Napospas osudu (2014)

Páni!... opravdu vážně páni!! Prvních zhruba 10 min. jsem si nejen díky hudbě připadal jako kdybych sledoval sitcom z devadesátek o rodinných problémech! Ovšem já mám vážně těžkou úchylku a ať už Cage hraje v prvotřídní sračce nebo dobrém filmu nemůžu se ho prostě lidově „nabažit“. Každopádně dále následovala nuda, kecy občas pěkná letuška nebo pasažérka a pak to začalo. Lidé mizí po milionech a to zatraceně komicky! Chvíli se bavíte komediálním mizením postav nebo dialogů a chováním těch co přežili nebo sledujete čorky oněch lidí kteří nezmizeli jako chlápek s plazmou nebo borci na skůtru kteří bloncku okradou o batoh za jízdy (už mě tam chyběl jenom Sandler!). K herectví a režii se snad ani vyjadřovat nebudu (i přesto že osobně jsem si Nica užíval neustále). Dále se Cage podívá na hodinky, prohledá kabelku a zjistí co se to vlastně děje jenže mezitím na to samé přijde z ničeho nic pasažérka díky historce z dětství a řekne to ostatním. SPOILER Bůh si k sobě vzal ty dobré a zlé nechal na zemi. Ooo jaký to geniální scénář takovou sračku založenou na bibli tak to je vážně něco. A ten konec…no * za Nica jinak ten film nenabízí vůbec nic.

Sabotáž (2014)

Podle traileru a hereckého obsazení jsem čekal tupou Bčkovou akční řežbu kterou si ale s chutí užiji. Ovšem dostalo se mě nudné ukecané kravině kde se téměř žádná akce neděje a ten scénář je tak neskutečně debilní a chaotický že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Snažilo se to budovat tajemnou atmosféru a zápletku která vám má na konci vyrazit dech jenže ona atmosféra vůbec ale vůbec nefunguje děj je šíleně předvídatelný postavy jsou stupidně napsané hlavní zápletka je jedno velké klišé a po většinu času se nudíte neboť uběhlo už 60 minut a Arnie stále jen chodí sem a tam a kecá nesmysli. Kdyby si to raději hrálo na drsnou hrdinskou akci neměl bych problém režie ušla a herce to nemělo nejhorší ale to co sem viděl… nechápu jak takovou věc mohl Ayer co dělal Drsné časy nebo Patrolu napsat. Ano na scénáři dělal i Woods který má za sebou slaboty jako Hitman a poslední Smrtonosnou past ale čekal jsem že právě Ayer to udrží bohužel k mému překvapení ne. Slabé 2*

Stage Fright (2014)

Většinu mých vnitřních pocitů z tohoto snímku už vystihl v komentáři uživatel Bloody13 jen bych dodal že režie byla nečekaně(tedy aspoň pro mě) dobrá samozřejmě žádná kamerově střihová revoluce se zde nekoná ovšem u velké části těchto filmů to zabijí právě režie a tady to patří mezi tu lepší část filmu. Zato scénář no… když pomineme že je to muzikál ‘‘sešitý‘‘ se slasherem tak není kupodivu dementní ale předvídatelný a bohužel nudný a to i ve vraždících částech kdy asi až na scénu se žárovkou jsem ostatní buď někde viděl a nebo to bylo fádní. Ale abych si jen nestěžoval mezi další plus patří určitě dívky i když sotva 4 tam bylo 16 a herecky to moc nezvládali tak byly aspoň pěkné a na konci kdy měli korzety se bylo na co dívat. Zbytek obsazení se honosí dvěma muži jedním klukem a pak mateřskou školkou. I když pravdou je že zpívat uměli tak že jsem na konci filmu měl pocit že něž herce co umí zpívat hledal Sable zpěváky kterým nevadí že budou ve filmu. 2*=30%

Vinaři (2014) (seriál) odpad!

Není nic horšího než sledovat Pražáky jak si hrají na Moraváky a o vínu vědí kulové. K tomu tuctový až nudný scénář české pisálkovské průměrnosti několik vyčpělých herců po kterých neštěkne ani pes a další nudný seriál pro komerční TV je na světě.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Oproti Tedovy výrazně horší věc. Čekal jsem skrze název že tam bude požehnaně komických úmrtí no dočkal jsem se jich sotva 5 a zbytek filmu kupodivu neplnil fekální nebo stupidní humor jen to buď bylo vtipné nebo ne a tady bohužel převládá to ne. Jako film to nebyl špatný jen víc jak polovina toho co má být vtipné prostě vtipné není. Ale už jen kvůli těm dvou EPICKÝM cameo a Silvermance jako děvce by se na to měl každý podívat. 3*=60%

96 hodin: Zúčtování (2014)

Neesona mám hodně rád ale co je moc to je moc. A toto je fakt hrůza… Tak nudný, nezáživný a neakční(vyjma finálního akční sekvence)… Taken 3 jsem opravdu nečekal. Dal by se prominout hloupý scénář občas kolísající dialogy a sem tam trhlinka ve scénáři kdyby film mě sirovou, kreativní akci a dobrou režii. Což se ovšem nestalo a ta z prominutím zkurvená režie vás przní po celou dobu sledování především automobilové honičky jsou tak nepřehledné a blbě nastřihané v snad nadzvukové rychlosti že ještě teď kroutím hlavou a zvracím do koše. Navíc bože Whitaker je buď tak debilní herec nebo jim bylo úplně jedno co tam předvádí a tak se ani nesnažil proto že ten jeho debilní úšklebek snad v každé scéně mě nehorázně iritoval a jeho postava je k smíchu…nebo snad k pláči?...ostatně jako zbytek filmu. Vyprahlá nuda, nuda a zas jen nuda kde si Neeson celou dobu jede v ospalém tempu a ten „příběhový zvrat“ na konci je tak blbý a klišovitý že to snad ani není možné. Čekal jsem něco jako dvojku ovšem třetí díl to daleko převyšuje! Bohužel v té špatné části...1* skrze soucit k prvnímu dílu. PS: Megaton je netalentovaný a neschopný hňup který by neměl už nikdy nic režírovat!...hlavně s tím neměl vůbec začínat!!

Elysium (2013)

Nafouklé sci-fi nic kde akce postrádá náboj, scénář v několika částí rozum, režie zapadá do tzv. nicoty společně z herci kde se konec snaží tvářit ultra srdcervoucí ovšem tak nefunguje a tak celí film zachraňuje vizuál který byl vážně parádní ale to je tak asi vše.Velmi průměrný průměr 3*.

Frajeři ve Vegas (2013)

No v záplavě Sandlerovských a jemu podobných komedií byl tento důchodcovský výlet jako závan čerstvého vzduchu který byl nutně potřeba proto že v komediálním žánru byl ‘‘puch jak hajzl‘‘. Není to sice kdo ví jak originální např. zápletka je nehorázné klišé a las vegas je pořádně okoukané ovšem co je důležité je to že jsem se u filmu bavil a to ve směs po celou dobu kde byl humor dávkován ve správných intervalech a tak postavy jen neplivou jednu blbost za druhou.Taky bylo příjemné vidět De Nira v něčem co není boxerské drama. Zbytek důchodcovské gardy se dobře doplňoval a vše funguje tak jak má...možná režie byla fádní ale film vyloženě nekazila tak že není proč nadávat.

Frankensteinova armáda (2013)

Tak tento film jé vážně paráda…ovšem jak pro koho.Pokud máte rádi Rodena v divných rolích, jste fanda Wolfenstein her (hlavně monster) a máte v zálibě podivné pokusy,testy a operace z období světových válek, přičemž vám nevadí špatní nebo spíše nijací herci(kromě Rodena na kterém je vidět, že se mu role líbí), fakt že je to celé točené ve stylu jedné kamery pak jste u správného díla.Od scénáře nečekejte nějaké poselství nebo zamyšlení nad životem apod. Tento film se vám bude líbit jen tehdy, pokud si budete užívat vizuál monster a nedočkavě se klepat jakým nechutným způsobem tam umře další voják přičemž vás pohltí prostředí ‘‘továrny‘‘ na super vojáky.Já se u filmu neskutečně bavil, protože Roden coby nácek, který vytváří zvrácené monstra, dělá polévku z lidí a do jednoho těla vloží půlku mozku nacisty a druhou půlku komunisty a to všechno v přímém záběru je úžasné. 4 lidské * pro toto otrlé dílo.