Noční oční (2010) (amatérský film)

Velká škoda,na amatérskou práci skvělá atmosféra i výborně vybranej hudební motiv,dobrý herci....mladá doktorka mrtě sedí,kamkoliv přijdete vidíte většinou ucha hned po škole,sestřička je až moooc sexy :-),hereckej projev dobrej.Střih i narůstající tempo výborné...ale pak brutální fail!!!jak za ní běží...to by na ni asi křiknul že je to on,z tý ordinace aby zastavila...nebo něco.škoda..lepší konec a jasných 5*...tenhle to bohužel srazí na ty 3*..ale pěkné :-)

Nula (2010)

Chytlavý kraťas který zaujme především výbornou animací, příběh má ze začátku velkou sílu, ale postupně ztrácí dech a navíc je i dost předvídatelný, vykutálený rejža ovšem na konci předvídatelnost okoření trošku morbidnější myšlenkou :D V žánru asi nadprůměr, za mě 70%.

Občanský průkaz (2010)

Pět let sem se tomu vyhejbal a dva roky mě žena překecávala nebo se spíš teda občas zmínila, že by to ráda se mnou viděla.Nakonec toho úplně tak nelituju.Ze začátku sem si sice vůbec nemohl zvyknout na ty projevy neherců v hlavní roli, nakonec se ale pro tenhle styl vyprávění hodili víc, než kdejaký studentík FAMU i když hlasové projevy byly teda mizerné a občas sem hlavním hrdinům nerozuměl ani hovno.Trojana musim pochválit za výtečnou výpravu a přesvědčivý vizuál, lokace, kostýmy a tak dále.Příběh už je bohužel trochu nedotažený.Začátek ve škole byl skvělej a já měl pocit, co všechno nám chce režisér o totalitě říct, bylo tam hafo výtečných postav (mladá a neskutečně sexy učitelka, zákeřný otec v podání opravdu nechutně slizkého Macháčka, ten malej práskač atd.) jenže postupem času všechny tyhle postavy zmizí z děje a přijde mi, že se jejich příběh nijak pořádně neuzavře a to co se děje potom hlavním hrdinům dál je pouze převážně dost přehnaně zaujatý mlácení věčně ožralejch mániček.Komouše nesnáším, narodil sem se jen pár měsíců před revolucí a všechno tohle znám z vyprávění matky a otce, dvou lidí jenž nesnáší komouše snad ještě víc než Antonín Maděra, ale na Trojanovi je vidět, že spíš než historickou pravdu nám chce servírovat svůj sugestivní pohled na věc a jak jsem někde četl v komentářích, ne každej komouš byl pomalu Hitler a ne každá mánička byla strašně moc ublížeňoučká dušička a tahle zaujatost mě neskutečně štvala a navíc hlavní hrdinové fakt celej film akorát brutálně chlastaj a fňukaj.Chtěl jsem původně dát 4*, protože mě film bavil a jak už sem zmínil byl profesionálně a detailně zpracovanej, jenže děj se začne rozpadat a výtečný Myšička to sám neutáhne.Dobrý taky je, že se Trojanovi povedla práce s mladejma hercema, což je v dnešní době obrovský problém a jediný, komu se povedlo něco podobnýho je asi Vorel a jeho Gympl.V celku solidní film, ale trochu jednostraný pohled na věc, Pelíšky jsou pořád jen jedny.65%.

Official Friday the 13th Parody (2010)

Tuctový péčko o 4 herečkách,ze kterých je velice dobrá pouze soudružka ze Severní Korey,jinak tuctový blondýny,v tuctových záběrech,bez jediného naznáku nějakého pokusu o parodii,jen tam chodí někdo v masce a čučí jak lidi prcaj,nůďo.

O královské stolici (2010) (amatérský film)

Strejda Google,tetička Wikipedie a kouzelný čípek :-DDD lehce nechutné(konec),ale velice zábavné :-) Mrcha jedna EU! Píp! :-)

Okresní přebor (2010) (seriál)

postavit veškerou srandu,na koktavém imbecilovi,evidentně stačí,protože kam přijdu někdo ze sebe vyblije hlášku nazdaj!nebo dva jumy,nebo taky to je ale situace...pjekejní co?celý díly jsem vydržel asi 3,jinak sem to vždycky musel vypnout,protože se mi z toho tupého vesnického humoru zvedal kufr a sem nasranej,protože mě ten koktavej debil nakazil taky a občas ze sebe to pitomé nazdaj vybliju taky!role vetchého je na kopačku,nevim proč tak skvělej herec,musí vždycky hrát takovýho kreténa a navíc je tenhle seriál jen vykrádačkou televizního filmu kožené slunce,ve kterém se objevil jak odnřej vetchý,tak david novotný.zbytečná hloupost,kvůli které musim čekat na odložený comeback!

Opravdová kuráž (2010)

V poslední době, kdy westernový žánr skoro umírá je Opravdová Kuráž takovým nostalgickým mezníkem. Oceňuju hlavně scénář, ne jeho myšlenku,která je jedna velká vata a typické klišé o pomstě a o kořalovi, ale jednotlivé dialogy hlavně Mattie Rossové, které měli sílu a já po dlouhé době viděl nějaké dítě opravdu dobře hrát a jen vybledle lítat po stromech. Bridges je jistota a jeho maršál, když zrovna nestřílí kukuřici je i sympaťák. Hrozně se mi líbil ten šedivěj filtr a hlavně zima, která vykouzlila filmu perfektní atmosféru. Škoda že jsem odjaktěživa vysazenej na Meta Dejmiho a konec je teda úplně divnej a film docela schodí :/ Jako taková vzpomínka je film báječný a hlavně uvěřitelný, hrdinové dostávají pěkně na frak a nic není růžové a nezničitelné , ale jako regulerní western je to hrozně Coenovsky pomalé. Film na jedno podívání ;) 70%.

Paranormal Activity 2 (2010)

O proti prvnímu dílu nehorázný pokles kvality.Atmosféra prvního dílu je ty tam, i přes daleko větší rozpočet a práci zkušeného režiséra se kromě houpání pánviček děje 50 minut úplný hovno.Ovšem ke konci to začíná mít solidní grády a příběh dobře navazuje na předchozí a i přesto, že jsem se 50 minut spíš nudil, po konci filmu sem se kontroloval jestli jsem se neposral a nebylo mi úplně nejlíp.Hold takhle to s touhle fabrikou je, někdy prostě tvůrce nepotřebuje celý děj nic dělat, protože nás zabije na konci a moc dobře si pan Peli uvědomuje, že tahle fabrika na miliardy má tolik fanoušků, že to má všechno vlastně skoro bez práce.Chápu že spousta lidí to může odsoudít, jenže já fanouškem PA jsem a po tomhle díle jsem sice spíš zklamaný, ale když věříte...tak prostě věříte.... 55%.

Parchanti (2010)

další z řad filmů o bandě vojáku,které se vyrojili v době,kdy každý očekával velký příchod stallonových postradatelných.klasické obsazení,charismatický boss,sličná diva,hláškující playboy,drsný černoch a mlčenlivý japonec.moc peněz se do toho nenasypalo,to je vidět,hlavně hned prví přestřelka je neskutečné blbá a nudná,bez jediné kapky krve a když si řikáte,že to bude asi špatenka,tak vyletí do vzduchu vrtulník plný malých dětí.....a vy si najednou řikáte pičo!tak co nás ješte čeká?přesně tohle,sem tam nabušené hlášky a vtipné scénky,se střídají s totálně blbými a nelogickými.hlavně finále je úplně stupidní,v celku slušný,leč děsně průměrný akčňák s hláškujícími hrdiny.

Pavouci z vesmíru (2010)

Já tyhle dva kluky obdivuju,parta lidí bez vize a docenění nečeho jiného,než zaběhlého standartu jim háže klacky pod nohy a odsuzuje jejich práci,ale oni stejně válí dál a k mému velikému potěšení válí skvěle.Bratři Strausové jdou prostě proti proudu,kašlou na producenty a studia a točej si všechno podle svého..a já říkám jen tak dál.Skyline není bůh ví jakým scénáristickým skvostem a díky malému rozpočtu ani příliš výpravným,dialogy se ovšem dají poslouchat a může za to hlavně výborný Eric Balfour.Postavy se chovají,jak by se asi chovala většina z nás,v této krizové situaci.Odsuzovat scénář že postavy sou hysterické a jednají nelogicky...chtěl bych vidět vás hrdinové :-) Efekty sou úžasné a vyobrazení podstaty napadení emzáky skvěle vypointované.Konec mě totálně rozšvihal a upřímně hódně potěšil,neboť sem kvůli němu byl ochoten přidat hvězdičku.Všechny zbořené Hollywoodské klišé,které ve filmu si jsou,si opět zaslouží uznání a jen parta tupounů bez rozhledu to opět nechápe.Radši si pustě nablbou Válků Světu od Spielberga a nekoukejte na filmy,které nedokážete ocenit.Skyline je stejný,ba i odvážnější bez producentský experiment nežli jejich předchozí AvP 2 a já jim upřímně přeju větší rozpočet na další film a určitě doufám ve Skyline 2.Hawk 75%.