Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 372)

Já, padouch (2010)

Všeobecne vcelku fajn animák, no u mňa až také sympatie nedostane. Nie zlá, ale pre mňa veľmi nepríťažlivá animácia s nesympatickými postavičkami. Priemerný dej, až moc detský na to, že je cítiť špionáž a akciu. Humor až na pár vtípkov nepobavil. Chvíľkami trápnučké a moc naivné. Decká majú určite radosť, ale myslím, že sa nájdu oveľa lepšie a vhodnejšie animáky ako Ja, zloduch. V 3D som nevidel, ale myslím, že som zase až tak o veľa neprišiel. Asi by som ľutoval peňazí za lístok. 70%

Varieté (2010)

Ako muzikál nie moc zaujímavé, no niektoré scény pôsobivé. Poslabší herci, veľmi priemerný dej a piesne majú síce šarm , ale sú bez grádov. Štandardná kamera, miestami pekný vizuál. Cher moc toho nepredviedla a stopáž mohla byť o niečo kratšia. 60%

(K)lamač srdcí (2010)

Po čase konečne originálna romantická záležitosť hodná vyššieho hodnotenia. Dlhšia stopáž neprekážala, dej bol vcelku dobrý, čo som v takej miere nečakal. Na francúzsky film dosť predcízne a po viacerých stránkach vydarené. Mne osobne ale nie úplne sediace. Herecky veľmi nesympatické, no nevravím že herci hrali zle. Hlavný predstaviteľ bol pre mňa takmer nestráviteľný, podľa mňa zlý výber hercov. Nevadilo mi, že sú herci menej známy. Ani hlavná ženská postava mi neprišla bohviečo. Humor je prijateľný a vyvážený. Monacké prostredie je moc pekné. Pre mňa silný priemer, ale oko neprižmúrim. 70%

Město (2010)

Ben Affleck by sa mal venovať hlavne réžii, no tentokrát mu to šlo aj pred kamerou. Spolu s Jeremy Rennerom zahral veľmi na úrovni. Veľmi uveriteľný film, realistický a precízne napísaný a tiež natočený. Prvky drámy aj thrilleru sú skĺbené výborne. Herecky vyvážené, kamera skvelá, tiež strih aj zvuk. Technické parametre sú zvládnuté na výbornú. Akcia je fajn, snáď som ani nečakal takú porciu. Benovi sa vydaril aj Gone Baby Gone, ale Mesto nezaostáva a myslím, že do budúcna sa od Afflecka dočkáme ešte dosť podobne vydarených projektov. Mesto si niekedy pozriem znovu a možno zvýšim hodnotenie na plný počet. Každopádne môžem iba odporúčať. 80%

Záměna (2010)

Ľahká americká, romatická záležitosť na oddych alebo ako uspávanka pre unavenejších. Ako komédia príliš nevýrazné, ako romanťák príliš dramatické. Ničnehovoriaci herci v hlavných úlohách. Odfláknuté po viacerých stránkach. Stopáž by mohla byť kratšia. Zápletka je celkom fajn, ale podobných filmov už bolo dosť. Veľmi nevýrazné, no konečne som videl po dlhšom čase Jeffa Goldbluma v niakom novšom filme. 44%

Noční rande (2010)

Podľa mňa je to vydarenejšia akčná komédia. Z počiatku nevinná a poloromantická záležitosť, no po chvíli vznikne nedorozumením nepríjemný konflikt, ktorému čelí tuctový, americký, naivný, manželský pár a musí ho vyriešiť. Medzi tým je tu množstvo naháňačiek, zbesilosť aj strieľanie. Mierne napätie skĺbené s vcelku prijateľným humorom. Steveho Carella ako komika príliš neuznávam, ale tentokrát ma pobavil a spolu s Tinou Fey tvorili sympatický pár. Ray Liotta ako záporák bol fajn, tiež Common ako policajt krivák potešil. Menšie úlohy sa ušli aj Markovi Wahlbergovi, Jamesovi Francovi či Markovi Ruffalovi. Je to svižné, akčné, zábavné. Nemal som s tým žiaden problém. Oddychovka ako sa patrí. Do štyroch hviezd chýba len máličko. 68%

plakát

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Veľmi podarené pokračovanie, talentovaný tvorcovia, lepšia animácia, príbeh pobavil, ba aj viac ako v jednotke. Postavy nestratili na šťave, pribudli nové. Film je pre najmenších, menších, ale aj starších. Neurazí, ba naopak môže len prekvapiť. Fajn hudba aj hlášky s humorom. Je to milé, je to chytré a v kľude na viac pozretí. Myslím, že mám väčšiu radosť ako z jednotky, ale na plný počet to asi ešte stále nie je. 84%

Útes smrti (2010)

Priemernejší thriller o skupinke výletníkov, ktorú po nehode s loďou napadne žralok. Že je to ohraná téma mi nevadí, horšie že nič nové neponúka. Tvári sa realisticky, postavy sa tak aj chovajú, ale nejde o žiadny zázrak, predsa len vo svete oceánov to chodí trocha inak. Pri toľkej krvi čo vytieklo z jedného chlapíka sa jedná stále o jedného žraloka a to je trocha málo. Inak sa to dá dopozerať, aj keď zo začiatku trocha nudné a jediné podstatné mínus, ktoré vadí je že si divák nevytvorí k postavám žiaden vzťah, takže je každému jedno, či postava zahynie alebo nie. 55%

Lovci draků (2008)

Ani neviem prečo dávam priemerné hodnotenie, keď sú ostatné animáky podstatne lepšie. No predsa tu nebola až taká tragická animácia. Obsahovo slabšie, ale stále si drží film niaky štandard. Postavy sa mi moc nepáčili, chýbala im šťava. V závere bol skvelý, monštrózny drak. Za ten krátky čas som sa našťastie nestihol nudiť. Žmúrim oboma očami a dávam tri hviezdy. 48%

plakát

Čivava z Beverly Hills (2008)

Ukážková, americká hovadinka, ktorá slúži na pobavenie hlavne mladšieho publika. Trápnučké, sem tam ľahko vtipnučké, uletené, vyčančané, bezduché rodinné dobrodružstvo s rozprávajúcimi zvieratami. Treba uznať, že to bolo milé v takej veľkej miere, ako aj stupídne. Za zlé to ale pokladať nemôžem. Bez ohľadu na to, aká je Čivava z Beverly Hills veľká hovadina som sa bavil. Navyše mám slabosť pre zvieratá a zvlášť tie rozprávajúce. 50%