• Thriller

Pozůstalá (2024) (seriál)

Beru to vždycky nejen jako zábavu,ale i jako náhled do jiné kultury a někdy je to zajímavější,než samotný seriál. Taky to bystří pozornost,protože si musíte pamatovat exotická jména,abyste se vyznali v ději.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Klidně bych uvěřila,že Čína by byla něčeho takového schopna,ale s tím dodatkem,že hledají ve vesmíru další komunistické totality. S jinými by se nebavili. Doporučili by pak případným soudruhům,aby odebírali rozumy a případné produkty jen od nich.

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Tereza Kopáčová prostě umí. Dojemné,pravdivé a uvěřitelné. Jediná výtka: svou fotku za výlohou bych neničila.

Sucho (2024)

Dojemné,pravdivé a smysluplné. Každý z nás má svou pravdu,má své sny a své střety s realitou života,která nám leckdy nedává na výběr. Bohdan Sláma to vše dokáže ukázat s naprostou znalostí peripetií života a laskavého nadhledu.

Zlý americký sen (2024) (seriál)

Chvílemi trochu zdlouhavé a to se pak stává,že mě to přestane dojímat a postavy kterých mi bylo upřímně líto jsou najednou nesympatické. Asi se nic nemá přehánět. Popravdě je těžké být v roli oběti,které nikdo nevěří a je vláčena bulvárním tiskem. Navíc si myslím,že amíkům hodně záleží na veřejném mínění,ale s tím asi oběť nic nenadělá.

Bažina - Milénium (2023) (série)

Děsivé prostředí,které vzniklo jako následek komunistické doby,kdy se lidé naučili podvádět a lhát. Ne, že by to lidstvo neumělo,ale kdo prožil sedmdesáté léta ten mě pochopí. Ještě teď mě z této řady mrazí.

Berlín (2023) (seriál)

Já mám ty španělské kluky ráda. Vyzařuje z nich to španělské slunce,romantické srdce a to zahřeje zvláště když je venku hnusně,že by psa nevyhnal. Takže za mě dobrý.

Bod obnovy (2023)

Sci-fi,české sci-fi po 60 letech. Moc jsem se těšila,protože si myslím,že na to máme. Jen se asi bojíme,že to nebude dost světové. Já si osobně budoucnost přesně takto představuji. Převratné možnosti pro lidstvo,ale bohužel se stále stejným typem lidí,kteří se objevují v každé době. Lidstvo se totiž vůbec nemění. Nevím jestli k tomu vůbec někdy dojde a budeme řešit jen srážku planet jako v seriálu Návštěvníci.

Bratři (2023)

Myslím,že filmů z obludných padesátých let je ještě dle mého názoru málo. A tak bohužel dnešní mladí lidé netuší jak může zrůdnost všemocné vládnoucí strany vypadat v praxi. Aspoň malá náplast na rány ,které tehdejší režim uštědřil lidem, kteří měli jiný názor.

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Velmi uvěřitelný Matěj Hádek. Podivný Alexej Pyško,který se tváří,že ničemu nevelí a jen čeká jak to dopadne. Jestli to nějak vyšumí. Možná jsou takoví velící. Vyhořelí a unavení jako když řeší přepadení banky 3x v týdnu.