Panský dům (1988) (seriál)

Pokud chcete poznat způsob myšlení Číňanů a Japonců a jejich pohled na nás Evropany. Románová sága je lepší v knize.

Iron Sky (2012)

Mě se to líbilo. Taková roztomilá ptákovina. Ono je to jako parodie natočené. Papundeklové pevnosti, fanatismus i po padesáti letech na odvácené straně měsíce. Je v tom znát zvláštní severský humor vizte knihy finského humoristy Arto Paasilinny Autobus sebevrahů, Stará dáma vaří jed a další ...

Království (2007)

Film stojí za zhlédnutí. Už k vůli Saudsko-arabským reáliím. Děkuji za naši středoevropskou nedokonalost.

Román pro ženy (2004)

Díval jsem se 5 minut a znechuceně jsem to musel vypnout. To co mělo být humor a parodie bylo trapné a ubohé. Pak jsem si to zase zapnul. V druhé půli se to trochu zlepšilo. Vašut a Donutil byli dobří. Obávám se, že největším uměleckým režijním počinem Filipa Renče byl volební spot Miloše Zemana.

Rok bez Magora (2012) odpad!

Je dobře, že se točí filmy o psychopatech a alkoholicích. Je to velmi výmluvné.

Strašáci (1971)

Člověk je zvíře, které se denně polidšťuje. Arnošt Lustig.

Grandhotel Budapešť (2014)

Brigmi: "...Grandhotel je prapodivně evropský..." aby nebyl, když ho točil chlápek který se narodil v roce 1969 v texaském Hustonu. To je asi jako by představy o Evropě mezi válkami točil George W. Busch nebo Sheldon Cooper. Určitě to bude hlína, ale podle ukázek to připomíná Kočičku s Pejskem jak pekli dort. Policie má německé uniformy, karlovarský kamzík, země se jmenuje Zubrovka apod. Wes Anderson natočil po návštěvě Prahy a pobytu v hotelu Paříž. Právě jsem shlédl. Naprostá bomba! Roztomile bizardní! Něco mezi Konec starých časů, Postřižiny a rodina Addamsova. Němčina, měna jsou klubeky, cimbál a balalajky. Distingovaný ředitel hotelu pan Gustáv. Občas utrousí "seru na to, kurva, postraný dědici" apod. Doporučuji.

Capote (2005)

Brilantně natočené psychologické retro. Máte pocit, že si pustíte televizi a uvidíte Kennedyho projev v přímém přenosu. Philip Seymour Hoffman byl skvělý a je ho škoda.

12 opic (1995)

Jedna z nejlepších katastrofických sci-fi. V takové budoucnosti bych žít nechtěl :-). Bruce Willis a Brad Pitt opět skvělí.