Misery nechce zemřít (1990)

Tenhle film mi v hlavě asi utkví na dlouho. Takovým filmům já musím pálit plnej počet. Co mě zarazelo bylo že i když už Paul viděl že Annie je cvok byl furt tak nějak v klidu. Nebo tak aspoň vypadal. Ale to je zbytečné hledání much. James Caan byl vynikající herec s charismatem. Ale Kathy Bates tady vyloženě excelovala, k tomu ta atmosféra, chytře sestříhané scény a máte pecku. King je prostě sázka téměř vždy na jistotu. Knihy jsem žádný nečetl , ale možná se do něčeho pustím. Nemusím horory, ale tam kde je autor předlohy King a má to schopný režisér tak na tom nějak poslední dobou ujizdim a zkoukavam jeden za druhým. Tohle není ani horor jako depka thriller. A hutná atmosféra je fakt excelentně naservírovaná.

Mlha (2007)

Občas to pokulhávalo když se lidi chovali jak blbci ( půlhodiny než zapálí koště, pobíhání po krámě s pistolí mezi regalama než něco zastřelí) jinak je to poutavý, hlavně teda ze začátku a pak na konci. Prostředek je trochu slabší. A ten konec je hrozně depresivní a beznadějný. Někdo psal že Thomas Jane neni ksicht na to aby utáhl celý film. Nesouhlasím, od Punishera ho mám rád a i tady hrál s přehledem. Stephen King je génius, kam na to pořád chodí je mi záhadou. Když to vezme do ruky dobrý filmař jsou z toho hity se skvělou atmosférou. Občas se něco povede méně , něco více. Mlha je zábavná jednohubka, nic o čem by jsi psal domů. Ale taky ne žádný brak. I když to někdy působilo trochu lacině, asi kvůli rozpočtu. 4* jsou moc tak dávám 3

Osvícení (1997) (TV film)

Stephenu Kingovi se nelíbila Kubrickova verze a to že Jack Nicholson nešílel postupně ale vypadal jako blázen už na začátku 🤣 za to ale nemohl ten hotel. Napsal si teda scénář věrnější své předloze a dohlédl na natočení. Některé věci sice vypadají lacině a něco by se klidně mohli vynechat. Ale jinak je to rozhodně zajímavá verze. Já nijak nejsem fanda hororů, ale Osvícení jsem bral jako povinnost filmového fanouška a po pár měsících jsem zkusil i tuhle verzi. I přes to jak je to dlouhé tak to drželo mou pozornost.

Strážci - Watchmen (2009)

2 hvězdy za Rorschacha a pasáže s ním , které byli zajímavé, temné a drsné. Ale zbytek je neuvěřitelně natahovaná nuda , která vypadá jako by patřila do úplně jiného filmu. A ta stopáž je zničující.

Kráčející skála (1973)

Prihlednu k tomu že je to prostě 50 let starý film. Proto dám ty dvě hvězdy. Ale oproti remaku s The Rockem to má o 40 minut delší smrtící stopáž. Hrozně se to vleče , nic moc se tam neděje. Škoda, vždycky jsem to chtěl vidět.

Smrtící bumerang (1996)

U filmu který vám utkví v hlavě a v myšlenkách se k němu vracím nemůžu jinak než 5*

Muž bez tváře (1993)

Gibson je výborný herec. Je to i skvělý režisér, když se zrovna nesnaží za každou cenu šokovat. Krásné ukázáno jak je tenká hranice mezi tím co je pro lidi normální. A když uz je to pro okolí neznáme příliš uštvou člověka jako psa.

Superman a Lois (2021) (seriál)

Když zkřížíte Krok za Krokem, Beverly Hills 90210 se Supermanem. Dostanete tenhle seriál.  Není to zlé, i když trochu dětinské a jednoduché. Netuším jestli existuje komiksová verze Supermanova návratu do Smallville. Ale komiksové příběhy jsou víc ujeté a naivní. Takže tohle je taková verze mezi.

Black Adam (2022)

Našel jsem si cestu k novým komiksovkám a jsem rád. I když je to všechno na jedno brdo , tak u toho člověk vypne a jen se tak dívá. Ta potitulková scéna je skvělá. Jsem zvedavý jak se to vyvine.

Memory (2022)

Liam přeci jen ještě v těchto "Vzpomínkách" dává vzpomenout na svý starý dobrý akční časy. Lepší než většina jeho posledních kousků .

Časové pásmo bylo změněno