Predátoři (2010)

Stejně jako nový terminátor film skončil dááleko za očekáváním.Parta nesympatických postav chodí po pralese, aby občas na něco vystřelila, vyloženě zoufalý Adrien Brody mi přijde jako hlavní hrdina totálně k ničemu.První hodinku sledujeme téměř nulovou akci, což bylo prakticky i v jedničce, ale zatímco 1čka měla dusivou atmosféru a dokázala vás vyděsit, tak z Predátorů máte jen zakový unuděný pocit, jedničku vám to připomíná jedině díky skvělé hudbě a jen čekáte, kdy se bude něco dít, pak se tam objeví šílený Fishburne, aby na to za 3 minuty pocákal kameru svym mozkem, rádoby tajemnej japonec se postaví predátorovy tváří tvář a místo super souboje se dočkáte trapného rozeběhu, směšného křiku a stupidního a unylého sekaní z vrchu dolů.Rádoby drsňák Brody vás otravuje celej film, protože přes jeho nos nevidíte jiné herce a režisér nám dal zase ochutnat trochu toho a trochu toho, jen nám opět nic nenaložil.Místo toho aby to bylo pokračování to jen první díl vykrádá a myslim si, že mu není ani poctou, ani pokračováním, jen trapnou vykrádačkou, která nesahá prvním dvou dílům ani po páteř. Nová myšlenka s novou rasou predátora mě spíš urazila, než potěšila.40%.

Presidential Reunion (2010)

nevtipná trapárna,ve které skomírá plamen,kdysi výtečných komiků.Jednu za Carreyho jinak totální shit a nuda.

Primal (2010)

Naprostá tragédie.Přišlo mi to jako když scénář psal 15tiletý vyhulený "drsný" hoper, jelikož se dialogy skládají z kurev, čuráků, kokotů, je to samý do píče, do hajzlu a takhle se mluví celej film, nehledě na to, že zbytek dialogů je snůžka příšerných debilit.Herecký ansábl naprostá zoufalost, ani jeden z herců není sympatický, scénář z nich dělá nesnesitelný kokoty a jako bonus umí i "skvěle" hrát.Celej film sem se strašně tlemil, což mě zaráží teda jako u žánru horor, protože ti herci hráli normálně v luxusní pubertální komedii.Jak tam ta blondýnka kvičela jak podebraná frnda a do toho se kroutila jak Yemi zasaženej proudem, to sem myslel, že se smíchy asi pořežu.Celej film je o kontaktních fajtech se zmutovanou blondýnkou, ke který se přidá ještě zmutovanej body buildééér, kterej jí u žvance pak ještě docela komicky vošuká.Tvl jako drogama se na place určitě nešetřilo, když se vám jako pointa navíc na konci odkreje velký nadržený mix hodně mizerných digitálních efektů, popínavé rostliny a slimáka, šel jsem do kolen.Naprosto zoufalý film ve všech ohledech a jednu * dávám jen za to, že jsem se fakt něco natlemil a za toho kytaristu, kterej mocně hlásil..... zasraná příroda, zkurvený stromy, k čemu to je, podělanej mech, debilní tráva...kurva se poser pane větvičko :D 15%.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Klasická jízda,ve stylu Walta Disneye,v produkci korporátního žraloka Jerryho Bruckenheimra.Co se týče podobnosti s hrou,je na tom princ z persie zatím určitě nejlépe.Jen škoda těch předvídatelných momentů,zatímco u pirátů z karibiku,vás ohromovali všechny ty skvělé lokace a efekty,stejné je to i u prince,bohužel děj je vyloženě pro děcka scénář plytký jak 100 let stará košile,u pirátu ste si nedovolili hádat jak a co bude další jackův krok,tady ta velkolepá podívána prostě selhává na primitivním konci...který sem si odvyprávěl v půlce filmu...škoda...jako jednohubka to neuškodí,ale že bych si to pouštěl víckrát...asi těžko.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Politická propaganda,ze které se mi chtělo notně zvracet,navíc sem levák a Mádl tam leváky uráží,občas sem v Praze,až tě Jirko potkám,tak dostaneš levačkou slušnou facičku,přes tu tvoji nevymáchanou držtičku.

Příležitost dělá zloděje (2010)

Největším zločinem je,nejít za svým snem......Henry je ňouma,nebo spíš úplně obyčejný chlapík,který se v životě smířil stím,že je nikdo a nemá touhu,potřebu,natož jiskru stím něco dělat.Díky svému totálnímu nezájmu skončí za mřížemi,ujetým a celkem neuvěřitelným způsobem,ale proč ne když to cítí jako východisko :-) Luxusní herecký koncert Keanu Reevese,ve filmu jenž není pro každého.Aby to byl komerčnější trhák,potřeboval by svižnější tempo,víc taškařic a šílených zvratů,ovšem o tom ten film není.Je o východisku,poznání sebe sama,snech,principech,lásce a ano je v tom i loupež a Čechov :-) Mě Henry neskutečně sednul a upřímně,další postava se kterou jsem se téměř stotožnil,něco mám s Henrym společné a pokud nezměním svůj dosavadní přístup života,mohl bych skončit stejně jako on,s totálním charakterovým propadem jeho společníka Maxe,protože ve vězení je to přeci tak jednoduché :-) Film si pluje svým vlastním tempem,James Caan si roličku vyloženě užívá a Vera Farmiga je prostě ženská,jak má být a Keanu?To je prostě ikona herectví v minimalitě výrazů a přesto tak silná.Dalším neskutečným zářezem je Peter Stormare,on se snad narodil pro takové role :-) Vytknul bych tomu opět nedotažený finish a mezi Reevesem a Farmigou to nejiskřilo,jak by bylo třeba.Jinak jsem si tuhle vypointovanou dialogovku užil znamenitě a opět sem se dokázal v cítit do hlavního představitele a to se mi stalo naposledy u Wrestlera....tedy už řádku filmů zpátky.Jak řikám,film pro pár vyvolených,jenž se dokážou v cítit do Henryho světa,já to dokázal :-) 90%.

Rallye smrti 2 (2010)

Samozřejmě ve všech ohledech slabší než jednička, menší rozpočet, horší kamera, mizernej střih, horší herecké výkony, slabá výprava.....přesto pořád ultimátně zábavné béčko, které i přes všechny typické neduhy levnějšího pokračování kino hitu určeného pouze pro dvd, dokáže pekelně pobavit a Luke Goss je nekorunovaným králem všech DVD pecek poslední dekády, jeho charisma s přehledem dosahuje hereckých kvalit jeho slavnějšího kolegy Stathama.Celý film je to rozpačité, Reiné docela špatně vypráví píběh a nedaří se mu diváka příliš strhnout, nedá divákovi pocit vžít se do děje, jelikož neukáže výrobu aut, jejich technickou výbavu a přípravu k závodu a pouze přes kopírák Hollywoodu tlačí jednu akční sekvenci za druhou a snaží se vyprávět něco jako "příběh".Ono to je úplně s přehledem na 3* a ani ťuk víc, jenže ten kuliferda udělal něco, co se poslední roky filmařům nedaří a to je parááádní konec, kterému sem jásotem zatleskal.To mělo koule tvl a parádní šmrnc, ono dokázat u dvd béčka udělat konec tak, aby vás nalákal na další díl je prostě svým způsobem umění a ano, já se už nemůžu dočkat třetího dílu! Viva Frankenstein! 69%.

Rare Exports (2010)

Prvních 20 minut je geniálních, je to napínavé, výpravné, dobrodružné.Po 20ti minutách jde všechno do prdele, děj se zastaví na místě, Helander absolutně rezignuje na atmosféru, ten malej otravnej harant je víc než na přes držku, Santy se samozřejmě nedočkáte a všechno unyle a nudně dopluje k finále které navazuje na Helanderovi předchozí krátkometráže.Mohla to být atmosferická hororová pohádka s epickým digitálním finále, místo toho je to nudná sračka s nahejma dědkama, nulovým příběhem a jedním otravným bastardem.Finové sou jediný skandinávští tvůrci, kteří mě neustále zklamávají.40%.

Red (2010)

Trailer a herecké obsazení slibovali mnohé,ovšem jak píše bradr,je to rozzevlený jak banda hipíků na Trutnově :-) Škoda že je ve filmu plno hluchých míst,jinak Willis si prostě odvádí ten svůj standart,Karl Urban je skvělej,hlavně jejich brutální bitka v kanclu mě totálně uzemnila.Dialogy jsou skvěle vygradované,parodie na agenty je opravdu skvělá,John Malkovich je taky dokonalej,je to agentka,je to agentka,není uklidni se!je to agentka já ti to řikal!Rozdělej medvídka :-)to sem se natlemil slušně,ó prdelko to je tak sladké,moc vám to přeju,ale jestli mu zlomíš srdce,to tvoje z tebe vyříznu :-DDD má to geniální hlášky a akce je skvělá,jenže jí je proklatě málo a moc zbytečně se tam kecá.Navíc se mi nelíbila Mary-Louise Parker.65%.

Red Dead Redemption: The Man from Blackwater (2010)

Hra je naprosto fantastická,dost možná jedna z nejlepších,kterou sem kdy hrál...i když jen párkrát.Za to filmeček je opravdu o ničem a je to spíš taková dlouhá reklama,která nezasvěceného spíš odradí,ovšem ti,jenž vědí...ty 3* prostě vykouzlí ;-)