Pixely (2010)

Velmi nápadité! Ale ten konec mi naopak přišel takovej nedotaženej, až odfláklej.

Volavka (2002)

Nemůžu úplně autenticky porovnat s filmem The Departed, páč už si moc nepamatuju s jakými pocity jsem od něj odcházel. I když jsem Departed viděl dřív než Volavku a tak nějak jsem tušil o čem to je, neměl jsem s tím sebemenší problém. Dostala mě bezvadná stručnost příběhu, samozřejmě originálnost a nádherná hudba. Bohužel amíci scénář okopčili a slízli smetanu... ale Volavka byla a bude ta první!

Příběh věcí (2007)

Nepřinesla nic moc novýho, ale je dobře, že někdo huláká, avšak nevěřím, že to bude mít nějakej výraznější efekt.

Muž, který sázel stromy (1987)

Kdo si chce v dnešní době nechat vlít do žil trochu optimismu, tak tomu můžu doporučit povídku o muži, který sázel stromy. Velmi laskavá povídka s krásným poselstvím, jejíž sílu si divák může vychutnat, také díky přednesu Miroslava Částka a velmi osobitých a originálních kreseb.

Kill Bill (2003)

Umě Thurman se docela vyhýbám. Prostě mi nepřirostla k srdci. Ale nízké hodnocení není kvůli ní. Prostě tentokrát mi Tarantino nepadl do noty. Dovoluji si tvrdit, že kdyby pod tímto nebyl podepsán Tarantino, tak je Kill Bill v modrých číslech. Je ovšem pravda, že jeho prvky, které dodal jinak strohému ději, film trochu pozvedají. Když to srovnám s dobrými "kung-fu" filmy, tak mi tady chybí nějaký pořádný děj, jelikož to co je mezi bitkama, považuji jen za takovou celkem nudnou vatu. Navíc samotné bitky mě samotné taky moc neuchvátily, až na tu kdy Nevěsta naplácá členovi Yakuzy. Takže 2*. Jednu za to, že to neni úplnej brak a jednu za poslední větu filmu, která mě trochu nalákala na dvojku. Jenže, když jsem viděl stopáž dvojky, zas mě to těšení malinko pustilo.

Ponorka (1981)

Měl jsem tu čest s verzí sestřihanou režisérem. Když má film přes 200 minut, tak to by musel být velmi strhující, abych dal 5*, jelikož udržet diváka mého typu takovou dobu zírat na obrazovku, to už musí být bomba. Tohle v jistém slova smyslu je, ale podle mě záleží na verzi. Neviděl jsem 149 minutovou, ale přijde mi to krátký, DC zas moc dlouhej na to koukat na něj v kuse. Asi ideální se mi zdá seriálová podoba, kterou jsem však také neviděl, ale podle rozsahu děje bych řekl, že se to dá spíš zkousnout po částech. Možná jestli budou SE někdy dávat v telce, tak se na to mrknu.

Muži v říji (2009)

"Myslíš, že to máme pod kontrolou?" - "Ne." Zvažoval jsem i čtyři hvězdičky, ale přecejenom jsem po první euforii trochu zmírnil. Film je velmi skromnej a humor je dosti uvěřitelnej, jen by člověk nečekal, že se toho tolik stane v souvislosti s jednou akcí. Pro mě čistokrevného měšťáka to byl velmi zajímavý pohled do dění na vesnici. Na samotném filmu mi vadilo, že jsem občas nerozuměl co si ty postavy mrmlaj pod fousy. *SPOILER*Za velmi laciný fór považuji ožrání pana premiéra.*/SPOILER* Každopádně v několika pasážích jsem se velmi bavil, a proto dávám velmi silné 3*.

Ross Kemp: Návrat do Aghánistánu (2009) (TV film)

Tato série je mnohem akčnější než Ross Kemp in Afghanistan. Ross Kemp se dostává ještě více do blízkosti bojů. Někdy na mě působila ta skrytá romantika bitvy na tolik, až jsem si řikal, jesli to není trochu "přikrášlený". Opět se ukazuje, že v realitě je to docela jinak, než se nám snaží podsouvat filmové trháky. *SPOILER* Oproti předchozí sérii o válce v Afganistánu se v poslední epizodě zmírní akce a Ross Kemp zavítá i mezi zraněné vojáky a pak omrknout situaci v Kábulu. Komu se líbila první série, tak druhá je povinnost a mě osobně se líbila ještě víc než první.

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství (2008)

Bohužel mezi faktory, které se starají v civilizovaných světech o výchovu dětí, se k rodině, přátelům a spolužákům přiřadila ještě reklama. Ale domnívat se, že by reklama měla zájem o to, aby z dětí vyrostli lidé, kteří uznávají ty správné hodnoty, jako je pravdomluvnost, čestnost, vstřícnost, atd., tak to se ukazuje jako liché. Bohužel honba lidstva za majetkem začíná ztrácet veškeré hranice. Jinak teď přejdu k samotnému snímku. Téma, jak jsem již nastínil, je závažné dosti. Jenže to plitké převyprávění faktů mě v dnešní době u dokumentu až tak nezaujme. To už prostě musí jít o nějakou "bombu". Já bych chtěl víc akce. Konfrontace s těmi hlavními co za tím stojí. Z konstantně plynoucí linie udávání faktů a domněnek mě vytrhlo jen záběry ze supermarketu, kdy cca. 3 leté dítě přesvědčuje o nákupu vloček se Scooby Doo. Ale za největší hnus považuju děti zmalované šminkama, vypadající pak jako ty nejlacinější děvky! Z tohohle se mi zvedl žaludek už u snímku Little Miss Sunshine.

Jízdenka do vesmíru (2006)

"Já vlastně vůbec nejsem Yonis." - "Guérin?" - "Guérin?" - "FANTOMAS!" K Jízdence do vesmíru jsem se dostal tak, že v televizi absolutně nic nebylo a při projíždění programů vidím, že nějaký film začíná, tak si říkám, že ho zkusím dokoukat. Nakonec se ukázalo, že se stala tzv. z nouze cnost, protože tohle je tak blbý, až je to docela dobrý. Směle tento film můžu přirovnat k snímku RRRrrrr!!!. Tady taky humor sází spíše na střeštěnosti a absurdity. Jak to tak bývá, někdy to funguje výborně, někdy méně a někdy vůbec. Tenhle film celkově působí velmi stupidně, ale já se docela bavil a proto tohle nadprůměrné hodnocení.