• Romantický

Velká nádhera (2013)

Velke filmove dielo, vyborne herecke obsadenie, scenar, rezia, hudba. Film som na prvy krat nepochopila (Priznavam), asi pre to lebo som sa nevedela vynadivat na Rim, smotanku, a chcela si uzit cely vizualny a hudobny zazitok a Rim som nevidela. Neskor som Rim navstivila, precitila atmosferu mesta a po druhom pozornom vzhliadnuti a pochopeni ako spolu pracuje vizualizacia, hudba a Scenar...prepukla laska a film sa zapisal medzi moje top oblubene. Urcite si ho rada pozriem este dobrych par krat kym budem zit :) 9/10 ale tu davam 5*. 4 by boli urazkou skvele odvedenej prace. Nezostava mi dodat nic ine len...ENJOY!

Vše je ztraceno (2013)

ked je menej viac, respektive, ked sa aj z ničoho upletie riadny bič...redford + jedna zivotna situacia, ktora nepotrebuje komentar pocas 106 minut...a predsa - aj po 2 rokoch si na tento film spomeniem, pretoze mi utkvel v pamati. davam 8/10.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

TMZ sledujem aj vsetko Hollywood a Fashion related...nejak som pozabudla na to, ze natocili film o tych vlamackach, az dnes som si pustila Wendy Williams a tam ho Paris spomenula. Ak chce divak extra scenar, nech si ani nedava namahu. Film o handrach, bohatych a slavnych moc hlboku myslienku asi mat nebude, ALE botnik a satnik Paris (vo video, nie foto podobe) je Wow a asi by si kazdy rad daco vzal domov, keby sa tam ocitne :)) Film nenudil od zaciatku do konca, to je asi pri plytkych filmoch podstatne a ja som dostala presne to co som cakala - jeden bulvarny filmik na dobru noc a pekne sny, v ktorych si mozno s Paris na jednu noc vymenim satnik a cislo topanok. P.S. pre tych, ktori nechapu ako je mozne, ze mala napr. Paris slabu ochranu, u Wendy Williams to napr. velmi strucne a jasne odovodnila.

Co jsme komu udělali? (2014)

Realne davam 9* lebo som mala mensie vyhrady voci poslednej mozno pätine filmu, ale inak som uz daaavno nebola v kine, ale ani doma nevidela film, na ktorom by sa rehotala cela sala ako blazniva od zaciatku az do konca vratane mna. Skvele, skvele a este raz skvele. Velmi mi chybaju vazne dobre komedie ako tato. Riesi vtipnym sposobom "globalizaciu" vztahov a to ako sa s tym vyrovnavaju nase mamky a tatkovia. Aktualna tematika, nic nenudi, herci nemusia byt pre divaka ziadne zname celebritky, pretoze tu sa serviruje kvalitka a kazdy cent za listkok vam pocas 97 minut predlzi zivot vdaka smiechu a usmevu na tvari :)

Soudce (2014)

Prva polovica filmu bola tak desna, az som kamaratke, ktoru som zavolala na film, kedze som mala dva volne listky, povedala, ze ak ju to nudi kludne mozme ist prec a zajst do mesta radsej na vinko. Druha polovica bola silny dojimak a nejeden clovek v sale si fňukol....ale, co sa tyka hodnotenia - preslapy ako 70 minut nechat divaka cakat a skapinat od nudy, aby sme z nepochopitelnych dovodov natocili dlhu dramu, sa neodpustaju a kriticky davam aj napriek vyronenym slzam max. 6* a to mam privrete obe oci ...keby bol mal film o 50 minut menej, trochu viac premyslene dialogy, resp. scenar, bolo by to urcite lepse hodnotenie filmu o vztahu otca a syna. 140 minutove dramaticke dialogy idu asi predsa lepsie Europanom...

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Tento film ma dostal jednym a to svojou prirodzenostou, nevtieravostou. Neslo oprehnane prepracovany scenar, ale bola to taka mlada realna romantika s normalnym koncom. Ziadne deti na Porsche, ani sexi chlapci a dievcata naokolo v bikinach a satockach, ziadne Dior handry. Je to o mladych ludoch, ktory ziju priemernym zivotom a obcas potrebuju postrcit - A hlavne si uvedomit, ze ak chcu nieco dosiahnut v zivote a mat niekoho blizkeho musia sa zamysliet sami nad sebou a nieco pre uspech urobit. Som rada, ze niekto produkuje este aj taketo pekne filmy, ktore sa netocia len okolo sexu, zurok a drog, v ktorych hlavni hrdinovia preziju v spolocnosti napriek svojej rozmaznanosti a stupidite,ale skor o tom, ze deti z obycajnych rodin takto neziju ani by nemali ak z nich maju vyrast normalni dospeli ludia. P.S. ta scenka s holkou, ked vystupila z auta bola zabita :)) ...ale ja by som mojho frajera uz viac asi po tom vidiet nechcela :D

Gravitace (2013)

Ked uz niekto povie, ze Gravity nie je o pribehu, ale je survival dramou, tak by som rada podotkla, ze to prezitie je pribeh, a ked uz Sandra (ci ktokolvek iny) prezije nieco tak velke ako zlyhanie vsetkej ludskej techniky vo vesmire a nakoniec sa dostane na Zem, rada by som videla aj aspon kratky kusok toho, co by sa s takym clovekom dialo na Zemi. Co na to media, spolocnost, ako sa nakoniec zabojuje s tym, ze prisla o dieta, ze tam hore stratila kolegu a pod. Tento film mal podla mna ovela vacsi potencial, keby sa tvorcovia predsa len trosku zamerali na tu dramaticku cast len nez na grafiku resp. survival sceny....odomna preto viac na csfd ako 3 hviezdy nedostane, mozno to staci americkemu publiku a inym, ktorym vo filme neide o dej ale vizual. Inak pre zaujimavost, treba si pozriet vesmir, grafika je zvladnuta.

Jasmíniny slzy (2013)

Cate Blanchett, podala velmi dobry vykon. Moc som jej filmov nevidela, ale tu bola fakt dobra. Avsak co sa deju tyka? Keby bolo namiesto Woody Allen v kolonke Scenar nezname meno, tento film by mal tak hodnotenie 6.0 Myslim, ze neprehanam, ked poviem, ze takyto dej filmu by europska komedialna drama poslala do kuta. Cele to bolo o Cate a o tom, ze bol rozpocet na drahe kulisy a kostymy (plus hercov ako Alec Baldwin...). A koniec..."milujem", ked scenarista toci film o jednej osobe, premelie sa pomaly cely jej zivot a ked nastane zlom tak je koniec a divak nevie, co sa vlastne s postavou stane. Toto vacsinou scenaristom neodpustam, ked koniec nepride v pravej chvili. Ak mam rozvijat predstavivost precitam si knihu. Dokazat popisat zivot osoby od nejakej chvile az po koniec a pripadny pad, ked ide o dramu je podla mna umennie, nie to zastavit v najlepsom.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Miestami som si povedala, ze to je paradna blbost, ale aj tak pobavilo, milo prekvapilo a nakoniec som si povedala, ze to bola divoka jazda, ktora stala za to. Uz dlho som nevidela tak vyborny a neobycajny film, ktory by bol kruto vtipny a hlavne premysleny od A po Z! Davam styri * a odporucam...

Co všechno věděla Maisie (2012)

Sucasny pribeh dnesnej spolocnosti, t.j., ako to dopadne ak maju spolu dieta ludia, ktorych prioritou deti nikdy neboli a ak sa pritom daju dokopy ludia, ktori v podstate ani nic spolocne nemali a naivne si mysliaci, ze ved sa to nejak vyriesi s tou malinkatou zodpovednostou - dietatom. Najsmutnejsie je, ze toto vsetko x-nasobne viac vnima a preziva jedno inteligentne dieta, v ktoreho okoli sa najdu nastastie aj dobri ludia a prinesu do inak smutneho dna trochu svetla a nadej na normalny zivot.. Hodnotenie je u mna za 8 - koniec mohol byt viac "dotiahnuty do konca" avsak mala Onata, je maximalne talentovanie dieta, ktore ma normalne dokazalo vo filme zarmutit a podat pocity fakt vierohodne. Odporucam ludom, ktori trocu depkoidnej dramy v pohode preziju a rovnako sa zamyslaju nad zmyslom vztahov a zmyslom zakladania rodin.