Oběti války (1989)

Film na základě skutečné události, která netradičně ukazuje američany ve Vietnamu jako čuráky (anebo spíš jen vybraný američany). Velmi těžko se mi film hodnotí po filmové stránce, protože můj úsudek je ovlivněn osobním názorem na celou kauzu a skutečností, že jim to víceméně prošlo. Na druhou stranu to byla válka, nikdy nikdo nesoudil vietnamce, rusáky, japonce a já nevim koho všeho z válečných zločinů, kterých se za všemožných válek všechny strany dopouštěly. Ale pokud upustím od svýho moralizování něčeho, co jsem nikdy nezažil, tak film jako drama není zas až tak špatný. Slabinou je podle mě úvod a konec filmu, obojí zbytečně nataženo tak cca o 10-15 minut. Shledání se sestrou vietnamky působilo strojeně, pochybuju, že to bylo součástí reality, ze které měl film vycházet. A stejný názor mám na závěrečný soud, i když procesy vojenského soudu se asi těžko zfilmují nějak atraktivně... a mladej Sean Penn působil skutečně jako hajzl.

První liga (1989)

Sportovni filmova klasika s radou mych oblibenych hercu z dob, kdy jsem jeste chcal do plin a o filmech nevedel zhola nic - k filmu me privedl uplne nahodou easter egg k filmu v Borderlands 2. Premisou se jedna vicemene o totez jako o 10 let pozdeji natoceny Any Given Sunday s jedinym rozdilem - tohle je baseball. Oproti mne znamejsimu fotbalovymu filmu tohle neni tak explicitni / sokujici a humory zustavaji v mezich PG ratingu. Rekl bych, ze tak dve tretiny filmu muzou pusobit bez jiskry az do doby, kdy se luzri seberou a zacnou vyhravat. Film proslavil radu znamych hercu (Russo, Haysbert, Snipes) a bylo fajn je po dlouhy dobe zase videt zarit v necem novym.

Sázkař (1989)

Takový průměrný americký film z žánru béčkových komedií, které obvykle stojí a padají s hlavním hrdinou, protože ostatní jsou pravděpodobně lidi z ulice. Pobavila mě ale mladá Jennifer Tilly, profesionální hráčka pokeru, v roli mladý kurvičky :) Jinak celkově je film někde na pomezí 2-3 hvězd, ale přežil jsem ho do konce tak dám 3...

Tango a Cash (1989)

Tango a Cash mi v mládí unikali a teď mě konečně dostihli a.. no, nebylo tak dobrý, jako by mi to tehdy třeba mohlo přijít. Stallone nosí brejle a má většího (údajně) pindíka než Russell, občas padne nějaká hláška (někdy dobrá, většinou už taková slabší) a nakonec tam všechno vybouchne. Některý ty akční scény ale byly už moc..

Válka Roseových (1989)

Je to takový "komediální" drama, ale svým způsobem jde z toho filmu hrůza. Oliver Rose měl smůlu a oženil se s nevděčnou čůzou, doplatil na to (spolu se svojí tvrdohlavostí) i životem. Danny DeVito a mlaďoučkej Sean Astin byli ale dobrý.

Vrať se do hrobu! (1989)

Celkem povedená komedie se Šteindlerem o integritě mezi tehdejší mládež a jejich "svět". Užijeme si trochu srandy, fotrovský krize i tehdy svůdnou Kláru Pollertovou a skončíme v domově důchodců. Přestože komedie, konec působí trochu depresivně.

Bird (1988)

Clint Eastwood je velkým milovníkem jazzu a z filmu je to poznat. Dlouhá stopáž je přibližně z 1/3 složena z hudebních střípků všech známějších (i méně známých) nahrávek Charlieho "Yardbird" Parkera. Přesto se musí na úvod říct skutečnost, že film Bird není pěkný film - je to melancholický, depresivní popis posledních zhruba 10-ti let tohoto skvělého hudebníka a průkopníka bebopu. Čekal jsem nějaký postupný vývoj, ale hned úvodní scéna byla ledovou sprchou a v tomto duchu se film držel celou dobu. Chvílemi se ve filmu mihnou veselejší momenty (první takový moment je až po 80 minutách židovská svatba), ale drtivou většinu času vidíme jen trápení a bolest, což v této době u jazzových umělců nebylo nic neobvyklého. Kromě skvělého Foresta zaujal ještě Michael Zelniker v roli Reda Rodneyho (jehož život stál rovněž za hovno) a Diane Venora působila velmi zajímavým dojmem. PS: Údajně byl tento film natočen za 54 dní, což bych teda u žádného profesionálního filmu nečekal. PPS: Reálně 4*, já si tam jako milovník jazzové hudby přidávám jednu slzavou hvězdu navíc.

Bláznivá střela (1988)

Objektivne vzato je tohle spis slabsi dil serie 'Naked Gun', ale i dneska spousta tech gagu funguje. Bohuzel rada jich taky uz moc nefunguje, ale porad je to Leslie Nielsen tak STFU!

Dai hao mei zhou bao (1988)

(Temer) zapomenuty filmu Zhanga, ktery se vymyka svym zasazenim do moderni doby - narozdil od jeho ostatnich filmu se ale jedna vizazi o takovy studentsky film, upgradovany dvema dobryma hercema (Li Gong a You Ge) a pristupem k vrtulnikum a letadlu. Film taky doplatil na to, ze byl castecne cenzurovan CCP, takze z toho zbylo tohle dilo nedilo..

Krásná mimozemšťanka (1988)

Ona je krásná, je mimozemšťanka, má ráda sex + má chapadlo s okem v kabelce + normální dítě + přiblblý plot = příjemná blbost na nedělní odpoledne.