Smrtící důkazy (2014)

Skoro se mi až nechce věřit, že tak obyčejný a malý filmeček natočil režisér Joe Johnston.Přesně ten typ filmu, který si v klidu pustíte v neděli pozdě v noci, aby jste si ho v klidu užili a který vás příjemně nutí ho dokoukat, aby ste se pomalu ukolíbali těsně po jeho skončení k vytouženému spánku.Co napsat k ději?Tuctová a přímočará zápletka která zahrnuje pár plochých charakterů a neobsahuje žádný výraznější prvek, který by film vytáhl z rutinního průměru kromě výtečné hudby.Vražd mohlo být určitě víc a v řádění zabijáka se skrýval veliký potenciál a to i vmístě ve kterém řádí.Jen to asi chtělo nechat ve firmě víc postav a vymyslet něco efektivnějšího než pár nedomrlých výstřelů.Kdyby to natáčel nějaký začátečník ocenil bych jeho řemeslnou zručnost s tím, že co se týče napětí a akce se má ještě co učit, ale pokud takovýhle ''začátečnický'' film natočí legenda jako je Joe Johnston, těžko si tu jeho rutinnérnost vysvětlit.Mohlo to být mnohem lepší, potenciál to mělo jako hrom.50%.

Hidden (2015)

Jestliže bratři Dufferové dostanou jednou větší rozpočet, čeká nás určitě výživné postapo béčko plné parádních efektů a zajímavých nápadů, protože i se třemi herci a jedním úkrytem dokázali rozehrát atmosferickou a napínavou jízdu, kterou sráží bohužel 60 minut kecání které je občas proložené příjemným flashbackem a která se rozjede až posledních deset minut v závěru.Taky charaktery a chování postav mě občas mírně řečeno iritovali (i když bych chtěl napsat něco úplně jinýho ale nemůžu, protože píšu komentář na databázi v KLDR a mohli by mě potom poslat do koncentráku) a jejich chování je občas opravdu na pěst, ale celkově to je i přes jejich nesympaticky napsané charaktery zahrané velice dobře.Osobně by mě mnohem víc bavil film, který se přímo během té krize odehrává (jako výteční Podivní s Olyphantem).Mírně taky byl do očí nedomyšlený scénář, jehož hloupost se projeví hlavně na konci u toho kanálu, ale to bych spoileroval.Příjemná jednohubka která poteší svojí pointou a i když nestačí na větší hodnocení, tak je aspoň příslibem lepších kusů od evidentně talentované bratrské dvojice režisérů.65%.

Bez kalhot XXL (2015)

Po skončení filmu jsem se cítil, jako by mi někdo narval obří dildo do prdele a to až přes střeva vjelo do huby, kde mě dávilo k zvracení.Takový pocit bude mít asi každej chlap, jehož při filmu drželi před anální penetrací mini roličky tří epesních milfek Smith, Banks a MacDowell a trocha té šukézní Amber Heard, jinak film totálně bez příběhu, kde žumpu hoven kterým asi Reid Carolin říká scénář vyplňuje pouze docela dobře zpracovaný tanec party naolejovaných přestárlých herců z čehož může mít radost opravdu jen parta nenáročných divaček, či skupinka kluků kteří poslouchají nejraději Eltona Johna.Jednička měla aspoň nějaký malý příběh a výtečného McConaugheyho, ale dvojka je ryzí režisérské zlo jenž na 2* udrží s odřenou prdelí pár vtipných momentů jako je ta na benzince a vůbec jen díky tomu, že v tom hraje Joe Manganiello jsem se nepozvracel.Co já bych pro tu svojí ženu nevytrpěl.30%.

Brána temnoty (2015)

Neškodný mix Mama a Insidous.Příběh ušel, Cage konečně trochu hraje.Takhle to dopadá, když horor točí dobrý režisér, co nemá o hororové podstatě ani páru...vznikne řemeslně dobrý film bez atmosféry.Zbytečně málo lekaček, zbytečně málo tísnivé a znepokojující hudby, zbytečně málo pomstychtivé mrchy a zbytečně málo vražd.Škoda, že ve filmu není víc scén jako v té čínské restauraci nebo v doupěti bezďáků, které měli atmosféru a moc často je kamera na oteklém obličeji Nicka, který se plácá od ničeho k ničemu.Konec mi ani nevadil jak mnozí píší, ale opět vzal zbytečně rychle za své.Edel je dobrý režisér, ale hororu nerozumí.Jednohubka která neurazí.60%.

Contracted: Phase II (2015)

Námět na slušný seriál bohužel zpracovaný do dvou krátkých filmů a evidentně nás čekají další pokračovaní.Jednička byla nechutná nuda, která občas dokázala vzbudit trochu napětí a spíš než strach vyvolávala zhnusení a soucit s docela pěknou hlavní hrdinkou, z dvojky je regulérní kriminální thriller kdy ubylo nechutností (který sou pořád ale pěkně výživný) a přibylo dost odpovědí v docela solidně vymyšleném příběhu.Akorát si asi měli opravdu tvůrci pohrát s myšlenkou seriálu, jelikož jednička vám nedala odpovědí žádné, dvojka to celé pootevřela a vysvětlila a čekat další rok/dva na trojku kdy asi přijde rozuzlení a finále mi přijde od tvůrců levného dvd hororu jako egoistický a nedomyšlený tah.Lacinost a tupost scénáře občas totiž opravdu bije do očí.Nejvíc mě asi pobavilo, že z roznašeče nákazy je ohrožení národní bezpečnosti a nějaký trouba v baloňáku co pracuje pro vládu řekne jedný policistce, aby ho našla....ehm.Vůbec by nebyly v ulicích menšího americkýho města stovky policajtů a agentů, co by ho hledali.Né pohoda, tady nám borce hledá hlavní hrdina, co se co minutu rozloží a jedna úplně tupá policajtka.Kdyby nebyl námět tak dobrej a film neměl těch pár skutečně dobrejch scén, kdy nechutnosti nahradili poměrně děsivý scény s oživlejma mrtvolama hodnotil bych míň, ale ve výsledku je to o chlup lepší než jednička a samozřejmě že na trojku se zase já kokot prostě podívám i když mě tvůrci pěkně serou.50%.

Hellions (2015)

Občas to moje brouzdání ve vodách slabě hodnocených hororů prostě skončí utopěním se v žumpě plné hoven.Hellions je další mysteriózní dvd shit který se snaží být artový až na půdu a přitom jde o další zmatený brak, který dává sysla asi jako Zeman na hradě, ANO v čele vlády, oblíbenost televizních novin na TV H@VNA nebo že byl Ringo fakt dobrý bubeník.Začátek sice vypadal nadějně a na slečnu v hlavní roli se pěkně koukalo, ale jak najel na obrazovce ten růžovej filtr nevěřil sem svým očím.Místy to mělo perfektní hororový scény a dalo se mluvit o nějakym napětí, ale režisér chvilku točí horor, potom artový a snový scény o ničem, kdy nevíte jestli je to haluz, nebo realita a všechno mohutně pohřbívá idiotskou hudbou.Na konci se ve směsi týhle rádoby umělecký břečky ptáte sami sebe, ''byl děj filmu průběh porodu v mysli školačky?'' ''Nebo šlo o průběh potratu''? Nebo měla s tim svým borcem nějakou nehodu? Prostě moc otázek na moc obyčejný film s nulovou řemeslnou prací.Ztráta času, bohužel netrefím se vždycky, fakt sračka.30%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tohle mělo být to epické vyvrcholení té epické ságy?Nic ve zlém, ale poslední Potter neví čím chce být, jestli akční a temnou podívanou pro dospělé, či hloupou a naivní pohádkou pro děti jako první díly a ve finále to není ani jedním, jen obří kaše plná efektů, bez nějakého hlubšího emočního momentu či dramatičtější scény.Nemůžete natočit artově dobrý filmy, když je knižní předloha prostě zkurvený brak pro masy a debilní hovada bez jakéhokoliv náznaku vkusu či dobrého úsudku.Jediná věc kterou bych ocenil je Harryho scéna když se mu odkryjí všechna tajemství a hlavně vše kolem Snejpa.Jinak bych to zhodnotil jako uvadlou a duchaprázdnou jízdu plnou efektů, bezu citu, emocí a i hloubky.Finální souboj musel zklamat snad každého normálního diváka.Taková strkanice s Vojeldortem prostě nemohla nikomu stačit.Potter mě nedokázal přesvědčit ani ve svém posledním díle, který měl být asi epický, pro mě to byla ale nuda.50%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Hermelína, Hrom a Potrat musí za každou cenu zastavit Lorda Vojeldorta a nejspíš ho chtějí zabít tím, že ho ukecají k smrti.Typický neduh posledních knižních dílů, které studio rozdělí na dvě části aby vydělalo prachy (Hunger Games, Twilight, Allegiant atd.) každá z prvních částí trpí nastavovanou kaší plnou zbytečných postav i dialogů s minimem akce a tenhle díl Potrata není vyjímkou, navíc mi pořád nejde do hlavy (nejsem fanoušek série, filmy jsem viděl většinou z donucení kvůli prckovi či dřív matce která to bůh ví proč žere a z knížek bych si udělal leda dražší totaletní hajzl papír) jak to že Harry neustále jenom někde utíká a dostává od všech naprdel, když to má bejt kurva čaroděj jako hrom ne?Žádné pořádné souboje ani odvaha, jen fňukání, křik a úprk....mizérie, která mě nikdy nebrala a brát nebude.45%.

V hlubinách země (2013)

Horor který má 41% je perfektní, zručně natočený a děsivý, potom tu najdete film, který má 62% a měl by být když nic jiného, aspoň průměrnou zábavou a ve finále je to tupý, nudný a s totálně nevyužitým potenciálem.Vypadalo to vizuálně chytlavě, herci dobrý a Jeff Fahey poteší vždycky, námět skýtal mraky možností a jediný, čeho se podzemí dočkáte je ne zcela jasná účast podivných zombií a občas lekačka, jinak je to prostě jen zoufalá nuda která se vleče a prostě to zoufale nebaví.Dát tam ďábla, démony a depresi se zoufalstvím, mohla to být pecka, ale co byste čakali od takovýho hovnaře, jakým je Ben Ketai.40%.

Lost After Dark (2015)

Jak nesnášim všelijaký tupý vykosovačky a hlavně ty z minulé dekády, jako jsou nadhodnocený kokotiny typu Pátku 13. či nablblé noční můry, jejiž série jsou jen těžko pochopitelné a sledovatelné všeho všudy tři díly dohromady, o to víc mě tahle pocta žánru překvapila.Stylizace perfektní a překvapivá úmrtnost postav se musí ocenit.Jinak se režisér zuby nehty drží přesných standartů a žánrových klišé.Vraždy mohli bejt opět efektivnější, ale jak už sem psal, nečekal jsem nic a překvapilo mě to, stejně jako mě překvapuje, že starým žánrovkám vpálíte 5* i když jsou to kokotiny ntou a potom na 48% shodíte tuhle poctu žánru, která je natočená s umem i nadšením.55%.