Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 372)

plakát

Tajemné kočky (2014) (TV seriál)

Zaujímavý pohľad do tajov mačacej ríše. Pre mňa ako milovníka mačiek povinnosť. Dozvedáme sa množstvo informácií, ktoré sú podané pútavo a bez zbytočnej odbornej terminológie. Dokument sa skladá z troch dielov cca po 50 minút. Takže spolu dve a pol hodiny čírej radosti pre každého cico-mico-fila. 80%

Rivalové (1996)

Adam Sandler ma nikdy nevedel poriadne rozosmiať, ale tentokrát sa mu to pomerne dobre darilo. Je to naozaj streštená komédia, ktorá ani na chvíľu nenudí. Bláznivý námet, bláznivo podaný. Pre mňa jedna z TOP sandleroviek. Carl Weathers ako bonus. 70%

Země oceli (2018)

Napriek svojej krátkej stopáži sa film príliš vlečie. Nezaujímavý dej aj herci. Po druhý krát určite nie. Na druhý deň nebudem vedieť , že som tento film vôbec videl. 45%

Strýček Buck (1989)

Strýko Buck je taká tá klasická americká komédia, tentokrát nijak zvlášť výnimočná. Uplynie to celkom rýchlo a nájde sa aj zopár úsmevných scén. Celkom dobrá úloha pre Johna Candyho, ktorého až tak nemusím. Culkin bol vtedy naozaj úžasný detský objav. 60%

Páni kluci (1975)

Pár desiatok rokov dozadu bol skutočne iný život a toto je ideálna ukážka. Film inak nie je ničím výnimočný. Je síce natočený s ľahkosťou a nadhľadom, ale v konečnom dôsledku vyšumí do prázdna. Zopár úsmevných scén sa nájde, no ani raz viac nerozosmeje.Neviem si predstaviť, že by som mal udeliť viac ako priemerné hodnotenie a tunajšie hodnotenie je príliš nadnesené. Je pravda, že tento film môže mať svojich fanúšikov, ale predpokladám, že len z nostalgických dôvodov. 50%

plakát

Démanty noci (1964) odpad!

Bezduchá, ničnehovoriaca, nesympatická nuda, ktorej nemôžem dať lepšie hodnotenie. Dlhé naťahované zábery a úplne zbytočné scény či flashbacky zrážajú tento počin do odpadu. Príbeh, na ktorý by stačila 5 minútová stopáž trvá v tomto prípade vyše hodiny. Jediný klad, alebo skôr zaujímavosť je, že sa tu takmer nič nehovorí a dajme tomu na svoju dobu ako tak dobrá kamera. V závere sa pozerať viac ako 10 minút na starých, bezzubých dedkov, ktorí žerú, pijú, smejú sa, radujú sa a tancujú bolo už fakt cez čiaru. 10%

S kůží na trh (2015)

Prilákali ma niektoré zvučnejšie mená, no bohužiaľ výsledok je úplne zanedbateľný. Veľmi slabý film, ktorý vyšumí lusknutím prstu. Mínus hviezda za katastrofálne použitú hudbu. 30%

plakát

K smíchu (2018) (TV seriál)

Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60%

Smrtelné stroje (2018)

Smrteľné stroje je jedna úžasná akčná jazda, ktorú treba vidieť na veľkom plátne, inak to stráca zmysel. Parádny blockbuster z postapokalyptického sveta budúcnosti. Síce slabší, priamočiary dej, ale za to výborný originálny námet. Vizuálne filmu nie je čo vytknúť. Technické spracovanie je na úrovni oveľa drahších veľkofilmov. Toľko muziky za tak málo peňazí (100 miliónov), to sa tak často nevidí. Škoda, že film nie je divácky veľmi úspešný. Možno by to dopadlo o niečo lepšie keby sa réžie zhostil sám Peter Jackson. Myslím si , že aj neznámy Rivers odviedol skvelú prácu. Hlavná hrdinka mi prišla trochu nevýrazná. Za zmienku stojí hlavne skvelý Hugo Weaving, ktorý sa na úlohy záporákov priam narodil. Celkovo som s filmom spokojný. Na plné hodnotenie to síce nie je, ale u mňa dobrých 80%

plakát

Bella a Sebastián 3: Přátelé navždy (2017)

Tak trochu zbytočné pokračovanie veľmi dobrej jednotky a priemernej dvojky. Stále sa je ale na čo pozerať. Prekrásna krajina a milí hafani. To sú jediné pozitívne veci v tomto filme. Príbeh už varí z vody a nezachraňuje to ani zostarnutý Tcheky Karyo. 45%