Poslední mise (2004)

Ač mám Stevena velmi rád, tohle je vážně dno jeho herecký kariéry..

Přes noc třicítkou (2004)

film tak na 3 hvězdičky, ale luxusní baba Jennifer Garner film pasuje na 4-hvězďák :D

Riskni to s Polly (2004)

Oh my God, that ASS! Příjemná průměrná komedie se Stillerem a sexy Jennifer Aniston.

Román pro ženy (2004) odpad!

Jedním slovem: Píčovina. Omlouvám se všem fanouškům filmu a ostatním, že to nebudu dál rozepisovat.

Shrek 2 (2004)

Spousta pokračování bývá obvykle slabý odvar, jehož jediným účelem je vyvařit prachy ze značky než se utopí v hnoji... v případě Shreka 2 to ale neplatí, sbírka nových postav je originální a zápletka rovněž (přestože na první pohled se mohla zdát jako prázdné mlácení slámy). Antonio Banderas FTW!

Starsky & Hutch (2004)

Super film, nadupaný spoustou dobrých herců (Stiller, Wilson, Vaughn, Ferrell) a spoustou herců zajímavých (Carmen Electra, Snoop Dogg, Crews). Ben Stiller zase hraje hroznýho mentála, kterej to v jednom kuse kupuje a je to strašná sranda. Vysvětlovat nebo popisovat děj je zbytečné, je to rozepsané v obsahu, tak jenom dodám, že strhávám jednu hvězdičku za to, že Ben Stiller zastřelí poníka.

Světla páteční noci (2004)

Je to takovy muj konicek (anebo nesvar?) si po shlednuti filmu s oznamenim "PODLE SKUTECNE UDALOSTI" zjistovat, jak to teda bylo a co bylo jen vymyslem filmaru. Prekvapive jsem k tomuhle filmu o univerzitnim (nebo stredoskolskem?) americkym fotbalu nasel velice obsahle analogie a srovnani, kde se porovnava film s knizni predlohou a se skutecnyma udalostma. Kdyz to shrnu, krome jmen hracu a trenera bylo asi vsechno uplne jinak. Fotbalovy mestecko nebylo bilo-cerny, ale bilo-hispansky. Boobie Miles nebyl po svym zraneni kamaradskej, prave naopak (a tu nohu si zlomil taky jinak a jinde). Vsechny ty prubehy zapasu byly smysleny, stejne tak oponenti. Permian Panthers se nedostali v play-off do finale a Dallas Carter vyhrali az po nejaky diskvalifikaci skutecnych vitezu sezony - Converse Judson. Chybi tam zasadni tymy a rivalove, dokonce nektery zdroje zachazeli az tak daleko, ze dokonce i pocty divaku (finale ve filmu 50k, realita 10k) a pocasi byli behem zapasu jiny nez ve filmu... Zabavny taky bylo cist, co se s hraci stalo... nekde to bylo podavany jako ze maji po skole uspesny zivoty, ale neprislo mi to - zememeric, kamionak, pojistovak atd... No nevadi, zkratka vsechno bylo jinak - jako film to asi fungovalo, ale to spis az v druhy polovine. V uvodu mi vadila trepotajici se kamera a rychly strihy, vedlejsi postavy s vyjimkou quaterbacka Winchella a hvezdnyho Milese nedostali zadny prostor mimo film a celkove to na me nepusobilo nijak optimisticky.

Úsvit mrtvých (2004)

Mno zombie horory nemám rád, ale kvalita se tomuhle upřít nedá... viděno 2x a doufám, že už nikdy víc :o)

Vesnice (2004)

Tesil jsem se na to, ze bude hutna atmosfera a budu se bat. Nestalo se. Filmu se podari castecne budovat napeti, ale pomerne rychle dojde k vysvetlovani deni a tak film nikdy nedosahne sveho potencialu. Je to skoda, protoze dobove / tematicky zasazeno do meho vkusu a s vybornym castingem - skutecne jsem se chtel bat, ale nakonec jsem byl jen trochu napjaty. Shyamalanuv zaverecny twist zklamal. Vaham mezi lepsi 3 a horsi 4, takze neco mezi..

Vražda kočky domácí (2004) (TV film)

Druhý film je o poznání horší než ten první. Herecké obsazení je slabší, ale hlavně kam zmizela Mazancová (Cibulková), když to na konci předchozího filmu dali dohromady? Debilní je i samotný případ. Mělo to docela dobrej potenciál, ale výsledek byl komedie... všichni chtěli mrdat studentku / svini a nakonec jí zabil ten nejabsurdnější člověk. A všichni lezli do baráku slavný dramatický herečky jako by měla místo vchodových dveří jen díru ve zdi a vedle ceduli "nevstupovat"