The Barrens (2012)

Pěkná mizérie. Zase jsem vstoupil do vod, ve kterých se nerad brodím jelikož to obnáší být po krk ve sračkách. Americký vidlákov, strašidelná story podle staré vidlácké pověry, jeden šílený tatínek v epesně vidlácké flanelové košili , SPOILER jeden vidlácký digitální čertík SPOILER OUT žádné napětí, žádný gore, žádná krev, žádná lekačka, předvídatelný příběh, debilní konec. Bousman se rozhodl svými posledními dvěma filmy, že nás unudí k smrti a posere si kariéru. Nesnášim když se ve filmu objevuje postava, která má pravdu a nikdo jí nevěří, chování postav pro změnu imbecilní a nelogické... tak zhyňte bastardi!!!! 2* za mladou kundičku, dobrý výkon Moyera a zjištění, že z epesní nabíječky Miy Kirschner se stala epesní MILFKA, škoda že ve filmu je to spíš MILKA. 40%.

Unesená (2012)

Páni, tak tady někdo potřeboval vyprat pěknou řádku špinavejch prachů z ilegálního hazardu. Úplně tuctový thriller, který jede podle tuny neuvěřitelných klišé a scénář je plnej takovejch obyčejnejch chyb a hovadin, že podezřívám Westa z natočení Stolenu jako satisfakce pro Nikiho za neobsazení do dvojky Postradatelných. I když je to úplně tupé, pořád je to to nejlepší co West od Con Air natočil (pořád nechápu jak někdo může natočit tak skvělý film a pak se totálně posrat :) a na Con Air je tady taky pěkná řádka odkazů. Na druhou stránku akční scény jsou přehledné, o čemž si můžete nechat u jiných Westových filmů nechat jen zdát a Cage tady jede fakt výborně a docela mě bavilo ho sledovat kosit agenty ve výtahu, tavit zlato led lampou a mluvit švédsky. Na zabavení a jedno odpoledne dobré, za 2 hodiny si vzpomenu leda tak na to že tam hrála nejošklivější holčička na světě a nechápu, že se v téhle době najde producent, který do tohdle ještě vrazí peníze. Takový filmy se točily před 20ti lety. 50%.

Plaváček (1986) (TV film)

Když jsem dneska vobaloval řízky, tak sem měl špinavé ruce a plno práce a nemohl jsem to přepnout když to začalo.Myslel jsem si že to vydržim, ale když jsem se po 30 minutách přistihnul, jak se snažím udusit v misce se strouhankou vzdal jsem to.Příšerná papundeklová zhovadilost, s příšerným Hložkem, příšerným Vítkem, příšernou Bartošovou a s příšernými písničkami. 1* za Marušku Rotrovou, kterou bych s radostí přeřízl....tenkrát samozřejmě. 10%.

7 rozhněvaných gaunerů (2012) (amatérský film)

Po technické stránce kvalitní, výborná hudba, efekty slušné, ale scénář docela úsměvný, který vede k předem jasnému finále a herecké výkony některých aktérů doslova parodické, hlavně pana Minaříka bych už vidět určitě nechtěl. Opět mi není jasné, proč s takovou technikou a zázemím si režisérské duo nepohlídalo, nebo nepřetočilo desítky těch přebreptů, zadrhávání a čumění do kamery. Zase je to ta profesionální amatéřina jenom o technice, ve které evidentně zůčastnění technický talent a prostředky mají, ale co se týče originality, nápadu, scénáře a herectví je to umělé a nijaké. Finální řežba byla dobrá, proto taky nedám míň a super byl záběr kamery na šefkuchaře, když se soudce zmiňoval o pánovi korpulentnější postavy :D slušnej detail. Jinak zase ale všechno studené jak psí čumák, bez nadšení, bez takové té děcké radosti z filmování. Tohle pro mě není amatéřina, ale strojená šaškárna lidí, co točí, protože na to mají peníze a techniku. Chtělo by to míň arogance a víc pokory, protože na tohle se může ukazovat vtyčený prostředníček úplně s přehledem.Pořád ale slušná práce, 50%.

Evil Demon Golfball from Hell!!! (1996)

Jelikož se blíží do kin Johnsonův Looper, tak jsem objevil jeho krátkometrážní prvotinu. Je to originální, místy docela zábavné a míček je fakt parchant jeden votravnej, ale noir není úplně můj šálek čaje, ale jako studentský film určitě nadprůměr. 60%.

Zběsilý útěk (2006)

Už mě unavuje stupidita nadhodnocování debilních sraček na ČSFD. Filmy které sou výborné se nacházejí v propadlišti modrých čísel a tyhle rádoby drsný a ,,promyšlený´´ mrdky tady vynášíte do nebes a já imbecil pak naivně věřím, že to bude dobré. Impotentní předvídatelná nuda, která je neskutečně imbecilně sestříhaná, kameramana bych s rozeběhem nakopal do varlat a scénáristu uškrtil. Ten imbecilní scénář, kdy se největší drsňák pozná podle toho jak moc nahlas řve a kolik fucků stihne říct během jedný věty vymyslel určitě někdo na heráku. Film se snaží tvářit strašně realisticky, drsně a zamotaně, jenže u každý druhý scény sem prskal smíchem, kdo pozorně sledoval Walkera v parku byl ochuzen o rádoby překvapivý zvrat, mimo děk Walker je tu opravdu nesnesitelný mamrd, Roden teplouš zamilovaný do dalšího teplouše Johna Wayna, akce ubohá a děsivě sestříhaná, scénář stupidní, herecké výkony komické. Jediný co mě zaujalo byla opravdu povedená scéna s párem ,,nemocných´´ rodičů, to mělo kurva koule a myšlenku a scéna kdy Walker vylíže Veru Farmigu, ale film jako celek je stupidní blábol plný nelogického jednání, scénáristické žumpy a režisérské impotence, ve světě nevydělal ani píču, jen tady to zase parta lidí co mají filmový nároky jak houmlesák na druh kořalky vynesla na 79%, orpavdu se už jen bavim nad vkusem dnešních filmových diváků. Tohle hovno sotva sahá po 40% a tolik by jich taky mělo být v kolonce v pravo nahoře, abych s tim neztratil kurva do píči 2 hodiny života.

Lukein! Series: Part One (2011) (amatérský film) odpad!

Ostuda amatérské filmařiny.Když něco točíte a jste amatér, máte se pokusit o nějakou myšlenku i když se vám okolí často vysměje, ale amatéřina se dá dělat s respektem.Tohle stupidní amatérský video není film, to je imbecilní skeč vo hovně co tady nemá absolutně co dělat, takový píčoviny jsem točil v prváku na foťák a taky to sem neseru. Ubohé. 0%.

V moci ďábla (2005)

Úžasný hororový zážitek, který je geniálně smíchaný se soudním dramatem. Tohle hororové téma je moje nejoblíbenější hned po duchařině. Koukal jsem se na to odpoledne a i přesto sem měl sevřený hrdlo, srdce mi bušilo jak na speedu a ty nájezdy husí kůže jsem nezažil od časů Insidious. Režisér dokonale zvládnul hororové pasáže, které jsou naturalistické a neskutečně děsivé, hodně to podporuje výborná a trefná Youngova hudba. Dramatické scény ze soudní síně jsou hereckým koncertem všech zůčastněných, ono vůbec herecké obsazení je vynikající a musim hlavně vyseknout poklonu posedlé Jennifer Carpenter, která by se na mě jednou takhle podívala a už by se mi nikdy nepostavil. Celou stopáž sem byl přesvědčenej ve 100% hodnocení, bohužel opět se film nevyhnul jednomu hodně předvídatelnému vrtochu a konec byl na můj vkus moc umírněný, toho démonična bych tam narval co se do mě vejde. V každým případě ale opět skvělá hororová práce, která zůstala za genialitou o malý fous, stejně jako Wanovo Insidious. Až někdo natočí 100% žánrovku budu asi už ale do konce života šedivý, možná se dočkám v hodně... v HODNĚ očekávané novince SINISTER. 85%.

Lovec kořist (2009)

Tenhle fanouškovský nízkorozpočťák vzbuzoval obavy a naplnil je, Collorovi krátkometráže sou ubohé a kdyby nebyl idiot, mohl natočit svůj nejlepší, jenže roztáhl stopáž na nesnesitelných 90 minut, se scénářem vykutáleným jak od 15. letýho comixovýho honibrka co viděl všechny díly Strartreku. Jeden zajímavý zvrat a na rozpočet povedené kostýmy nezachraní tu rozbředlou nudu s nulovým scénářem, dokud Poitier prudí šéfa šlo to, ale ve 35tý minutě jsem měl pocit že film trvá už 2 a půl hodiny. Po nádherných záběrech na poušť v arizoně a pochodování dvou maníků se to dopracovalo k finiši filmu Enemy Mine a nejhorší je, že to mělo přijít po 20 minutách. 40%. Začátek vypadal slibně, škoda.

Ledová smrt III (2010)

Tak jsme se dostali od coverů Krvavýho Valentýnu, přes Halloween 2 až po Pach Krve řízlej Texaskym Masakrem. Jenže zatímco v prvním díle všechno fungovalo, atmosféra by se dala krájet, herci hráli a byli sympatičtí a první díl strčil většinu slasherů americké produkce do kapsy, od druhého dílu je to bohužel už jen čistá zlodějina bez vlastní invnece a originality, když nepočítám teda tu krásnou přírodu. Trojka, i když vlastně jednička že jo :) je evidetně ze všech dílů nejlevnější, ale o proti dvojce mě bavila přeci jen o trošku víc, sice můžu zase jen zoufat že naháněčka po lesích šla udělat teda mnohem lépe a občas se přes zdlouhavý pasáže děje úplný hovno a o nějakym napětí nemůže bejt ani řeč a je pravda že na 3* to vytáhl docela povedený konec, který to nezabil jako u druhého dílu. Když si vezmu díly zvlášť je jednička jediná, která má opravdu co říct, jako trilogie dohromady to funguje čistě průměrně a je to zvláštní, ale 4 tej díl bych klidně spolk, mám rád prostě horory z přírody a v zimě. 50%.