Soudný den (2008)

Priemerný film, ktorý nemá čo ponúknuť okrem prestreliek a krvavých momentov pre šialených fanúšikov. Herecky veľmi nevýrazné, dejovo priamočiare, chvíľami neprehľadné a kŕčovité. Kamera je roztrasená a tým pádom neprehľadná akcia, inak vizuál veľmi pekný a navyše zopár veľmi efektných miest, kde bolo konečne vidieť tých 33 miliónov. Na jeden nudný večer film celkom ujde, ale opätovné pozeranie zrejme nehrozí. 60%

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Podstatná časť filmu ma mierne nudila a nevidel som veľa plusov, samozrejme film postupne naberal na zaujímavosti a na obrátkach, ktoré vyústili do skvelého záveru. Zopár scén bolo zbytočne dlhých a dej celkovo nebol príliš nadpriemerný. Herci hrali celkom fajn, Hanks, Hoffman aj Roberts celkom ušli. Námet je veľmi dobrý a vznikol pomerne originálny film, ktorý je zabalený do amerického filmového stereotypu. Veľmi silné 3*. 68%

Soumrak mrtvých (2004)

Zombie komédia vždy poteší, ale táto je konečne kvalitná a má dej aj atmosféru. Na tento typ žánru určite nadpriemerná záležitosť, no pre mňa to nebolo veľmi výnimočné aj keď to je technicky zvládnuté. Chvíľami som sa dosť dobre bavil. 70%

Spáči (1996)

Dobrá dráma, premyslená, dobre zahraná a pekná atmosféra. Prvá polovica filmu sa mi páčila viac, no nevravím, že tá druhá je zlá, nie je ani horšia, len sa mi už tak nepáčila, nabrala iný dej a iné obrátky. Dĺžka filmu ani nevadila, ale skrátiť o pár minútiek by možno neuškodilo. Zopár scén bolo naozaj vydarených, scény z detského vezenia sú skvelé. Kevin Bacon je perfektná záporná postava, celkovo herecké obsadenie je veľmi silné. Oplatí sa vidieť už len kvôli hercom ak vám o film až tak nejde. 80%

Spálené vzpomínky (2007)

Nie výnimočná, ale celkom silná dráma s tak trocha akoby už videným dejom. Originalita teda mierne chýbala, ale rozhodne je to dobrý a kvalitný film plný výborných hercov. Navyše s obľúbencom Beniciom. 75%

Speed Racer (2008)

Super adrenalínová bomba, ktorej v rámci žánru nie je skoro čo vytknúť. Ale hnevá ma respektíve som sklamaný z toho, že je to určené hlavne pre deti a tým pádom sa celý film nesie v detskom duchu, takže kopec detských fórov a trápností, ktoré sú vo filme dospelé publikum nemusí zniesť. Najmladší člen rodiny spolu s opicou mi sakra liezli na nervy. Šiel som na to do kina len kvôli efektným závodom, ktoré som zahliadol v traileroch. Závody boli fakt nevídané, úžasné, efektné, akčné a adrenalínové. Akčným scénam nie je čo vytknúť, sú dokonale prepracované a plné tých naj špeciálnych efektov. Dej ma nijak neoslnil, námet je síce celkom dobrý, ale scenár mohol byť viac prepracovaný a zaujímavejší. Film by mohol byť vkľude kratší aj o pol hodinu. Je tu dosť nudných scén, ktoré zase striedajú tie fascinujúce a stále dookola celý film. Herci ma veľmi nepresvedčili ani mladík Hirsch, ktorý má veľkú budúcnosť. Režisérsky je to snáď zvládnuté na jednotku, od tvorcov Matrixov som to aj trochu čakal a to bol ďalší dôvod mojej prítomnosti v kine. Film každému nemusí sadnúť, ale je dosť podarený po všetkých stránkach a pestrofarebný ako čínsky Hrdina :) 70%

Spider-Man 3 (2007)

Je to určite najslabší diel série, no až tak nezaostáva. Je to trochu dlhé, dalo by sa to o pol hodinku skrátiť. Raimi sa tu dosť venuje vzťahom, radšej by sa mohol venovať komixovým postavám. Dej nieje zlý, no miestami je nezaujímavý. Záporáci sa mi celkom páčili a to hlavne fotograf v čiernom obleku, aj keď boli veľmi ľahko zničiteľní. S Octopusom sa Spidey trápil oveľa viac. Herci si zachovali svoj štandard z predošlých dielov, takže žiadna sláva. Kamera, strih sú na dobrej úrovni. Efekty sú lepšie a je ich viac, čo je v takomto filme plus. Akčné scény sú celkom slušné, zvládnuté aj keď sú miestami neprehľadné. Ako ďalšia komixovka a oddychovka je to viac než slušné. Keď sa chcem dobre zabaviť, pustím si Spidrmana 3 (ale až po jednotke). 70%.

Spiknutí (2003)

Dosť priemerný thriller, ktorý som vlastne pozeral iba kôli Valovi Kilmerovi. Námet bol celkom dobrý, dej síce taký obyčajnejší a pomalší, ale vyslovená nuda to určite nebola. Predvídať sa dalo, ale rád som si počkal do úplneho záveru. Chcelo by to možno scenáristickú vychytávku v deji, rýchlejšie plynutie a o ždibec viac akcie. Sú to také dosť slabšie 3*. 50%

Společnost mrtvých básníků (1989)

Celkom kvalitne natočený film, ale škoda, že ma nezaujal námet ani dej natoľko, že by som dal plné hodnotenie. Režijne a herecky veľmi kvalitné, ale film ma svojim dejom vôbec neupútal. Je to mierne zdĺhavé a miestami nudné ba ani dialógy neboli nejak úžasné. Chýbalo mi viac emócií a ani záver filmu pre mňa nebol strhujúci. Sem tam mi nejaká scéna prišla dokonca trápna a to pri takomto type filmu je veľký mínus. Druhý krát sa do toho asi len tak skoro nepustím, ale dávam ešte šancu. 75%

Spolek nemilosrdných (2009)

Obyčajná, bezduchá, americká zlátanina a klišé, ktoré je opozerané a nemá čo ponúknuť. Úvod máličko navnadil a naznačil, že film nebude úplne k ničomu, divák tak čaká a čaká a zrazu nič. Nudný stred filmu, dianie ide mimo a záver taktiež. Vrah, vraždy, krv a to je tak všetko. Technické prevedenie je ledva priemerné a obsahom hlboko pod priemer. Nuda s nudnými postavami a hercami respektíve herečkami, ktoré za veľa nestoja. 40%