Herkules v New Yorku (1970)

Je to smiešny a shitný filmík, ale je to prvý Arnoldov film a on nám svoje proporcie rozhodne ukázal. Konečne si ho niekto všimol a nastal začiatok akčných filmov 80tych a 90tych rokov. Herkules v New Yorku sa dá pozerať, ale snáď iba kvôli Arnoldovi, dej, scenár, rozpočet nečakajte. Technicky a po všetkých stránkach je to dosť podpriemerný film. 35%

Highlander (1986)

Možno keby som to videl pred rokmi, ale teraz s odstupom času, noo nevžil som sa do toho tak ako by som si prial. Každopádne je to dobrý námet, pekný príbeh, ktorý nie je prílišne premakaný. Ani neviem čo presne sa mi na tom páčilo, asi iba príbeh, Sean Connery a čiastočne Christopher Lambert, ktorého som nikdy nejak neuznával (možno iba v Tarzanovi). Mulcahyho réžia mi neprišla zrovna dokonalá. Hudba sa mi tiež príliš nehodila. Súboje, bitky a podobne sa mi tiež moc nepáčili. Nasvietenie a kamera bola celkom fajn. Vizuál teda celkom ušiel. Ani jedna scéna mi neprišla pamätná, no zopár záberov si snáď zapamätám. Pre mňa iba lepší priemer. 65%

Hilary a Jackie (1998)

Veľmi príjemné prekvapenie. Moc som od toho nečakal, ale nakoniec sa s toho vyklula veľmi slušná dráma so skvelími hereckými výkonmi v podaní Emily Watson a ďalší boli tiež fain. Je to fakt velmi pekný príbeh dvoch sestier, ktoré od malička hrajú na svoj hudobný nástroj. Hudba je tu naozaj veľmi dobrá. Odporúčam všetkým ktorí nevideli. 85%

Hitman (2007)

Obyčajný akčný film, ktorý sa trocha tvári, ako vážený akčňák roku. Olyphanta mám síce rád, ale úloha mu veľmi nesedí a málo sa podobá na svojho herného predchodcu. Pripadalo mi to zmätené, troška priblblé a pritiahnuté za vlasy. Xavierovi Gensovi by som ale dal ešte jednu šancu, pretože je celkom zručný. Škoda, že sa tu nevyskytuje ešte nejaký známy herec a hlavná postava mala byť prišitá niekomu inému. Je to bohužiaľ iba priemer. 60%

Hlasy ze záhrobí (1991)

Fulciho mystery, ktoré zaujme iba v krajných prípadoch. Hrozný brak a zbytočný film so slabým spracovaním. Množstvo WTF scén, nič napínavé a zopár nechutných scénok. Príšerní herci, slabá zápletka a neuveritelne otravná hudba počas celého filmu. Réžia a kamera taktiež nič moc. Navyše som sa pri deji nudil, ale na to že bol večer, nezaspal som takže tú jednu hviezdu si to snáď zaslúži. 28%

Hněv Titánů (2012)

Veľmi dobré pokračovanie Súboja Titanov, kupodivu až lepšie, čo ma prekvapuje, pretože Hnev Titanov bol spravený príliš na rýchlo. Zlepený scenár, ktorý síce veľa neponúka, ale rozhodne nenudí aj vďaka tomu, že je film akčnejší. Mínusy filmu sú hlavne v slabšom deji či nevýraznej hudbe či soundtracku alebo aj úplne zbytočnému humoru. Herci opäť priemerní, no viac som ani neočakával. Áres nemastný neslaný. Hádes už nebol taký démonický a slizký. Zeus opäť na úrovni. Perseus nesklamal a zase všetko hravo zvládol. Súboje mohli byť o niečo lepšie. Scéna s kiklopmi veľmi pôsobivá. Chiméra rýchlo prekonaná a Kronos v závere neskutočne monštrózny a slovami neopísateľný. CGI v celom filme veľmi dobré a bolo vidno o niečo väčší rozpočet. Film som si výborne užil a ja som spokojný. Slabší dej mi príliš neprekážal. Nenudil som sa ani na chvíľu a dostal som čo som očakával. 75%

Hodiny (2002)

Na mňa až moc silná dráma, ktorá však vyniká herecky či režijne. Je tu plno hereckých hviezd ako Kidman, Moore, Streep, Daniels, Harris, Danes, Reilly. Nicole Kidman je tu na nepoznanie, no nemyslím si že oscara si zaslúži. Dejovo je to rozdelené na 3 časti a je to zložito pojaté. Nerozumel som všetkému tak ako by som mal, ale je to dobre natočené aj keď by sa to dalo jednoduchšie. Na mňa film nevplýva naplno a necháva ma chladným aj keď je natočený citlivo a pôsobí smutne. Prikláňam sa k menšiemu hodnoteniu. 70%

Hodný dinosaurus (2015)

Konečne jednoduchý animák pre menších aj väčších. Pre mňa veľmi milé prekvapenie. Jednoduchý, ale postačujúci dej. Animácia celkom ušla. Veľa dobrých nápadov a vtípkov. Možno trocha prepísknutý rozpočet, ale u animákov štúdio predsa rado zariskuje. Je to skvelá oddychovka a zábava, ktorú si zrejme v blízkej dobe zopakujem. Za posledné roky je to jeden z tých lepších animákov. 75%

Hodný, zlý a divný (2008)

Čo dokázali Juhokórejci, to sa len tak nevidí. Western na šikmooký spôsob. Ani sám Clint Eastwood určite nemá väčšie námietky. Pravda, že je to dlhých 138 minút, ale oplatí sa dopozerať. Samozrejme záver je skvelý, aj keď prežiť to zrovna nemuseli. Celý film je jedna veľká naháňačka. Miestami dosť zbesilá naháňačka, plná akcie, prestreliek, vtipu a pôvabu. Skvelá výprava, hudba aj zvukové efekty. Navyše digitálne efekty tiež nezaostávajú. Objavuje sa aj dosť vtipu. Film mi prišiel tak trochu ako paródia, či skôr sebaparódia, ale veľmi podarená a hlavne v tom dobrom slova zmysle. Zrežírované je to na úrovni, od Kórei som to vôbec nečakal. Herci sa snažili, to im nik nemôže odoprieť. Navyše ako sa blíži záver je tu jedna dlhá, obrovská, monštrózna akcia, ktorej nie je čo vytknúť a na tento žáner je nevídaná. Toto sa Kórejcom rozhodne podarilo. Vypílovaný film, dotiahnutý do detailu. Dlhšia stopáž celkom ubehne. Celkový dojem je skvelý a film zanechal dobré pocity a spomienky. Menší zmätok v menách a tvárach sa dá odpustiť. 80%

Hokej je hra (1978)

Mini poučka o hokeji, ktorá je trocha zbytočná a dosť jednoducho nakreslená, ale aj trochu vtipná. Zmysel minimálny. 40%