Tahle země není pro starý (2007)

Solidně natočený, silně přeceněný a totální nuda bez konce. Javier Bardem toho zase tolik předvést nemusel abych si z něj sedal na zadek. Na konci jsem si říkal:To je všechno? Málem jsem usnul.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál) odpad!

Nejhorší dno socialistické žumpy, které si lze představit.Dokonce horší než seriál Rodáci.

Amadeus (1984)

Ten film je zjevení. Neskutečná krása, která ani na vteřinu neklopýtne. Člověk jen tají dech.

KOndoMEDIE (2001)

Inteligentní snímek s podařenými hereckými výkony. Sice jsem se neřehtal jako smyslů zbavený, spíš jen pobaveně usmíval, ale to vůbec nevadí, protože to byl příjemný film, z kterého jsem měl dobrou náladu a bylo mi fajn.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Byl jsem druhým dílem docela potěšen a příjemně překvapen. Obzvlášť výkonem hlavní "hrdinky", která o svou novou práci ani nestojí, celkem vzato vlastně nestojí o vůbec nic a je to na ní opravdu hodně vidět.

Sindibád a Tygří oči (1977)

Dávám 80%, už jen kvůli vzpomínkám na první shlédnutí v době hluboké normalizace, které pro mě bylo prvním setkáním s pořádným hollywoodským trhákem pro děti. Nezapomenu jak jsem s vytřeštěnýma očima vycházel z kina a na to, že jsem z nadšení dostal horečku. Dnes možná triky působí úsměvně, ale tehdy to pro mě bylo zjevení z jiného světa.

Zlatý kompas (2007)

Tak pěkná a nápaditá kniha a nakonec tohle.Vše je víceméně převedeno na plátno a přitom něco podstatného chybí.Co to je?

Pěsti ve tmě (1986)

Zdařilý film, kde se Soukup společně s Vašutem probrali ze špatného snu, který tvoří většinu jejich kariéry, aby následně opět upadli do hlubokého spánku.

Láska z pasáže (1985)

Když mi bylo 15, byl jsem z toho odvázanej, po letech vzpomínky vybledly a film začal na mé tváři vyvolávat nechtěný smích.Přesto musím konstatovat, že v tvorbě J.Soukupa jde o nadprůměr.

Fontána (2006) odpad!

Nuda, nuda, nuda. A navíc kýč.Tetsuo to, slovy svého kamaráda, skvěle vystihl. Aronofosky asi chtěl natočit film o všem a natočil film skoro o ničem. Na někoho to možná zabírá, ale pokud člověk už něco viděl a četl pak ho v tomto filmu nepřekvapí nic.A ani nedojme. A navíc je to tak nabubřelé, pyšné, rádobyintelektualní. Midcult jak vyšitý.