• Krátkometrážní

Ajťáci (2006) (seriál)

"Ou uan uan ejt najn najn nájn ejt ejt uan nájn nájn, najn uan uan nájn sevn tú fájv ... tríííí!" "Uéééééér ROY?" ... a môžem donekonečna, ale sa mi nechce.

Amazing Spider-Man (2012)

Tutok Spajdy so slečnou Emmou vyzerali ako mať s ratolesťou. Srsly? Emma zďaleka nevyzerá na svoj vek, nieto na 17.. a ešte k tomu sa mi nepáči. Ale tak zase čo ma po nej, viac ma zaujala Andrewova riť v obtiahnutom kostýme, keď sa váľal na chodníku. Fajnovka. Chválim občasné vydarené hlášky najmä SPOILER (?) poznámku o tom, ako ľudia nechápu zmysel masiek. Spider-Man s Toubím sa síce niesol v depresívnejšom duchu, ale stále ho mám o niečo radšej.

Amélie z Montmartru (2001)

Krásny, usmievavý a neskutočne láskavý film, ako Audrey so svojimi kukadlami, s dávkou romantiky, ktorú som prehltla, pretože si to bez nej jednoducho neviem predstaviť. Ani bez dokonalej hudby, ktorá to povzniesla do ešte vyššej dimenzie, ale to už opakujem to, čo predo mnou napísali stovky ľudí. Jednoducho ma to pohladilo na duši a chvíľu som sa z toľkej pozitívnej energie spamätávala.

An Adventure in Space and Time (2013) (TV film)

Tak som si z príbehu vzala pár vecí. Predstavu o tom, ako tento britský fenomén vznikol a vďakabohu, že nakoniec vznikol. Fakt, že žena na začiatku druhej polovice 20. storočia týmto položila svojich mužských kolegov „do múky“, a ponaučenie nepremýšľať o hodnotení pred úplným koncom. Pretože ten záver je fantastický. Asi naozaj načnem epizódy toho, kto sa podieľal na Doctorovom vzniku.

Arrow (2012) (seriál)

Výhodou tohto seriálu je, že ma zväčša môže len príjemne prekvapiť, nakoľko som sa teda musela zmieriť s niekoľkými malichernosťami. Napríklad gýčovitým scenárom, pri ktorom som mala občas chuť zablokovať si zvukovod, len aby som to nemusela počúvať. A ako vždy som si našla niečo, kvôli čomu vytrvávam v pozeraní. Aby sa nepovedalo, za mňa zatiaľ 4 so zákalom na očiach. Obľúbené postavy: Malcolm Merlyn, John Diggle, Felicity Smoak.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nasrac 3D aj s okuliarmi za ojro. Zaslúžilo by si to rewatch ale bez následnej migrény... mám pomalý fokus, čo mám robiť. Jo a kým sa dostanem k veci, ocením ešte publikum, vystihla som to najlepšie doposiaľ. Bez srandy. Kay, takže Paul Bettany vo forme. Skaja nebola jediná, kto dostal viac priestoru, ja osobne som nadšená z Bruca a dokonca aj z tej... korelácie! Renner sa definitívne nemusel cítiť ako robot, zrejme si buchol po stole, alebo ja nevjem uš. Anyway, všetky komiksovky sú drahé pornovizuálne sračky, na ktoré plánujem míňať peňeži aj naďalej a jediná zlá vec, bol môj výber 3D. Šťastie, že Joss nie je chirurg, lebo nechávať niečo tak otvorené...

Avengers: Infinity War (2018)

Nič ohľadom tohto filmu nie je také dôležité ako fakt, že sa mi počas DVOCH týždňov podarilo vyhnúť akémukoľvek spoileru. Len to som chcela. Pís aut.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ej či to bolo dávno, čo som videla film o superhrdinoch, v ktorom minimálne polovica z toho boli moralistické kecy a nešťastné rozhodnutia americkej vlády, ktorej bordel museli upratovať good guys... Nie, pretože o tom je každý podobný film a ZRAZU to ľuďom vadí... že majstri slova potrebujú predviesť svoje verbálne schopnosti, surprise madafaka! 3 hodiny! a kecy mi vonkoncom nevadili, až som sa bála, že sa budú len biť...fijúúú. Veľmi pekné exteriéry, minimum lásky plodiacich záberov, Jeremy Irons Wow! A Ben... veľký BEN, enormný Ben!!! To bola slasť pre oko, úžasný zrelý a prezieravý superhrdina, o ktorom by som si bez mihnutia pozrela aj celý film, po všetkých ostatných, ktorých je asi 637.

Bez kalhot (2012)

Matt Bomer je top a všetci ostatní môžu ísť domov.

Birdman (2014)

Birdman má všetko, čo by Oscarový výherca mal mať. Skvelé herecké výkony spolu so scenárom a réžiou, vizuálne aj hudobne je fantastický plus perfektná kamera aj "strih". A dej, s ktorým sa ale ja neviem stotožniť. Chápem prečo mal toľko nominácii, aj prečo ich toľko premenil, ale nezdieľam pocity ohľadom drámy ako takej, ale to je len a len môj problém. Pre mňa je z nominovaných dráma ako sa patrí Whiplash (zatiaľ... lebo som ešte stále nevidela Enigmu). Takže preto takto.