že vlastně nevím, co konkrétně se mi nelíbilo, ale vím, že něco tam bylo, protože tenhle film ve mě nezanechal víc než dobrý pocit z dobrého konce (přestože společensky nepřístupného). Možná to bylo hereckým obsazením, protože Jodie Foster moc v lásce nemám a přestože mi nijak nevadí a vlastně jsem jí pomstu přál, tak jsem jí u toho nijak zvlášť nefandil. Padouši byli taky debilové (takže mě nebavila ani úvodní scéna). Kdo jediný nezklamal byl Terrence Howard v roli detektiva a přítele Eriky. Ten film je pro mě tak někde mezi 3-4 hvězdama.

Šéfe, jsem v tom! (2009)

Lindsay Lohan je (byla) docela pěkná holčina a byla by snad i sympatická, kdyby to nebyla vyfetovaná kráva, co žaluje GTA a dělá další kokotiny, kterýma na sebe upozorňuje jako na krávu. Co se filmu týče, mám pocit, že už jsem někdy něco takovýho přesně viděl - jenom nepředstírala těhotnou, ale vdanou(?). Tak či onak film je dost shit, pokud budu mladá zamilovaná holka, tak bych to ale možná ocenil. Takhle jsem se chvílema zasmál debilním scénám (mrdání na kurzu pro těhotný), ale jinak jsem u toho měl Klavrza-ksicht.

Memphiská kráska (1990)

Top komentář golfisty je stručný, tentokrát ale trochu nepřesný - jednalo se totiž o bombardér amerického letectva (jejichž základna byla v Anglii). Co se filmu týče, je to dobrý a trochu i dojemný válečný letecký film, který je však v dnešní době už trochu vousatý. Ale zase je to příležitost shlédnout spoustu velkých herců v dobách jejich začátků (včetně Samvěda Křepelky :))

Sociální síť (2010)

Občas mi to připadalo takový nejasný, moc mi Fincherova režie nesedí. I tak to byl ale docela dobrej film - Marek mi připadal jako takovej ten génius, kterej je jinak ale podivínskej hajzl (což i možná je, nevím). Jak to bylo ve skutečnosti jsem si tak maximálně přečetl na wikipedii a přestože mě vznik fb nijak nezajímal (a tudíž ani film), tak byl film ve finále dobrá podívaná. Jinak se ještě musí uznat, že to, jakým způsobem se z těch lidí stali miliardáři, je frajeřina.

David Bowie - The Next Day (2013) (hudební videoklip)

Hudba je pomalá a krásná, ale vyžaduje určité rozpoložení nálad. Marion je nádherná žena, na kterou je radost se dívat.