V žáru noci (1967)

Veľmi kvalitné staršie krimi, ktoré má aj teraz čo povedať. Nie že, by som bol zvlášť nadšený, ale rozhodne je to veľmi dobrý film. Krimi nie je mojou silnou stránkou, ale pre fanúšikov jasná voľba. Oscar za najlepší film hovorí za všetko. 75%

Nic než pravda (2008)

Dráma je to celkom na úrovni, herecky aj režijne vyzretý film, no neprišiel mi až tak nadpriemerný. Že by som sa nudil, tak to nie, ale celkovo mi tam niečo silne chýbalo. Celý proces mi prišiel moc rýchly a miestami trocha chaosný. 70%

Na tuhle nemám (2010)

Pohodová komédia s porciou romantiky, ktorá nie je vôbec na zahodenie. Kupodivu som sa veľmi slušne bavil, aj keď je to tak trochu klišé. Tak trochu teen komédia, ktorú by som si možno ešte pozrel pri dobrej príležitosti. Fajn postavy, Kirk ma miestami slušne pobavil a navyše mám s jeho postavou niečo podobné. Vtip sa celkom vydaril. Nejedná sa o žiaden zázrak, ale o priemer, ktorý neurazí ani odporcov žánru. 62%

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Skvelý a fantastický audio-vizuálny zážitok od Terryho Gilliama, ktorý ma tentokrát rozhodne potešil. Dvoj hodinový príbeh, ktorý neprestane baviť a mnoho zapamätateľných scén a postáv sú hlavnými kladmi filmu. Hrozná udalosť úmrtia Heatha Ledgera, bola výborne domyslená v príbehu a náhrada v podobe Judeho Lawa, Johnyho Deppa a Colina Farrella je fenomenálna. Dobrá hudba, skvelá atmosféra, triky na úrovni a svet za zrkadlom rozhodne nemá chybu. Navyše som sa dosť dobre pobavil, nechýba humor a vtipné situácie a to všetko s nadhľadom. Film je natočený s prehľadom a nemám väčších výhrad, no samozrejme k dokonalosti chýba toho viac, dalo by sa ešte pritvrdiť a zážitok znásobiť. Ku koncu film strácal na drajve, ale aj tak dávam silné 4* a s radosťou. 77%

Exmanželka za odměnu (2010)

Ani neviem či je to sklamanie alebo nie, ale viac som ani nečakal. Jednoduchý film s trochou akcie, humoru a porciou romantiky v podaní Jennifer Anistonovej a Gerarda Butlera. Trápne to nebolo, ale ani príliš zábavné ani chytré ani pútavé. Povedal by som, že taký všedný priemer na jedno pobavenie. 55%

Lid versus Larry Flynt (1996)

O filme som dlho nič nevedel, ale o to príjemnejšie som bol prekvapený po zhliadnutí. Forman natočil ďalšiu výbornú drámu, ktorá je blízka aj mladšiemu publiku. Woody Harrelson si právom vyslúžil nomináciu na Oscara a vo filme ma miestami fakt výborne pobavil, človek by to nečakal pri scénach v súdnej sieni ani pomimo, keď sa jedná o drámu tohoto typu. Herci sú skvelí, réžia tiež, scenár dobrý, téma zaujala. Som milo prekvapený a potešený, Woody si u mňa šplhol. Som rád, že som sa k filmu dostal a odporúčam všetkým. 85%

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Ďalšia Amerika ako ju poznáme. Tentokrát sa jedná o lepší kúsok. Tomovi a Cameron to celkom spolu pasuje. Zabavil som sa rozhodne na vysokej úrovni aj vďaka množstvu akcie a príjemnej odľahčenosti. Veľa humoru v akčnom filme neznesiem, ale tu som oko proste musel prižmúriť a rozhodne mi to nevadilo, dokonca skôr vyhovovalo. Dej je fajn, nie zvlášť prešpikovaný, ale nesklamal a nenudil. Zopár scén bolo trocha fádnejších, ale to takmer ani nestojí za reč. Je to  ďalší letný blockbuster, ktorý sa tentokrát podľa mňa celkom vydaril. Navyše dobrá hudba a pekné prostredie a ani efekty neboli vôbec zlé. Zopár vydarených vtipov a momentov si určite aj zapamätám. Žmúrim jedným okom a 4 hviezdy udelím. 70%

A-Team: Poslední mise (2010)

Výborná, skvelá, popcornová, americká, nefalšovaná zábava plná skvelej akcie, efektov, dobrých zvukov, sympatických hercov. Počas celého filmu som mal nutkanie zasadiť plné hodnotenie. Už dlho som sa tak skvelo nepobavil. Je to typ filmu na, na ktorý sa oplatí ísť do kina a teraz aj tak trocha ľutujem, že som tam nebol, určite by som si to dokonale užil. No kino som si vynahradil doma a som nadšený a rád si to pozriem znovu. Nenudil som sa ani na chvíľu, ale nie že by bol scenár kde-ako geniálny. Akcie bolo dosť, samozrejme uletená, prehnaná a nereálna, ale to som od filmu očakával. Všetko pekne ladilo, nemal som najmenší problém s ničím. Škoda, že film toľko nezarobil v kinách ako by si zaslúžil. Každopádne je to výborná zábava, pri ktorej stačí vypnúť a užívať si. K plnému hodnoteniu mi chýbal iba kúsok. 84%

Wild Wild West (1999)

Zvláštny projekt, na svoju dobu dosť trúfalý a riskantný. Nakoniec sa to tvorcom aj tak príliš nevyplatilo, ale čo sa týka mňa tak som sa celkom slušne pobavil. Will Smith spolu Kevinom Klineom tvorili fajn dvojku, ich humor mi bol celkovo po vôli. Dej nie je moc výnimočný, práve naopak je to iba obyčajná zábavka, nad ktorou netreba príliš premýšľať. Na svoju dobu je vidno slušné efekty a nákladné akčné scény. Film ma vôbec nenudil ani neurazil, no samozrejme že ani nenadchol. Ten 170 miliónový rozpočet je mierne prepísknutý, no aspoň sa je na čo pozerať. Videl som aj potenciál na prípadné pokračovanie, ktoré asi nakoniec aj tak nikdy nevznikne. 64%

Velký Buck Howard (2008)

Nie tak vtipná komédia, ale Malkovicha mám moc rád, tak preto som rád za tento príspevok do sveta filmu. Colin Hanks mi príliš nesedel a Tom Hnks si tu zahral až príliš málo. Pobavil ma celkom Steve Zahn a jeho pripečený face s celým charakterom. Inak je to priemerný filmík na jedno pozretie. Howardova show mi ale vôbec nepripadala pútavá a slávu, ktorú si vydobyl ja tak úplne nechápem. Nie je to film na zahodenie. 60%