Pod zemí (2014)

Za netradiční kameru hvězda navíc, jinak klasický příběh o skupince lidí v uzavřeném prostoru :-)

Insidious 3: Počátek (2015)

Pořád na úrovni, ale pomalu začínají docházet nápady a Joseph Bishara to sám společně s lekačkami neutáhne :-) Ale pořád je to ten typ hororu, kterých si cením... Atmosférický a bez nechutností ;-)

Neutečeš (2014)

Tohle má prostě pekelně hustý soundtrack, tím okamžitě zvyšuji hodnocení, ty syntezátory byly prostě skvělý... Tento snímek je opravdu originální ve svém žánru, je pravda, že po většinu času jsme se v kině spíše bavili než báli (Půlnoční projekce FF Chotěboř), ale to nám zas tak úplně nevadilo... A závěr.... Nikdo nečekal... A tak byl snímek ověnčen potleskem ;-)

Jurský svět (2015)

Ano, jedná se v podstatě o kopii nápadů s předchozích dílů... Ale na tento blockbuster se velmi dobře kouká, efekty jsou na úrovni, snímek nepostrádá nápaditost a Indomnius Rex vypadá opravdu neporazitelně... :-) Filmu nechybí momenty překvapení a navíc vyprodané kino v kině v Chotěboři se perfektně bavilo a tudíž plný počet dát musím...;-) Opět kvituji práci Michaela Giacchina, který kromě toho, že složil pro Jurský svět témata nová, tak velmi vkusně užíval témat Johna Williamse z původní série. Těším se na návštěvu Michaela Giacchina v ČR :-)

Píseň moře (2014)

Především děkuji programovému oddělení FF v Chotěboři, že kromě spousty hororů, sci-fi a fantasy filmů zařadily do programu festivalu i tento animovaný skvost. Myslím, že chybu neudělali, protože do Chotěboře jezdí vesměs publikum, které se zajímá o filmové zajímavosti, a tak se kino zaplnilo téměř celé. (A jedná se o první film, u kterého se na konci tleskalo.) Animace je netradiční, o to více funkční, pohádka je vkusně vyprávěna a nemá předvídatelný děj. Snímek funguje velmi dobře na lidské emoce, kromě výtečné animace se totiž opírá i o skvělý hudební doprovod, včetně hlavní písně... Rozhodně jsem rád za tento zážitek a snímek doporučuji :-)

Chraň nás od zlého (2014)

Tento horor funguje ze začátku poměrně skvěle, rozhodně nasazuje tíživou atmosféru již na začátku, ale ke konci se opírá už za mě trochu o prvky nechutnosti, a proto u mě snížené hodnocení, čistě můj individuální problém ;)

Temné kouty (2015)

Na mě podle mě drsné téma, které je poměrně věrně ztvárněno hlavními představiteli, závěr dokáže člověka poměrně dobře rozhodit... Pro silnější povahy doporučuji :-)

Poltergeist (2015)

Klasický remake, který obsahuje více nadsázky než hororových prvků, průměr na jedno zhlédnutí :-)

Avengers: Age of Ultron (2015)

Klasika - pro cílové publikum (komiksové fanoušky) patrně extratřída, za mě oceňuji především humor a absenci nudy. (Viděno na FF v Chotěboři) :-)

Dřív než půjdu spát (2014)

Funkční snímek se zajímavým námětem, který si dokáže udržet pozornost diváka a dokáže v průběhu překvapovat, známá ústřední herecká trojice potěší. Inu paměť je vzácná a měli bychom si jí vážit... :-)