Everly (2014)

Nejlepší film Roberta Rodrigueze za posledních 15. let, bohužel ho netočil Robert Rodriguez.Nahuštěný akční béčko a jasný překvapení začátku roku 2015, těch iritujících 55% nemůžete snad ani myslet vážně.Jasně, film je doslovný výřez hned několika kultovek, Everly je vlastně mix Kill Billa, Oldboye, Thursday a hodně dalších Grindhouseových pecek, ale naprosto skvělej.Černej humor protkanej brůtální a skvěle natočenou akcí.Celou stopáž sem se slastně usmíval a místy se nehorázně řechtal, při aportování jsem asi vzbudil půl baráku.Nejvíc mě rozsekala Salma Hayek, nikdy jsem jí nijak zvlášť neobdivoval a nidky mi nepřišla tak strašne sexy, jako v Everly.Ty vole ta ženská prostě dozrála to ultimátní milfnosti a nad jejíma prsama a zadečkem se prostě postaví, teda pozastaví asi každej normální chlap.Sledovat ultimátně sexy nabíječku jak 92 minut porcuje zástupy komparzistů bylo prostě báječné.Odpustím tomu i místy příšerně patetické dialogy.Everly je prostě perfektní a efektivně natočený plagiát známějších filmů.Těch 55% bych vám aportoval víte kam.80%.

Exists (2014)

Další found footage a tentokrát o velký ťápotě.Býval jsem velkým fanouškem tohohle stylu hororů, ale už je toho nějak moc.Exists má jednu malou výhodu a to je režisér Sánchez, který už má horory nějaký ten pátek v ruce.Děj se rozjede díky bohu hned po prvních minutách, takže netrávíte hodinu poslouchání slintů které se dohrabou k finální pointě a vy se ještě modlíte, aby aspoň těch polsedních pár minut bylo trochu akčních, to právě tenhle film nemá, tudíž se hned od začátku děj hýbe a divák se díky bohu nenudí.Atmosféru bohužel nenajdete a všichni herci mě byly totálně u prdele.Doufal jsem, že tam bude víc akce a nějakých pořádných scén kde budou lítat ruce, nohy a drtit se kosti, bohužel toho je pomálu a tak ve výsledku není Exists ničím jiným, než mírně povedenější žánrovkou, která potěší hlavně Brianem Steelem v roli velký ťapky.Konec mě strašně nasral, normálně bych té debilní vobludě ustřelil palici a z jeho srsti si udělal tapisérie.Díky bohu je to tisíckrát lepší, než podobný Frankenstein Theory, ale na nejlepší kusy tohodle žánru to stejně nestačí.50%.

Ex Machina (2014)

Skoro dvě hodiny líbezného vizuálu a lokací, s parádním hereckým castingem, kdy především mrazí z konfrontace naivního snílka se záhadnou UI která tak slušně drží atmosféru a scénář plný povrchních a hlavně provařených dialogů a citátů, který se doklepe k otřepané pointě mixu jednoho z dílů Krajních mezí a Ostrova dr. Moroe.Na první pohled se zdá být Ex Machina inteligentním sci-fíčkem, ona jí taky většinu stopáže jakš takš je, ve finále to je jen naleštěné béčko s tuctovou pointou a laciným poselstvím.Člověk si dvě hodiny myslí, jaký to nesleduje artový film a nakonec jsem procedil jen unylý a kyselý úsměv.Asimov se obrací v hrobě a já půjdu preventivně zkontrolovat hubici vysavače, jestli mi ta svině na tajňačku taky nechce zdrhnout.50%.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tohle sem přesně čekal.Stallone potřeboval 4 roky a dva trapné a nadhodnocené fimy, aby konečně v tý palici sesmolil smyslu plnej scénář, kterej má konečně spád, výpravu a příběh s nějakou historií postav a totálně si to všechno domrdá tím, že to nahodí do kin v ratingu PG-13, aby na to mohl jít do kina člověk, který když mi sjížděli prvního Ramba na jednohlasný kazetě visel fotrovi ještě deset let v koulích.První šokem při sledování filmu byla absence krve, zase tu kucí střílej jako o život,ale krve by ses píčo nedořezal a když několik vojáků odhodí ocelové lano, místo aby je to pěkně a za šťavnatýho zvuku rozpůlilo vejpůl, znechuceně jsem si odflusnul.Potom začalo díky bohu něco, co se dá po těch letech konečně nazvat opravdovým sympatickým dějem, s opravdovým vedením herců a střihem takový, že to má konečně výpravu a není to jen infantilním střihem na mrtvé xichty vyčpělých kokotů, které Stallone vytáhl z dvd hrobů.Bylo opravdovou radostí vidět Wesleyho Snipese konečně zase v něčem hrát a výtečně hláškovat a úplně největší orgasmus máte z hereckého výkonu Mela Gibsona, který vlastně svým výkonem ukázal jaký je rozdíl mezi opravdovým hercem a tupým steroidním mumláním textu a doslova schodil a zesměšnil všechny zůčastněné rozdílem třídy, tedy aspoň většinu.Není mi úplně jasné, jetli nechce Sly točit pokračování Zkrocený Hory po 40 letech, kdy se kovbojové sejdou na starý kolena, aby si naposled pořádně vypenetrovali kaďák, protože scény mezi Arniem a Slyem přesně takhle působí.Arnoldova role je špatná, Jet Li.....to snad už nemůže myslet nikdo vážně a Ford tady působí poněkud toporně.Takhle můžete píčovat dál hodiny a to, že má nejlepší Lundgren málo prostoru, či že finální bitka je stejně trapná jako ta na konci dvojky s Van Dammem, že měl mít takový prostor jako Gibson už Van Damme, že efekty sou směšný a tak můžete jet dál.Jenže to není nic novýho, to bylo už v těch dvou dílech předtim, jenže zaslepenci s mozkem larvi to nevidí a vymrdaj filmy na hodnocení přes 80%, když maj sotva na 60%.Já říkám, že to celé je už roky trapně odfláknuté a že to mělo vždycky navíc.O to víc bolí, že trojka předvedla konečně film, jehož děj drží pohromadě a konečně, konečně předvede nějakou pořádnou výpravu a všechno, ale všechno se zničí ratingem PG-13 a nedovolí mi to dát tu ušmudlanou a hodně slabou 4* za to, jak scénář konečně dosáhl filmařského progresu a režie řemeslného umu.Díky bohu za Wesleyho, díky bohu za Banderase, ze kterého jsem umíral smíchem a děkoval bohu, že ty xichty s výrazem vykastrovaného dobrmana oživil a geniálního Mela, který zase tak moc ukázal, proč je to nejlepší židobijec na světě.Jenže k čemu všemu jsou ty změny platné, když z vojáků lítá prach a vám je zase 13. a paříte Medal of Honnor na prvním stejšnu.A jako dodatek bych uvedl, bez většího vysvětlování, Stallone....patří ti to ty idiote.60%.

Extraterrestrial (2014)

Bylo jen otázkou času, kdy se někdo pustí do zfilmování povídek z hororových sérií VHS a ABC's of Death.Tak se nám bratři Vikouši po docela slušných Grave Encouters pustili do mimozemšťanů, hutně zvedli rozpočet a zase se jim to povedlo tak na půl.Škoda, že místy scénář působí docela atmosfericky a inteligentně, aby ho místy sráželi do vod pubertálních debilů neustále hlášky jako ,,jako hustě vole, prcat, to bude nářez píčo a chlastat jak děvka´´ a tak podobně.To neustále motherfuckování aby se film zalíbil hlavně pubertálnímu publiku mě místy dost sralo.Jinak ale atmosféra je výtečná a navíc hodně dobře podpořená povedeným soundtrackem.Do času 59:58 mě film mrtě bavil a já mu přes výhrady chtěl dát 4*, ale po tom odfláklém vypořádání se se šerifem už to šlo jenom dolu, atmosféra šla do hajzlu a scénář vám poslední půl hodinu naservíruje až moc píčovin na to, aby ste je v klidu zkousli a konec je vyloženě debilní.Co si budem povídat, tihle kanadští bráškové hodně koukali na Akta X a asi i poslední povídku VHS 2 a natočili ucházející klišé béčko, které místy umí opravdu pořádně vyděsit, ale je v něm až přespříiš hloupých scén, než aby se dostalo z průměru, ale dvojice bratrů se hodně zlepšuje a věřím, že jejich další počin bude zase o stupeň nahoře.Na propršenou noc ucházející béčko.60%.

Falešní poldové (2014)

Damon Wayans Jr. sice vypadá úplně stejně jako jeho otec, škoda jen, že komediálního talentu má polovinu, i ta ale stačí aby s tím druhým vomastkem vytvořili slušnou dvojici, která utáhne totálně průměrnou komedii co místy dokáže neskutečným způsobem rozsekat a místy je jenom zvláštní.Proto taky hodnocení zaokrouhlim spíš nahoru, protože jsem nenarazil ani na jednu vyloženě trapnou scénku a i to se počítá.Škoda, že na tu docela velkou stopáž nepřipadne moc akce, protože finální bitka je dost fajn a konečně dodá tomu filmu pořádnou šťávu.Tyhle americký komedie nalajnovaný podle tuny klišé se buď povedou, nebo nepovedou a Let's Be Cops to jedno podívání utáhne s hlavou vztyčenou.70%.

Find Me (2014)

Naprosto neškodné žánrové cvičení, plné klišé a strašlivě předvídatelného děje.Andy Palmer je nadšenec s mírným talentem, který má velice nakoukáno.Pár působivých scén, ale jinak typický příklad levného filmu.Nulové kulisy, nový dům je pronajatý produkcí za pár peněz, takže téměř chybí vybavení, aby se ušetřil každej dolar, stěhováci jsou kluci z cateringu a nemaj ani monterky, ale svoje oblečení.Herci jsou amatéři z místního ochotnického divadla.Dám 3* protože mi Palmer připoměl mě a naše Liberationis.Já bych měl asi dost podobný styl, jednoduchý scénář, dva až pět herců, lehké dialogy a příběh složený ze zakladních rutinních klišé odkoukáných ze stovek hororů.Strašidlo pobledlá holčina v bílejch šatech a hotovo.Asi 3x sem sebou cuknul, jinak jsem si to celý odvyprávěl dopředu sám.Povedený amatérský film, který nadhodnotím kvůli sympatické podobě s mým filmařským stylem, který se asi nikdy nevyhrabe víc, než k mírnému průměru, či spíš lepšímu podprůměru.49%.

From the Dark (2014)

V Irsku nepodléhají žárovky regulím EU a tak tam staří dobří alkáči vyráběj domácí lampičky, co úplně s přehledem vyženou z baráku nejednoho upíra, kdyby to byl Blade bejval věděl, nemusel se dokola srát s ultramoderním vybíjecím vybavením a stačilo skočit do wallmartu pro pár baterek, běhat s nima po klubech a třást sebou jako epileptic na extázi a měl by vymalováno.McMahon je jen další nula bez špetky talentu nebo nedej bože nadšení, co opět zahlcuje trh jedním debilnějším hororem než druhým.Hlavní dvojice je bytostně nesympatická, lokace vidlácky odpudivé, upír komický, napětí neexistuje, klišé střídá klišé a přes několik malinko zajímavých scén se to po nesnesitelně se vlekoucí stopáži dohrabe ke konci.Ani nevim proč dávám 2*, půl filmu jsem stejně strávil připíchlej na Z1 a pařil Batmana.Další počin tohodle Irského vidláčka si nechám mile rád uniknout.30%.

Girlhouse (2014)

Pravda, Girlhouse je určitě jeden z těch lepších slasherů poslední doby, bohužel režisér nemá, nebo nechtěl použít i mozek a tak je to místy zase neskutečně idiotské.Do demence všech Vřískotů to má sice daleko, ale když máte vilu plnou luxusních kurviček a jeden retardovaný medvídek jí dokáže v mžiku najít a vykosit, jelikož ochranka je jeden imbecilní playboy co dřív předváděl slipáče u Kelvina Klajna, atmosférou vám potom výsledný film opravdu nečrší.Díky bohu to má sympatické postavy, které jsou spoře oděné, když si vrah nasadí masku, už to není taková komedie a vřaždy jsou povedený.Solidní, leč obyčejný průměr, kterému jeho demenci lze odpustit jen díky stejné míře zábavy, tudíž 50%.Pořád si jen řikám, jestli už někdy někdo natočil opravdu inteligentní vykosovačku, kde se všichni nechovají jako debilové.Vy byste přaštili sadistického vraha násadou od koštěte a utekli?Nebo byste mu rozdupali lebku až byste hnětali kašičku?

Godzilla (2014)

Úplný opak Emmerichovi popcornové zábavy.Pokud znáte původní filmy o téhle spravedlivé příšerce, zřejmě vás ta infantilnost s jakou vehementně Edwards odkazuje na 50.léta minulého století srát nebudou, mě do první hodiny taky nesrali.První hodina je nadupaná a atmosferická vizuální pecka, ve které funguje úplně všechno a herecké výkony hlavně v podání Cranstona fungují a dokáží emočně strhnout, tedy přesný opak Emmericha.Zatímco Godzilla z 98. roku fungovala po akční stránce, po té herecké byla skoro až parodická, leč s jasným záměrem a nadsázkou, kdežto Edwardsův film funguje kdykoliv spolu herci mluví a v akčním žánru nefunguje nic.Když se obludy začnou mezi sebou prát, připadalo mi to strašně komické, dětincké a místy až doslova ubohé, nejenže je soubojů málo ale ještě z nich není skoro vůbec nic vidět a po tom, co odešel z plátna Craston, zmizel i můj zájem o dění na plátně.Při japončíkově chválení příšerky jsem si řikal, jestli to opravdu ten Edwards myslí vážně.Když Johnson skolil hnízdo a Godzillka mu koukala do vočiček, už sem plácnul na celý kino "tak pičo a teď si dejte High five" ! celý kino se pochcalo smíchem.Za první atmosferickou hodinku jsem ochotný dát krásné 3*, jelikož začátek byl dobrý, napínavý a atmosferický, jenže zbytek už v 21.století prostě nefungoval.Chápu, že Edwards chtěl a taky to odkázal na starou Japonskou školu, jenže mi to bohužel v dnešní době přišlo místy riadně trapné ;) 60%.