• Krátkometrážní

Hra o trůny - Vlk a lev (2011) (epizoda)

Už sa to začína riadne zamotávať. Moje predstavy o klanoch, ktoré pôjdu spolu do vojny sa touto epizódou zrútili. Ned Stark skončil, a to som si myslel, ž on bude postava, ktorá bude ťahať všetky boje, mýlil som sa. V tomto seriály sa fakt nikomu nedá veriť. Niektoré postavy, ktoré sa tvária kladne sú záporne a naopak, vyvíjajú sa.

Hra o trůny - Mrzáci, bastardi a zlámané věci (2011) (epizoda)

Zase samé intrigy. To je celé postavené na nich. Začínam si uvedomovať, že fantasy je prisilné prirovnanie. Skôr sa jedná o fiktívnu metaforu na stredovek v "kvázi" inom svete. Chýbajú mi tu nejaké iné druhy. Bytosti, zvieratká, hocičo. Už nejaký ten čas čakám čo sa stane s kmeňom Dothrakov, ich časti sú zaujímavé, ale s príbehom nejako nesúvisia a to ma trocha štve.

Hra o trůny - Královská cesta (2011) (epizoda)

Telenovela pokračuje.. A už zachytávam nejaké svoje obľúbené postavy.. Trpaslík Tyrion a bastard Jon Snow sa mi začínajú páčiť. Prvky neznámeho miesta za stenou ma tiež fascinuje, ale tie intrigy ma ani trocha nebavia, vyslovene ma to neirituje ale, že by ma to nejako extra bavilo, to tiež nemôžem tvrdiť.

Hra o trůny - Zima se blíží (2011) (epizoda)

Tak nakoniec ma po presviedčaní mnohých mojich kamarátov-fanúšikov fantasy, donútili začať sledovať tento neskutočne komerčne známy seriál. A verte mi, že sa mi do toho dvakrát nechcelo. Nepochopil som, prečo to tak masy milujú a asi nepochopím ale našiel som aspoň pravdepodobne niektoré prvky. Rovnako ako naše mamy sledovali Kolumbijské telenovely, tuto nachádzam plno intríg, nekonečné-nečakané osudy postáv, vzťahy, lásku, zradu, takže medzi týmito dvomi žánrami nevidím skoro žiadny rozdiel. Akurát väčší budget a plášť fantasy.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Pre mňa to bola iba otravná feministická kravina. Hoci v sebe mala myšlienky, ktoré neboli úplne "mimo" a kvality vidím, mňa to celý čas iba hnevalo a menilo v prah prostého šovinistu. Toto je snímka, ktorá rozhodne nebola nakrútená pre mňa.

Tuxedo (2002)

Jackie Chan, to je jedna z mojich kultoviek detstva. Tuxedo patrí k tým jeho Hollywoodskym filmom, ktoré svojou hranou jednoduchosťou a plnou vtipu, ktoré si môžem pozrieť aj dneska, a verte mi, tých je málo. Bondovské,-agentovské klišé mi sadlo a prvá polovica sa mi dosť páčila. Cameo Jamesa Browna bolo parádne. No, neskoršie ma, napríklad naposledy keď som to pozeral na chate, nudilo, otravovalo a viac fungovalo ako backround. Možno to bolo vďaka alkoholu v krvi, možno nie. Má aj horšie kúsky.

Smrt přichází v bílém (2003)

Miestami Lynchovsko tajomné, neustála mystéria a Ray Wise tomu dodali ten správny feeling, ale nie až na toľko aby ma to nejako hlbšie zaujalo. Smrť prichádza v bielom patrí k horrorom ktoré som ešte ako tínedžer, keď som pozeral výhradne iba horrory, zaregistroval, no vtedy som sa k nemu nedostal. Nedostal som sa aj k mnohým iným filmom z prvej polovice rokov 200X ale tie som z príchodom internetu napozeral, no na tento som akosi pozabudol. Ale po pravde, o nič som neprišiel. Rodinka strednej triedy sa vydá navštíviť na vianoce rodičov , ako to robí každý rok, ale tentoraz sa otec rozhodne skrátiť si cestu krížom cez vedľajšie cesty, po čase si uvedomia, že to bola obrovská chyba, auto sa dostane do nejakej časovo-priestorovej slučky a duch bielej slečny ich začne zabíjať jedného po druhom. Koniec síce nečakane prekvapivý ale aj tak mi to vyfučí z hlavy.

Intimita (2001)

Žiadny iný film mi tak neznechutil myšlienku na vzťah a sex ako tento, určite to bol aj cieľ autorov, čo sa podarilo. Živelne nakrútené sexuálne scénky boli vskutku hnusné, mne s zdvíhal žalúdok na pohľad (čisto sexuálneho) vzťahu dvoch hlavných postáv, kde nešlo absolútne o nič, iba a drbačku v nejakej špinavej, hrozne zariadenej, miestnosti. Na New French Extremity štandardná kontroverznosť ale to ostatné okolo, scénky kde sa muž po čase do svojej partnerky zaľúbi a tak ju prenasleduje mestom, či dej v bare, boli absolútne nezáživné a nudné a tak nebavili, že som mal problém to dopozerať. Takže až na pár podarených minút kde sa vám zdvíha žalúdok je to nuda.

2AM: The Smiling Man (2013)

Jedno musím uznať, bolo to pekne nakrútené a malo to aj slušnú atmosféru. Dokopy mi to síce nič nedalo, nejaká tackajúca fetka ma vôbec nebavila, ale miestami to malo grády. Hlavne keď som to pozeral v krčme z holkou ktorá má panický strach za takýchto filmov.

Tal ikke (2013)

Hmmm, callgirl, alebo možno iba obyčajná holka, si počas štyroch minút telefonuje s nejakou osobou. Celí rozhovor je jedna sexistická narážka na to, ako ju osoba na druhej strane linky pretiahne. Na konci však dievča zistí, že hlas na druhej strane asi pozná. Myšlienka zaujímavá ale mohlo sa to vyvinúť trocha inak alebo mohol ísť dej viac do psychologickej štruktúry. Toto jazdilo iba tak na povrchu.