Grace (2014)

Tenhle rok by mohl být hororovým rájem, vážně!Kolik to už bylo filmů?Patnáct?Dvacet?A vole ani jeden opravdu povedenej.Grace je další rutinní horůrek na jednu nudnou noc, ve kterým oceníte hlavně ty luxusní stehýnka spolubydlící hlavní hrdinky.Lin Shaye se jasně stává horor babčou století, i když v tomhle filmu hraje fakt nesnesitelnou píču.Nebýt opravdu povedeného finále, dal bych týhle x tý variaci na vymítání hodně míň.45%.

Gun Woman (2014) odpad!

Naprosto stupidní, poloamatérská debilita.Nevaděj mi šílený a ujetý náměty, nevadí mě brutální násilí a dokážu překousnout i nechutnosti, ale to by režisér nesměl být idiotský kretén.Scénář je tuna nesmyslných píčovin, nemá cenu je vypisovat všechny, to bych tu vypsal bychli jak 50 odstínů šedi, ale zmiňme tu nejpodstatnější.On totiž hlavní hrdina potřebuje cvičit vražedkyni, protože se k hlavnímu zmrdovi nedá dostat, proto do ni zašije zbraň a ona se pak musí rozříznout a tou zbraní je pokosit.....ehm.Hlavně že tam pak v klidu stojí a střílí po tom autě, takže mu stačila jedna bazuka a sejmout je, když příjížděli na místo, nebo když ta hnusná píča začne ty lidi kosit v tom doupěti nekrofilů, tak jí mohli sejmout asi desetkrát, ale vždycky čekali až je sejme, v klidu si zamíří atp.Taky je super, že se nabušeným zabijákem stanete po tahání pneumatik do kopce.Námět byl příjemně debilní, ale když je režisér totální čurák bez talentu, scénář je stupidnější neš Miloš Zeman a všechno to okořeníte rockově/synťákovou hudbou z jak druhořadýho fekál porna ve stylu Hluboké hrdlo, máte zaděláno na nejdebilnější film tisíciletí.Takovýhle tvůrce bych bez milosti střílel.0%.

Hany (2014) odpad!

Chcete vidět nejdebilnější český film všech dob?Kde každá postava je doslova na přesdržku a režisér by si měl sám vyndat několik žeber a strčit si hlavu do svojí vlastní prdele?Pusťte si Hany......pokud se chystáte někoho zabít, tolik vzteku ve vás vyvolá snad jen tří hodinová fronta při čekání na nový spztky.0%.

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

Po úspěchu Waltera Mittyho (lehce nadprůměrná oddychovka s nabušeným soundtrackem) se roztrhl pytel s filmy o nešťastných chlápcích co se vydaj na džurny poznat svět a najít sebe sama.Ač ten výraz úplně nesnáším tak Hector and the Search for Happiness nemá prostě ten správnej ''drajf'' a místy docela nudí.Nemůže se ani zdaleka pochlubit tak efektivním střihem a povzbuzujícím soundtrackem, který Walter Mitty měl a i když byl mnohem komerčnější a dělaný pro široký publikum, mě stejně úplně nevoblbnul a tu svojí rádoby hloubku si může strčit za klobouk, stejně jako Hector, který jen o trochu míň baví právě tím, že se snaží být artovějším filmem.Některé pasáže mě rozesmáli a potěšila camea pár slavných hvězd, ale jinak šlo čistě o průměr na který jsem buď neměl tu správnou náladu, nebo v něm prostě nic nad 3* hvězdičky není.Místy to bylo moc vážné (afrika) a jediná emotivní scéna byla s tou nemocnou ženou v letadle.Konec v tý budce byl hodně velká kreč.Slušný, ale místy hodně uzívaný průměr, který využil talent Simona Pegga hodně minimálně a Hectore, mít doma nádhernou Rosamund Pike, tak bych stejně bych tu číňanku i tu afričanku vyprášil jak nikdy ;) 65%.

Hercules (2014)

Sračce s Lulanem Chlupem jsem dal 2*, tak kolik mám dát sračce se skálou?Kdo se těšil, že se dočká božstev a mytologie musí být neskonale zklamaný, jako jsem zklamaný i já.Pár potvor se mihne ve filmu na začátku a pak začne scénář vyprávět příběh Hercula, ale děj by se spíš hodil na Barbara Conana než na bájného řeckého hrdinu.K Herculovi prostě patří monstra, bájné legendy a božstva a né špinavé intriky králů.Dwayne se sice snaží jak může a občas zahláškuje, ale příběh mě prostě nebavil a akce se točí v kruhu a film nenabídne skoro žádnou výpravu.Sterilní a dobře řemeslně natočený průměr, který nevybočí z řady tupých kino béček bez vyších ambicí.Ratner je prostě hrozný rutinér a kdyby aspoň postavili příběh víc na fantasy stránce, mohlo to být v skutku dobré, takhle je to spíš veliké zklamání a jediné pozitivum je, že jsem viděl režisérskou verzi kde je akce aspoň pořádně krvavá a Ingrid Bolsø Berdal mi dělá poslední dobou obrovskou radost.55%.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Víte jak před čtrnácti dny tak mohutně pršelo, tak to se Pius koukal na tenhle film a chcal smíchem.Stejný, odpudivý vizuál jako Třístovka, impotence Války Bohů, naivita televizního Spartaka říznutá imbecilností druhého Stmívání a hloupého egoismu jako nový Conan.Všechen tenhle negramotný bordel navíc bez pořádné řezničiny v pégéčkovým rejtingu.Kullan Chlup by se perfetkně hodil do áčkovýho gay porna.Díky bohu sem od toho nečekal vůbec nic, takže sem nemohl dosáhnout vrcholu....zklamání.Naštěstí se tam furt něco děje a akce, leč je bez digitální krve docela slušně baví,Už mi tam chyběla jen Ashley Greene jako mladá Xena a mohlo to být úplně "dokonalé".Seriál s Kevinem Sorbem je proti tomuhle bájny epos.35%.A ten blesk z adobe after efect mě bude děsit několik dní, i v fxguru si vyhraju víc sám v mobilu.

Hitman 2.0 (2014) (amatérský film)

Hezká kamera, ale nemá to žádnej smysl, hudba je příšerná a nic se to nesnaží říct, nebo předvést.To není film, to je úryvek z filmu od Asylum.Za tu kameru 1*.

Hlasy (2014)

Sveží mix težkého psychologického dramatu s brutálně čenou komedií.Ryan Reynolds exceluje jak v roli ujetého Jerryho, tak v dabování svých domácích mazlíčků, kteří představují jeho dobré a zlé já.Některý hlášky jsou maximálně nadupaný a hlavně u sérek pana Whiskase jsem šel do kolen a občas jen s otevřenou držkou sledujete brutální psychózu vážně nemocného člověka.Musim smeknout před režisérkou, která dokonale zobrazila Jerryho stav mysli a to v každém detailu, Jerryho vnímání svého bytu bylo excelentní režijní prací.Výtečnej film, kterej mě po dlouhý době zase celou stopáž bavil, konec byl slabší, (SPOILER) natočil bych Jerryho jak uteče a později v útulku zavraždí ošetřovatele a se svejma já prchá pryč za novým dobrodružstvím a na nákup nové a větší ledničky, tenhle konec s debilní písničkou a Ježíšem byl totálně na hovno a vyrušil mi perfektní zážitek z předchozího filmu.Kdyby byla chvilku odmlka a střih na Reynoldse jak si s úsměvem kupuje obří mrazák, zamrazilo by mě a zároveň bych se pochcal smíchem, takže úplně stejná kombinace, jako celý předešlý film.Škoda SaTrapko, mohlas mít i 5*, takhle jen 75%, ale poctivých ;).

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak máme za sebou rozloučení s jednou z nejvýznamějších filmových sextalogií filmového světa. Peter Jackson natočil kdysi něco, co změnilo svět, Pán Prstenů byl epický, dojemný, plný neskutečných emocí, skvěle promakaných charakterů a vůbec snad všechno bylo na té první trilogii výtečné, bohužel Hobbit je úplně jiný.Celá trilogie je jen digitální řežba bez ducha.Fantasy pohádka, která svou obyčejností a emocemi na bodu mrazu místy až děsí.To nemění nic na tom, že jako skvělé, béčkové fantasy to celkem funguje.Začátek mě hned pobavil, šest hodin čekáte na Šmaka a on za 6 minut chcípne.Potom se to výborně rozjelo a např. scéna s osvobozením Gandalfa byla naprosto výtečná.Když se rozjela ta finální bitva, nezbavil jsem se dojmu, že ani to už Peterovi moc nejde.Sice to bylo všechno čistý a přehledný, ale nemělo to vůbec náboj, žádnou epičnost a úplně nulové emoce, navíc Shore se asi posral protože jeho hudba je úplně o ničem.Až když došlo na osobní souboje zase mě to vytáhlo z mírné letargie.Hobbit je hezká fantasy, která se ovšem nezbaví puncu jakési zbytečnosti a když navíc na konci všechnu tu emociální mrtvolnost Jackson rozbije tím, že nechá umřít skoro všechny, už sem přemýšlel o mnohem menším hodnocení.Jistou část mě tento díl bavil chvilkami možná nejvíc, jeho rutinní podoba a debilní konec ve mě bohužel zanechali spíš smutné dojmy a emoční zklamání.60%.

Hodinový manžel (2014)

Typické ubohé čecháčkovství v praxi.Občas sem se sice usmál dobrému vtipu a hlavně jedině díky Novotnému to docela jde přežít, ale to věčné omlouvání nevěry, to, že je to všechno v pohodě, nic se neděje a šup zase zpátky k manželce a milujeme se k posrání, to mi už lezlo krkem ve všech těhle patlaninách, Románech pro muže i ženy, Pánech v naději a podobnejch mrdkách.Ještě byl docela dobrej Matásek, ta scéna v hospodě mi byla hned jasná i pointa, že všechno zděděj po tý babce.Proč český tvůrci natočí pár dobrých vtipů obalených v nesnetilně předvídatelné omáčce kolem navíc vyplněné morální hodnotou žumpy...chjo.45%.