• Krátkometrážní

Doktor Strange (2016)

Bohvie prečo som si myslela, že je len obyčajný chirurg, lenže!!! Neurochirurg? N-e-u-r-o...chirurg..... úúúúúúúú, talk dirty to me. Nie nie nie, nechápete to, neuroveda je jednou z najúžasnejších vied. Tak. Sám Mr. Doktor ale nebol až taký vtipný, aj keď sa veľmi snažil, neva, tento pocit veľmi dobre poznám. Ešte oceňujem dĺžku- chacháááááá (a je to tu-humor!), seriózne, ani nie dve hodinky, lahoda, takto by to malo byť stále milí Pomstitelia.

Grimsby (2016)

Och Ježíšku na krížku to bola ale KOMÉDIA ! Mesiac som ju odkladala, ale ako som si ju vychutnala!!! Ako keď sa celý deň tešíte na jedlo, ktoré si dáte po príchode domov a zistíte, že vám ho nikto nezožral. Fokin' ósm! Chcem sa rozprávať o TEJ scéne, kde sa Saša navliekol do Markových handier, vydal sa do akcie a popritom mu hralo Cigarettes and Alcohol... nikto o tom nebude hovoriť? ŇJIE? Fajn. Len by ma zaujímalo, či to náhodou videl pán Gallagher (moja láska) starší... myslím, že by sa kúšťok pobavil. Vďaka takýmto filmom je život krajší.

Koruna (2016) (seriál)

Mmmmmmm či len ľúbim drámy, ktoré nie sú súčasťou môjho života! Je to vizuálny luxus, z ktorého nejeden divák dostane chuť na čaj. A tá podoba princeznej Margareth ... w-HOA! Páči sa mi, že ľudia už pred viac ako polstoročím vedeli, čo znamená správny shippping, veď presa plukovník Townsend bol vskutku hot. No a niet sa čo čudovať Bete, keď vyzerá ako zaočkovaná proti úsmevu, tá žena nemá žiadny chill. Taaaak už len Victoriu a potom sa už pôjdem učiť.

Oasis: Supersonic (2016)

Shoutout môjmu sebazapreniu, nechala som si to ako odmenu a bola to teda pekelná motivácia. Neviem čo povedať, neviem ako to povedať, Gallagherovci sú pre mňa veľmi špeciálnou a intenzívne osobnou záležitosťou no a do tejto zabŕdli aj oni sami, čo bolo cool, už som nemala emóciu len z toho čo Noel napísal a naspieval, ale aj z toho čo hovoril. Pôvodný plán bol preplácať komentár textami, ale kto by si ich už čítal bez hudby a osobitého významu... Namiesto toho ocením krásny kvalitný vizuál, luxusné audio z koncertov a dokonalý prestrih pesničiek. A tiež to, že o Don't look back in anger nepadlo veľa kecov, lebo o nej bolo narozprávané už dosť. Pre nefanúšikov a ľudí, ktorí o nich nemajú šajnu, bude asi dosť náročné pochopiť sfetované a zhúlené reči, čo ale nemusí byť na škodu, primárne sú Oejsis aj tak o niečom úplne inom. (Dala by som si to do topky, ale potom by niektorí ľudia uhádli, že ja som ja... muhahaha!)

Pán času - The Return of Doctor Mysterio (2016) (epizoda)

Tak mi napadlo, žeee... prečo to museli ťahať do Ameriky? Prečo musí mať madafakin New York patent na produkciu väčšiny ľudí so superschopnosťami? Prečo by nemohol byť superhrdina napríklad z Birminghamu? Alebo len z Yorku, bez New... to by bolo cool. Anyways, Justin v úlohe pestúnky s okuliarmi (gonna Clark Kent this shit) lomeno vigilante bol kjút. Po patologickom klamárovi zo Shameless by bolo cute hocičo... No a Peter mi prirástol k srdcu, ale to už dávno, len som to ešte nikde nehovorila... džžžž Milujem ho a aj to, že on miluje sushi. Plus detaily ako obrúčka... awww.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Zbytočné a ešte k tomu aj odfláknuté. Nech mi nikto nehovorí, že z 2 a štvrť hodinového scenáru sa nedá vytrieskať viac ako dve chytľavé frázy. Prosím Vás... Išla by som aj nižšie, ale nerada naschvál znižujem hodnotenie evidentne (a nepochopiteľne ?) úspešného výtvoru a koniec koncov sa na to pozeralo dobre, pretože obsadenie a zmes prízvukov boli parádne a chémia medzi postavami nepopierateľná, ale... nakoniec aj tak všetci skapali.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Videné normálne v kine v riadnom premietacom čase v mojom rodnom meste. Film za predošlými nezaostáva, ako som sa toho bála po predbežnom hodnotení a myslím, že je to pekná pamiatka na Antona. Vlastne mi celý komentár nedalo nenapísať len kvôli úvodnej vete. Ááááhahahahááá!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nasrac 3D aj s okuliarmi za ojro. Zaslúžilo by si to rewatch ale bez následnej migrény... mám pomalý fokus, čo mám robiť. Jo a kým sa dostanem k veci, ocením ešte publikum, vystihla som to najlepšie doposiaľ. Bez srandy. Kay, takže Paul Bettany vo forme. Skaja nebola jediná, kto dostal viac priestoru, ja osobne som nadšená z Bruca a dokonca aj z tej... korelácie! Renner sa definitívne nemusel cítiť ako robot, zrejme si buchol po stole, alebo ja nevjem uš. Anyway, všetky komiksovky sú drahé pornovizuálne sračky, na ktoré plánujem míňať peňeži aj naďalej a jediná zlá vec, bol môj výber 3D. Šťastie, že Joss nie je chirurg, lebo nechávať niečo tak otvorené...

Daredevil (2015) (seriál)

V hlavnej úlohe krásny ksichtík s ešte krajšími perami (alebo čo všetko človek nedocení pri minimálnych záberoch na oči). Kto by povedal, že takéto roztomilé eyecandy tak prirodzene zapadne do čohosi úžasne temného. Že sa nejedná o klasickú Marvelovku je možné všimnúť si na nedostatku ich vychýreného humoru a tiež vo farbách, do akých postavy obliekajú, počasia a podobných detailov, ktoré sú fakticky vychytané. S dôrazom na jazvy a škrabance, ktoré záhadne nezmiznú po jednom dni, ako to býva zvykom inde. Okrem samotného Vincenta sa nedá nezamilovať si Foggyho, ktorý do celej serióznosti prináša trochu odľahčenia. Ženské postavy sú veľmi dobre napísané, ešte lepšie zahrané a krásne (osobne dúfam, že Rosario ešte uvidím). K tomu ultra štýlové úvodné titulky s bohovskou zvučkou, a jediné, čo ma mrzí sú niektoré fakt dobré postavy, ktoré hádam nahradia iné, rovnako dobré (ehmWesleyehm).

Marťan (2015)

A Mark Watney získal svoj Iron Manovský manéver, čo bolo pre film celkom na mieste. Nuž tuto sa s tým nebavčali, všetko išlo frišne, šnela a zrazu bolo stráááášne jednoduché naložiť celého Pathfindera, resp. celú, nevermind. Ale zase "skutočný" a ukážkový vizuál toho, ako by ste vyzerali, keby ste zopár mesiacov žrali iba zemiaky. Matt si jednu celú hviezdu zaslúži, ale už by ste ho fakt mohli prestať posielať do vesmíru. Skvelý výber hudby, ktorá to perfektne odľahčila, lebo plánovaný humor pôsobil na Zemi miestami až príliš ...awkward. Watney bol predsa okrem najlepšieho botanika zároveň aj navtipnejším človekom na planéte.