Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Pekné, milé a súťaživé. Fajn filmík od Disneyho, ale po zvážení ostávam pri priemery. Príbeh ma až tak nechytil, herci ma tiež neohúrili a to mám Malkovicha moc rád, ale asi nie v takomto žánri. Kôň je síce pekný až radosť pozerať. Niektoré kamerové zábery v dostihoch sú fakt dobré, ale nestačilo mi to. Možno trocha krivdím, ale celkový dojem nie je taký silný. 70%

Melodie mého srdce (2007)

Dobré herecké obsadenie, veľmi pekný a príjemný príbeh. Dej, ktorý nenudí a skrýva sa v ňom vnútorná sila, sila ísť za svojim snom. Highmore je okúzľujúci, Williams zase nepríjemný a chamtivý. Fajn hudba, fajn atmosféra. Film, ktorý sa oplatí vidieť. Podobne ako vo filme Parfém využíval hlavný hrdina svoj čuch, August využíva svoj sluch. 75%

Legenda o sovích strážcích (2010)

Trailerové očakávanie bolo až príliš vysoké. Po prvých ohlasoch nadšenie mierne upadalo. Nakoniec som bol s filmom spokojný. Po obsahovej stránke síce dosť dobrý film, detský aj dospelácky, ale predsa len mierne sklamanie. Postavy boli fajn, sovičky boli skvelé a pôsobivé. Dialógy mi nijak nevadili, vtipu pre mladšie publikum bolo málo, starším vtip zrejme nič nehovorí. Príbeh celkom ušiel, nie je príliš zložitý ani rozťahaný, ale hlavne že nenudí. Čo treba ale hlavne povedať o filme je že forma víťazí nad obsahom a v tomto prípade viacnásobne. Nevídaná a bezkonkurenčná animácia, nádherne prepracovaná grafika, skvelé zábery, detailné sovy aj okolie. Na animák veľmi veľa akcie. Za svojich skromných 80 miliónov dolárov dokázal Zack Snyder takmer nemožné. Nízke celosvetové zárobky ma mrzia, filmu by som doprial oveľa väčší úspech. Navyše je tu dobrá hudba a vcelku fajn atmosféra. Videl som na veľkej Plazme TV v 2D, ale vskutku veľká radosť. Väčšia radosť by bola určite v 3D kine, teraz trochu ľutujem, že som to v kine prepásol. Tak či tak je to obrovský audio-vizuálny zážitok, ktorý neostane pri jednom pozretí. 80%

Střepy v hlavě (2008)

Bohužiaľ veľmi nezáživné. Ničím prekvapivé, a záver má slabú pointu. Je to tak trochu uspávajúci film, na ktorý si treba vybrať vhodnú chvíľu. 40%

Rize (2005)

Nie úplne zlý dokument, ale iba priemerné spracovanie. V obsahu nie je nič podstatné, zopár životných osudov, zopár vystúpení a nových štýlov tanca. Tanca, ktorý takmer nikomu nič nehovorí. Tanca, ktorý je iba pre naozaj veľmi malú skupinku ľudí, čo dokážu tento tanec oceniť. Ja nie som fanúšik tohoto druhu tanca, hudby a hlavne tohoto typu ľudí, ale nižšie hodnotenie určite nedám, predsa len má Rize niečo málo do seba. 40%

Zloději času (1981)

Jeden zo slabších chvíľ Terryho Gilliama. Obsahovo nepríliš pútavé pre dospelšie publikum, pre deti nepochopitelné. Množstvo nápadov treba pochváliť, ale horšie je že neboli dotiahnuté. Skôr iba náznaky nápadov, ktoré neboli využité v rozvoji filmu. Sean Connery na chvíľu potešil, tiež John Cleese ako Robin Hood, ale skôr by som to zaradil ako cameo. Tí trpasličí ľudkovia boli dosť nechutní a nepríjemní. Záver sa mi príliš nepozdával a úplny koniec by som označil ako WTF. Občasný humor bol celkom dobrý. Film ma celkovo nepotešil, skôr mierne sklamanie. 55%

Poslední vládce větru (2010)

Po nabušených traileroch som čakal oveľa väčšiu pecku, ale ostalo to len pri tých traileroch. Bohužiaľ, toto Shyamalan úplne nezvládol. Keby som na tom bol v kine, tak by som bol asi pekne naštvaný. Zopár scén ujde, niektoré sú pekné a efektné a trocha kúzelné, ale vcelku nemajú hlbší zmysel. Film dopláca na blbý scenár, ktorý by sa dal trocha zachrániť, ale režisér sa nevytiahol ničím poriadnym. Herecké obsadenie je tragické. Film ani zďaleka nezaujal ani neohúril, tak ako trailery naznačovali. Zachraňovali iba efekty a sem tam nejaká akcia a lietajúci bizón, ktorý sa mi moc páčil. 150 miliónový rozpočet bolo vidno, ale za tie prachy sa dalo porobiť ešte oveľa viac. Bohužiaľ rozpočet nebol použitý rovnomerne. Obsahovo je Posledný vládca vetra podpriemerný film a malinu roku celkom chápem. Priemerným hodnotením filmu asi aj lichotím, ale 2* mi prišli kruté, predsa len to nebola až taká maximálna katastrofa. 50%

Zámecká zrůda (1995)

Béčko ako vyšité, ale musím povedať, že už som videl aj oveľa horšie kúsky. V závere vytasili aj niaky fajn kamerový záber. Film je tu aj tak nadhodnotený a priemerné hodnotenie si asi nezaslúži. 43%

The Black Hole (2008)

Chlapík doplatil na svoju chamtivosť, ale hlavne na svoju sprostosť. Slušný krátkometrážny film s dobrou pointou a štipkou originality.

Expendables: Postradatelní (2010)

Klasický, pravý, nefalšovaný akčný film od majstra Sylvestra. Množstvo akčných hviezd padlo veľmi vhod. Bolo snom vidieť film s takýmto zoskupením hercov. V konečnom dôsledku film ale nedopadol najlepšie, skôr priemernejšie. Dejová linka nie je zlá, ale príbeh nejak zvlášť nevtiahne diváka. Akcie je pomerne dosť, no u mňa to nie je akčňák číslo jeden. Videl som lepšie kúsky. Som rád, že hviezdy dostali svoj priestor a mohli sa ukázať (hlavne Dolph Lundgren). Scéna s Arnoldom a Bruceom bola super. Celkovo mi vtípky trocha vadili, ale neboli zase úplne od veci. Divák sa nudiť nebude, ale nadšením sa Expendables nazvať nedá. Žiadna senzácia, žiadna sláva, ale na jedno pozretie dosť dobré, pri druhom pozretí si už človek uvedomuje chyby. Nebyť hereckého obsadenia, dám priemerné hodnotenie, takto je to niečo viac. 70%