Polopatě (2013) (pořad)

Styl Nova, čili návody tak názorné, že názornější již nemohou být, čili i pro úplné blbce. K tomu neustále skrytá reklama. Zlatý Přemek Podlaha!

Anthropoid (2016)

Slova nestačí, už dlouho jsem o filmu nemlčel. V první části neuvěřitelně tíživá atmosféra podepřená vědomím toho, že události se přibližně tak staly a lidé, zejména ti z hnutí odporu riskovali zcela všechno a přesto se nevzdali. V druhé polovině došlo k obratu k takovému nářezu, že jsem takřka nemohl dýchat, film mě neskutečně vtáhl naplnil obdivem ke všem lidem, kteří se na Operaci Anthropoid podíleli, zejména tedy lidem z domácího odporu. Parašutisté byli nemenší hrdinové , ale lidé jako Zelenkovi, Moravcovi a další, to byli hrdinové, kterým by se každý Čech a Slovák měli klanět každý den až k zemi. Míra hrdinství Ati Moravce, který sice po těžkém mučení prozradil úkryt parašutistů, ale po tom již nic neřekl, Milíče Zelenky, který se po prozrazení otrávil kyanidem v pouhých 17 letech (!), jejich rodičů a mnoha dalších, je, viděno dnešním zrakem, až nadpozemská. Film toto všechno dokázal vyjádřit a zdůraznit, ačkoliv jsme se ne všechno dozvěděli. Čeští herci zahráli výborně, všude zmiňují Geislerovou, která dostala nejvíce prostoru, mě zaujal Roman Zach jako Vladimír Petřek a Václav Neužil. Film je skvělý a já jsem za něj režisérovi vděčný. Hloupé a pozérské kritiky po premiéře ve Varech týkající se zejména nepříliš šťastného použití akcentu v angličtině mě nijak neodradily, nejsem extra angličtinář a film jsem si i přesto neskutečně užil , už dlouho jsem neviděl nic, co na mě tak zapůsobilo.

Kosmo - Sumec nemá kníry (2016) (epizoda) odpad!

Nuda, nevtipnost, nehumor. Jsem holt jiná generace , navíc snaha zalíbit se "pražské kavárně" z toho čiší na všechny strany.

Kosmo (2016) (seriál)

Co to je? Vždyť to není vtipné...v prvním díle totální tvůrčí impotence a humor, který nechápu. Třetí díl byl o trošku,ehm, lepší.

Andělin popel (1999)

Emoce, které jsou v knize, se do filmu bohužel dostat nepodařilo. Škoda.

Trabantem z Austrálie do Asie (2016) (seriál)

O dost slabší než jiné díly. Skoro pořád se opravuje a na Přibáňovo " chá, chá!" už jsem silně alergický.

Bombardier (2013) (TV film)

Některé polopatické exkursy byly nudné, ale i tak super dokument.

Teorie tygra (2016)

Úspěch tohoto filmu je mi záhadou. Nebo vlastně není, povrchnost je dnes ceněná komodita a tento film nic jiného, než povrchní a klouzající po povrchu, není. Shrneme si to: Otec od rodiny je nespokojen se svou manželkou, protože ta mu organizuje život víc než je mu milé. Takže namísto, aby jí sdělil svoje výhrady, sebere se, začne se chovat jako debil a deptat všechny okolo sebe s nadhledem moudrého klauna, do kterého ovšem má daleko, protože to co dělá, není moudré ani za mák. Naprostá většina "humorných" situací je v tomto filmu založena na ohraných klišé představujících ženy jako vztahově závislé psychopatky kastrující ze svých mužů poslední zbytky svobodné vůle a mužnosti. Co když ale žádnou nikdy neměli? Jak se může šedesátiletý bačkora divit, když sebou nechal celý život smýkat, vyhovovalo mu nechat o sebe pečovat, nikdy se neohradil proti přílišné , dusící péči ? Bodejť by se ohrazoval, vždyť to byla pohoda, manželka všechno udělá, všechno zařídí, vyžehlí, vypere, uklidí... Ale najednou je toho dost a náš posera se rozhodne pro vzpouru proti něčemu, co celý život pomáhal budovat a tudíž na tom nese stejnou ne-li větší vinu (neb motivován leností a pohodlností) jako jeho usurpující žena, která když nic jiného, to všechno dělala z lásky k němu, tak , jak ji ona chápala. A této vztahové tragédii se mám smát, mám se smát tomu, že ženy ve filmu jsou představovány jako diktátorky , jejichž láskou se pohrdá a které plní (ideálně) pouze roli služek, případně kámošek, ale nedejbože, aby po pánovi tvorstva něco chtěly...Ne, vztahy mezi mužem a ženou nebývají vždy ideální, ale podat je tak primitivně jednostranně jako v tomto ubohém filmu umí jen...Bajgar.