Krev: Poslední upír (2009)

Až na zopár skvelých záberov a obrázkov, či nejakú lepšiu akčnú scénu je tento film veľmi slabý až nudný. Na 30 miliónový rozpočet sú biedne aj vizuálne efekty. Herci podpriemerní tak, ako aj ostatné aspekty filmu. 40%

Masakr v kopcích (2009)

Nie je to až také príšerné ako sa opisuje, ale každopádne by som sa s týmto filmom nevyťahoval. Zo začiatku sa film niesol priemernou cestou, aj keď v každej minúte je vidieť, že je to béčko. Od polovice začala kvalita klesať a ku záveru som už stratil záujem o film. Nevadilo ani, že je to celé lacné, ale nemalo to šťavu ani nápad. Tuctovka, ktorej je možno lepšie sa vyhnúť. Krátka stopáž, ale celkom nuda. 41%

Maxihra (1997) (pořad)

Z nostalgie dávam 3*. Inak Bičan bol neznesiteľný.

Casino Royale (2006)

Z prvého kontaktu s týmto filmom som nebol úplne spokojný, no po zhliadnutí celej série bondoviek a opätovnom pozretí Casina Royale som zistil, že je to bezpochyby najlepší diel celej série. Vytratil sa síce môj obľúbený Pierce Brosnan, ale zato prišiel zlatý Daniel Craig a ukázal všetkým, že dokáže byť lepší Bond. Úloha mu presne pasuje a navyše je to aj skvelý herec vo všetkých smeroch, nemal som s ním najmenší problém a dúfam, že potiahne Bondovskú sériu ešte dlho. Campbell ako režisér bola naozaj skvelá voľba a rozhodne sa mu návrat podaril. Pri filme som sa nenudil, dej je prešpikovaný a záživný, povedal by som že je to najreálnejší Bond zo všetkých a u mňa je to najväčšie plus. Film sa konečne chová ako pravý špionážny thriller. Vytratil sa humor, čo mi je tiež po vôli. Ako záporák je Mads Mikkelsen dosť dobrý. Judi Dench klasicky nesklamala a mám z nej čím ďalej väčšiu radosť. Cítiť samozrejme aj vysoký rozpočet filmu, akcia je pôsobivá, utkvie hlavne úvodná naháňačka a navyše aj kartové scény dokonale bavia. Casino Royale je taký menší zázrak, z ktorého mám veľkú radosť. Ako čerešnička na torte je pre mňa úvodný song (teda v úvodných titulkoch), ktorý má čestné miesto u mňa v MP3ojke. S prižmúrením oka po druhom zhliadnutí musím prilepšiť hodnotenie. Kedže som žiadnej bondovke nedal 5* tak Casino Royale si zaslúži. 85%

Dnes neumírej (2002)

Posledná brosnanovka je dosť pokryvkávajúca a kráčajúca po tenkom ľade. Bond číslo 20 je síce dostatočne akčný, efektný a štýlový, ale priebeh je rozporuplný. Dej priemernejší, ale nie nudný aj keď stopáž by mali rozhodne ubrať. Dnes neumieraj by podľa mňa mal točiť Apdet, ktorému sa predošlý diel celkom vydaril. Z filmu cítiť trocha aj béčkovitosť. Brosnan je stále borec , ale už sa na ňom tiež podpisuje čas. Halle Berry aj Rosamund Pike sú fajn o Judi ani nehovoriac. Akcie je dosť a efekty tiež pokročili. Inak by som povedal, že film je iba lepší priemer. Našťastie si nemôžem pomôcť, ale úvodný song od Madonny je pre mňa ten najlepší a v spojení s mučedníckymi zábermi je to dokonalosť sama. Prižmurujem oko a dávam 71%

Jeden svět nestačí (1999)

Jeden svet nestačí našťastie posilnil a je určite lepší ako predošlý diel. Pre mňa znovu nie je obzvlášť výrazný, ale potešila ma hlavne hneď úvodná scéna na Temže v Londýne. Tiež akciou nešetrili, príbeh celkovo ušiel a Robo Carlyle ako záporák nebol od veci. Judi Dench samozrejme super ako vždy a John Cleese tiež potešil. Brosnan samozrejme zase jedinečný a som rád aj zmenou režiséra. Apdet sa ukázal ako veľmi schopný. 73%

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Ďalší Bond s mojim obľúbencom Brosnanom už nedopadol podľa mojich predstáv. Netvrdím, že osemnásta bondovka je zlá, ale rozhodne jej niečo chýbalo. No hlavne sa mi zdá, že dosť priťahovali za vlasy a film nezanechal nič pamätného. Ani dej neupútal a z potenciálnej akcie ma žiadna viacej neoslovila. Zajtrajšok nikdy neumiera u mňa ostáva najslabším článkom Pierceovej mánie. Možno je to zmenou režiséra, neviem, ale nezachránil to ani sám P. Brosnan. 70%

Zlaté oko (1995)

Konečne je tu Bond s mojim obľúbeným predstavitelom Piercom Brosnanom. Pierce je neskutočný borec, je elegantný, vie sa tváriť, pôsobí neskutočne prirodzene a suverénne. Úloha mu pasuje ako sa vraví ako riť na šerbel a keď sa spomenie Brosnan, vždy si vybavím Bonda v tanku z tohoto filmu. Film je dostatočne akčný, dejovo veľmi obstojná bondovka. Triky podskočili na novú úroveň aj vďaka dlhšej pauze. Rozpočet je cítiť a som rád, že Zlaté oko zarobilo toľké peniaze. Sean Bean je tiež skvelý aj keď v zápornej úlohe. Úvodné titulky a pieseň je tiež skvelá aj vďaka peknému hlasi Tiny Turner. 130 minút je ale predsa len dosť, ale nedá sa povedať, že by som sa nudil. Ďalšie moje osobné plus je Judi Dench, ktorá je moja obľúbená herečka a na úlohu M sa mi taktiež neskutočne hodí. Pochváliť treba ešte zopár dobrých akčných scén, z ktorých vyčnieva hlavne scéna s tankom. Je to pekný štart novej série o agentovi 007. Dávam 75%

Povolení zabíjet (1989)

Daltonove (zrušené) Povolenie zabíjať by som neradil ako horšiu bondovku, aj keď treba uznať, že je tu mierny pokles oproti Dychu života. Zase celkovo reálna bondovka s dobrým Timothy Daltonom, pri ktorom je mi ľúto že si zahral iba v dvoch bondovkách. Z tohoto dielu si až tak veľa nepamätám, ale za povšimnutie stojí mladý Benicio Del Toro a navýšenie rozpočtu na 40 miliónov, ktoré sa im tentokrát až tak nevyplatili. S prižmúreným okom, ale predsa si 4* film zaslúži. 71%

Dech života (1987)

Roger Moore je konečne minulosťou a nastupuje (síce iba na krátko) Timothy Dalton, ktorý ma príjemne prekvapil a potešil. Obsahovo je to jedna z lepších bondoviek a navyše misia v Československu, ktorú som si vždy v Bondovke prial. John Glen ako režisér konečne navnadil. Akcie nie je až tak veľa, no záver je dosť akčný a opäť cítiť pokrok vo filmových technológiach. Prvý krát po dlhšej dobe mi nevadila ani dlhá stopáž a ulahodilo mi hlavne menej vtipu a bondovského šarmu. Dych života určite nebol tak pritiahnutý za vlasy, ako predošlé dieli kolegu Rogera ( nie že by za to mohol sám herec ). Film sa choval múdro a reálne. Nedostatky v tomto prípade prepáčim a 4* si určite pätnásty Bond zaslúži. 75%