Ledová smrt II (2008)

Tak norové mají svůj vlastní Halloween 2 a to doslova. Jednička se mi hrozně líbila a na druhý díl jsem se strašně těšil, hlavně když jsem viděl to úplně stejný hodnocení a slyšel sem samou chválu od známých. Začátek je sice hodně slibnej a navíc já miluju když pokračování začíná přesně tam, kde končí předchozí díl, jenže jako fanoušek Halloweenu jsem se doslova musel smát, protože záběr od záběru je to vykradený druhý díl Halloweenu z roku 1981. Když pominu tohle, pořád to docela šlo, samozřejmě atmosféra prvního dílu šla úplně stranou na úkor rozvinutého příběhu, který mě docela bavil. Jenže obsazení je zoufale nesympatické, vraždy nudné, napětí neexistuje a jediná dobrá scéna je past na tu trojici fízlu ke konci. Sympatická Ingrid Bolsø Berdal tady vypadá jako děcko s Dawnovým syndromem a když poslední přeživší dřepí v káře před špitálem a strhne se předposlední boj, doslova jsem musel řvát v duchu na řežiséra jaký je kokot, to imbecilní jednání postav už prostě nešlo přehlížet ani po vypití litru čistého methylu. Určitě bych ho tam totiž nechal ležet a běžel se mrknout na ječicí krávu nad mrtvolou jejího starýho a nevyprázdnil bych celej zásobník do palice toho 2 metrovýho vidláka, tupá scénáristická kreč, jen aby se mohla strhnout finální bitka, která mi definitivně sebrala i 3* za tu imbecilní scénu s usnutím, vidim jak borka co mi jde po krku sedí s brokárnou v mým šmajchl kabinetu a jen kolem ní projdu a čumim na ní dokud se neprobere, ježiš. Jak jsem se na druhý díl po prvním těšil, tak po druhém mám z třetího dílu víc než obavy a nechápu že tahle vykrádačka se spoustou nesnesitelně imbecilních scén má stejné hodnocení jako parádní jednička. 45%. Těžké zklamání.

Ledová smrt (2006)

Výborná atmosferická řežba, která mě slušně přikovala do křesla. Sice je vidět nezkušenost režiséra, který občas hloupě zachybuje a nechá postavy občas udělat nějakou tu kardinální píčovinu, ale herci jsou narozdíl od těch amerických puberťáků značně sympatičtí, až mě jich bylo i líto :) Příběh jak to u slasherů bývá není nijak složitý, tady prostě fungují ty nádherné hory, všude sníh, psychopat s krumpáčem a dost slušný lekačky na slasher teda. Do prdele s Krvavým Valentýnem :) Těšim se na dvojku, příjemné překvapení. 80%.

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Obrovské očekávání a vlastně obrovské překvapení, že je to naplnilo. Naprosto přirozené pokračování osudů téhle legendární party, tlemil jsem se jako mrtvej kůň bez mozku celou stopáž. Nejdokonalejší seriálový návrat historie a můžu jen tiše doufat, že si všechny díly udrží 100% kvalitu prvního dílu Trojan. Sice potrvá několik let, než hlášky z kultovní jako z předešlých sérií, ale X série dává zapomenout na divný Návrat na Zemi a snad mi konečně dá to , na co jsem přes deset let čekal a to důstojné zakončení pro mě nejlepšího seriálu všech dob. Nostalgicky i smíchem brečim! 27.10.2012 : Tak mám za sebou 4 díly X série a jsem mírně zklamaný, zatímco první díl byl naprosto úžasný, osatní jsou vesměs nevtipné a koncepčně nefunkční.Předchozí komentář se dá vlastně použít jen k prvnímu dílu, prozatím.Počkám do konce, jestli mě poslední 2 díly ještě neobměkčí, ale jsem si spíš jistý, že hodnocení určitě snížím. Hodnocení dílů: 1. ***** 2.**** 3.** 4.***

Spojenec (2006)

To si ze mě už vážně děláte prdel! Tak průhlednou snůžku nesmyslů jsem už dlouho neviděl, naivní rádoby zvraty jsem protlemil, stejně jako tupou a předvídatelnou zápletku. Nechci se považovat za filmového génia, ale když se na scéně objeví bohatý dědeček, který evidentně v bance něco skrývá, jen imbecil by nepoznal o co mu jde, stejně jako prozradí svoje úmysly Clive Owen hned při druhém záběru ze skladu banky. Do toho všeho politicky komediálního guláše na plátně smrdí debilní policajt Denzel Washnigton, který je tak chytrý a nad věcí, až mu s radostí chcete plivnout do tváře, stejně jako Leemu za tuhle imbecilní báchorku vo hovně, která se vás snaží naivně celou stopáž držet v napětí, aby vyústila v nijaké finále, bez vysvětlení motivů, důvodů a minulosti lupičů. Přepálený hodnocení bych si dokázal vysvětlit hloupostí a malými nároky uživatelů a diváků, ovšem že i můj bratr tomuhle debilnímu komediálnímu hovnu udělil 5* nechápu. Tudíž mě to navádí k sebe pokání, že ten idiot jsem teda určitě já a jenom sem tu sračku nepochopil, ale všichni víme, že to tak není a jenom sem se tou sračkou bez logiky která si hraje na něco spektakulárního nenechal napálit. 40%. A ktomu všemu ještě ta příšerná hudba jak z arabský reklamy na ovesný vločky, tenhle film je totální epic fail a procenta tady k smíchu. Nesnášim filmy které jsou povrchní a prázdné, 129 minut života už mi nikdo nevrátí.

Harry Brown (2009)

Jedině legenda jako je Michael Caine a solidní režisérská práce drží tuhle drsnou, leč poněkud rozvleklejší vendetu podle neuvěřitelně klišoidního scénáře na hraně lepšího průměru. Nasranej dědek dělá, to co mám kolikrát udělat chuť taky a to vystřílet veškerou tuhle pubertální spodinu lidstva, díky bohu to tady není ještě tak hrozné jako v Anglii, ale hádám, že až mě bude 70sát zajdu do nějakýho feťáckýho doupěte pro bouchačku a půjdu si před pravidelným pomočováním trochu zablbnout. Harry Brown je vlastně britská odpoveď na filmy jako Přání Smrti, Rozsudek Smrti nebo oscaroidní klišé brečka Gran Torino s tím rozdílem, že o proti poslednímu jmenovanému nedochází k směšným situacím a Michael Caine je i přes svůj věk nezničitelný gentleman a má úroveň a co je důležitější, tu roli mu neskonale baštíte. Na spoustu scén může být režisér sakra pyšný, především v tom feťáckym doupěti to bylo opravdu hodně naturalistické a z některých scén rejža časem vyroste, jako je zdlouhavé procházení dědečka a nostalgické pobrekávání u hrobečků mrtvých příbuzných. Celkově vzato mě to ve tři ráno donutilo neusnout a i to se počítá, 70% a víc takových Harry Brownů....filmových i skutečných prosím.

Nerozluční (2011)

Upřímná a zábavná čínská pitomina, která si hraje s žánry i divákem a vše pojí do dokonáleho mixu emocí a skvělého herectví. Po General Motors koupili ťongové i generála Kevina Spaceyho, který ve své vykutálené a záhadné roli opět exceluje a skvěle mu sekunduje Daniel Wu. Každý se s osobní tragédií a životní krizí vypořádává nějak jinak a já obdivuju režiséra Enga za tenhle šílený psychologický mix, který sice trochu brzy prozradí pointu, ale překvapivě pořád má příběh co nabídnout a vlastně servíruje jedno wtf za druhym, aby vás ve finále hlavní pointa příjemně posadila na prdel. Je to jak romantická komedie, psychologické drama, Defendor a ......... ještě mnohem víc :) A díky skvělým hereckým výkonům, svižné režii, příjemné stopáži a dokonalému soundtracku to všechno skvěle funguje a díky triumfálnímu konci tomu přihodím i pátou * . Po dlouhé době zase opravdu hodně povedený film, který ocení každý upřímný člověk, který má něco v palici, takže bohužel ten dement Verbal se opět nechytá, normálka....utíkej na Černou Hodinku prasátko naše vobodovaný ;) 90%.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Hodně výpravné, díky spoustě prostoru pro Scrata i zábavné, ovšem příběh až neskutečně vykrádající první díl.Pro mě má tahle série sestupnou tendenci, bavil jsem se, ale i druhý díl má prostě víc do hloubky. 60%. Za ty roky a za Bucka zvedám o 1*.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Nejameričtější, nejroztříštěnejší, nejklišovitější a rozhodně nejslabší díl série. Inteligentní a duchaplný humor prvního dílu je nenávratně v trapu, jediným pořádným příběhem ( což je hodně smutné ) je puberťácka láska mamutů a typické klišé odsunutí menšího, mezi druhového vztahu na jinou kolej....holy crab! Jediný kdo za něco stojí je legendární ( a můj nejoblíbenější ) šavlozubák Diego, který má neskutečnou kadenci hlášek. Scrat tu má nepochopitelně málo prostoru a co nejhorší, 90% jeho scének koluje po internetu už víc jak 2 roky, takže nemáte šanci se jim ani moc zasmát. Jako u nás zemřela síla klasických pohádek, tak v america umírá animovaný žánr geometrickou řadou. Pryč jsou časy prvních Shreků, Nema a konec konců i té první Doby Ledové, pryč je silný příběh, pryč je výpravnost, pryč výrazná hudba.Jen sled pár více, či méně ( spíš méně ) vtipných skečů, které už snad nemůžou fungovat ani u toho nejmenšího publika. Paradox je, že čtvrtý díl je jediný, který jsem viděl bez českého dabingu a ono možná lepší, aspoň to není tak hrozně dětincké. Podprůměrný animák, který dělá ostudu i druhýmu dílu. Slabé 3* 50%.

Krueger (A Tale from Elm Street) (2011) odpad!

Amatérská sračka , kde se policejní důstojník a ´´charismatický´´ představitel ještě neopáleného Kruegera předhánějí v tom, kdo z nich vypustí z huby klišovitější blábol aby mohli dokázat, že amatérský tvůrce tohodle braku by si zasloužil navštívit ve snu a to hned doublem Haley/Englund. Když už točíte nějakou poctu hororovým klasikám a máte na to prostředky, snažte se aby divákovi nepřišlo deset minut stopáže jako věčnost. Ubohé. 0%.

Přepadení 13. okrsku (1976)

Že za život uvidim hafo příšernejch píčovin se dalo, dá a bude dát očekávat, že ale jednu z největších má na svědomí můj oblíbenec Carpi jsem do dnešní noc neměl ani tušení. Neuvěřitelně zdlouhavá a tupá debilita která postrádá jakýkoliv scénář, postavy nemají vůbec žádný smysl a herci v tom bordelu o 50ti větách na celou stopáž nemají co hrát a když už by měli jako hrát, tak jim Carpi napsal nějakou nesmyslnou, skoro až parodickou větu jako např. ´´kde jsou ty těla´´ , ´´oni je odtáhli´´ ? nééééé vypařili sééé :D Parta mlčenlivejch feťáků , které vede syn Pancho Willy a Che Guevary jen tak pro srandu kvávíkům zastřelí zmrzlináře a malou holčičku a pak jedou zabít tatínka v gulášku bez mozečku, kde jim v cestě stojí Leštič bot co dostal placku před tejdnem a ,,drsnej´´ zločinec sympaťák, kterej ještě stíhá balit bezduchou frigidní sekretářku a taky tam ještě běhá pár lidí než se všichni v tom guláši rozvařej na nestravitelnou kaši. Jedno z nejdebilnějších béček a nechápu že něco tak primitivního natočil fakt legendární Carpi. Remake je o proti tomu neskutečně propracovaný a artový film , ano tak moc je tohle blbé. 20%.