Malý velký muž (1970)

"Pověděl jsem jí o svém vítězství nad pokušením a celou hodinu jsme si na oslavu četli z bible." Takový Forrest Gump divokého západu. Jenže jak to uchopit? První třetina je bezvadná komedie s vynikajícím tempem jaké by asi opravdové vyprávění mělo mít. Druhá třetina je jakýmsi přechodem, kde se ještě objevují prvky humoru, ale již se zde začíná ukazovat to, co nás v neředěné formě čeká v poslední části. A to je velmi nudné vyprávění a snad jen to, že je příběh vyprávěn více než 120 letym dědkem, může omluvit jaká je z toho nakonec slátanina. Díky první třetině a univerzálnosti svého herectví, které prokázal Dustin Hoffman, dávám 3*.

Lítám v tom (2009)

To jsem zas naletěl. Kouknu na hodnocení a zařazení do žánru komedie, tak po tom chňapnu. Jenže... já od komedie čekám něco jiného, než mi tenhle snímek dal. Ani jsem vlastně moc nepochopil včem spočívala jeho komika. Nejvtipnější mi přišlo focení papundeklových snoubenců. Párkrát jsem se pousmál, ale já bych chtěl, abych se u komedie aspoň jednou od srdce zasmál, jenže tady... ani jednou přátelé. Vidim drama - v čem to sakra bylo dramatický? Jesli nalétá ty miliony kilometrů, jak chtěl? Jesli se snoubenci nakonec vemou? Jesli přijde o to svoje létání? Sakra co je na tom dramatického. V pár filmech se mi Vera Farmiga líbila, zde ne. Navíc jak ji minimálně pětkrát za film řeknou, že je nádherná... to mi přišlo už přehnaný. Jednu hvězdu dávám za seznámení s novým povoláním, o kterém jsem neměl tušení, že existuje a druhou za Clooneyho, ze kterýho se na zadek neposadím, ale když se na to podívám celkově, tak on byl snad jediným světlým prvkem v jinak celkem dosti nudné a rádoby chytré "dramatické" "komedii".

Nikdo mě nemá rád (1959)

Truffauta mám docela rád, ale tohle bylo teda nic moc. Filmařsky asi dobré, to neumím moc posoudit, ale ten příběh mi přišel velmi všední a ani nedokázal ve mně vzbudit jakékoliv emoce. Možná kdyby bylo rozložení příběhu trochu jiné. Například kdyby se ten sígr do toho pasťáku deset minut dostával a po zbytek filmu tam byl, jenže v tomhle snímku je to právě naopak a když to tak vemu tak těch pár minut v ústavu nebylo taky žádné terno. Co se mi líbilo, tak to bylo prostředí tehdejší Paříže a asi jejích nuznějších zakoutí.

Duch doby: Dodatek (2008)

Nějak nevím jak tohle video uchopit. Určitě je v něm spousta pravdy a může hodně lidem otevřít oči, ale velmi pochybuji, že může na systému, v jakém se svět nachází, něco změnit. Z tohohle důvodu vlastně ani neuvažuji přihlašovat se do nějakého hnutí, jelikož v jeho úspěšnost mám velmi marou víru. Zeitgeist: Addendum mi přišlo spíše jako video k nějaké náborové akci k nějakému náboženství, či ideologii, kterých bylo a je velké spousty a člen toho a toho hnutí vám řekne přesně tohle - všechno je špatně, my víme jak to opravit. Že lidstvo směřuje do kelu, na to bych si klidně i vsadil, ale i řešení s názvem Venus mi přijde utopistické. Vždycky na světě bude existovat nedostatek a tudíž i vzácnost. Už jen proto, že zeměkoule není nafukovací a proto je nemyslitelné, že každý by měl tolik kolik potřebuje. Navíc pochybuju, že by se každý člověk spokojil s tím co má. Podle mě je to, že člověk chce víc a víc úplně přirozené a vidíme to i ve zvířecí říší, kde žádné peníze nejsou. Určitě mi tohle video hodně nového řeklo a asi zase o trochu víc chápu jak to na světě chodí, ale hodnotit ho nebudu, protože je pro mě až moc rozporuplné. Na jednu stranu velmi poučný snímek a na straně druhé prachoobyčejná agitka.

Rande (2010) (amatérský film)

Zpracování nic moc, ale ta pointa si zaslouží jednu hvězdu navíc.

United (2005)

Až bych řekl dojemné hudební video o tom, že lidé po celém světě by se měli spojit a bojovat za spravedlivý svět. Pochybuju, že zrovna tohle video nějakou podstatnou měrou k tomu přispěje. Dokonce pochybuju, že se tehnle svět může nějak podstatně zlepšit. Ale viděno čistě technicky je toto video celkem jasné, přímočaré a ten song, který jej doprovází ruku v ruce je určitě cíleně chytlavý, ale to neznamená špatný. Můžete zhlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=nd3MtFAKExs

Nejtěžší volba (2010) (TV film)

No velmi zajímavý dokument, který mě po celou dobu jeho sledování nutil k zamyšlení. Mám dojem, že zde chyběl pohled matky, která se rozhodla si dítě nenechat. Tímto bych řekl, že dokument není kompletní. Taky moc nechápu větu distributora: "Dokument je jedinečný především nápaditým vizuálním zpracováním". Já jsem teda z tohoto pohledu nic jedinečného neviděl. Nevím jesli dát 3 nebo 4*, ale dám na svůj první dojem a dám 4, i když jak jsem řekl, chyběl mi tam pohled ženy, která si dítě nechala vzít.

Manhattan (1979)

"Měla jsem konečně orgasmus a doktor mi řekl, že to byl orgasmus špatného druhu." - "Špatného druhu? Já jsem jej nikdy neměl špatného druhu. Nikdy. I můj nejhorší stál za ty peníze." Minimálně o 50 % lepší než Annie Hallová. Tady jsem asi konečně přišel na chuť těm kecům Woodyho Allena, které se mi teda líbili už v Banánech, ale právě Hallová mě dost zklamala. Takže jsem čekal jen to nejhorší Navíc vidím, že je to černobílé. Kupodivu jsem však vůbec nebyl zklamanej. Příběh je pro mě mnohem stravitelnější než u Hallový a Allenovi kecy mě nejedenkrát dostali. Tady jsem pochopil, proč je to komedie. Přesto tenhle typ příběhů není nic moc pro mě. Já se v tom zkrátka nevyžívám a jenom proto nedám tu čtvrtou hvězdu. Vzhledem obrovského zklamání u Annie Hallový byl Manhattan pro mě příjemné překvapení.

Černá kniha (2006)

"Pan Müntze je lhář, který řekne cokoliv, aby se zachránil." - "Jistě, jako každý." Zajímavý příběh o holandském odboji. Avšak než jsem mu přišel na chuť trvalo mi to tak hodinu a půl filmu. Příběh má takovou frekvenci zvratů, že by se za ni nemusela stydět leckterá telenovela. Naštěstí díky stopáži jsem stíhal sledovat, kdo na kterou bránu zrovna kope. Moc mi nesedla hlavní hrdinka. Nebyla mi moc sympatická, ale to co jí udělali v tom vězení pro zrádce bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. A teď co se mi líbilo. Na to, že jde o evropskou produkci ocenil jsem velmi, určitě velmi nákladné, autentické prostředí, vozidla, oblečení. Určitě bych ocenil i originální znění, protože není nad to, když Holaňďan mluví holandsky, skopčák německy, atd., bohužel jsem viděl film v dabingu, takže tohle si spíš jen domýšlim. Kdyby šlo o americký film byl bych přísnější, ale takhle si tento snímek 4* zaslouží.

Dar od Boha (2005)

Film je to dobrý o tom žádná, jenže z mého pohledu mu chybí něco navíc. Celý film mi přišel jen jako převyprávění dětství a dospívání jednoho sourozence, který byl jen o něco zajímavější než běžný životní příběh kohokoliv z nás. Nedostal jsem přesto nic co by ve mně vzbudilo větší zájem. Naopak občas mi děj přišel celkem přitažený za vlasy. Prostě je to film, který mnou proběhne a mám dojem, že za týden si už ani nebudu vzpomínat o čem přesně byl. A ještě jedna výtka - název Dar od Boha není podle mě moc přesný.