• Rodinný

1941 (1979)

Válečná crazy komedie od Spielbega - to musíte vidět.... Jinak naprosto souhlasím s komentářem od Galadriel.

Hon na kočku (1979)

Pochváleno budiž CSFD, protože je schopno vyvolat dávno zapomenuté vzpomínky. Film jsem viděl jako puberťák a dávám 3*, jednu z nostalgie, jednu za J. Mílovou a jednu za dodnes zapamatovanou hlášku, že mladýmu ujedou nohy... :-)

Julek (1979)

Také se mi plete Julek a Jakub, to víte, stejný režisér, stejný hlavní představitel, stejná doba, podobný název. Abych náhodou nehodnotil jiný film (obsah se může mýlit), zeptal jsem se strýčka Googla a zde je odpověď: http://www.fdb.cz/film/julek/fotogalerie/9788 Zvláště poslední fotka (výstřižek z novin s rozhovorem) dokazuje, že se opravdu jedná o mladého Fučíka. Taky jsem si mohl ten film někde sehnat a znovu zkouknout, ale obávám se, že v tom případě by přišel o poslední *

Noc na Karlštejně (1973)

Jak poznamenávají někteří uživatelé (Gemini) časté opakování v televizi filmu moc neprospívá (to ale platí i o ostatních filmech), asi mají pravdu, na mě nejsilněji zapůsobila televizní repríza po několikaletém zákaze (kvůli Matuškovi) koncem roku 1989. Ale to bylo hlavně tím, že to byl další důkaz, že "časy se mění!. (To je ale jiná písnička, ta se hrála tou dobou taky, po ještě delší době.) Někdy bych chtěl potkat Cyperského krále Petra, aby prozradil, jak se struny v ženě naladí - moc by mi to pomohlo. https://www.youtube.com/watch?v=6Mfwk_BeYr0

Forrest Gump (1994)

Má cenu psát 2365. komentář? Snad jen kvůli připomínce jedné z nejdojemnějších scén všech filmových dob: "Forrest je moc chytrej..., Jenny, ... byla bys na něj pyšná jako já... on ti... napsal ti dopis... já ho prej nemám číst... nepřál si to... takže ti ho tu nechám. Jenny... nevím jestli máma... nebo poručík Dan... nevím jestli...každej má...svůj osud,... nebo jestli... nás jen tak unáší větřík... přece snad... možná obojí... možná je to obojí najednou... aspoň občas. Je mi smutno,... Jenny.... kdybys cokoliv chtěla,... jsem tady blízko." https://www.youtube.com/watch?v=8Q_lgXpuWKA

Láska z pasáže (1985)

Kdybych ten film viděl dnes poprvé, asi by víc jak tři hvězdy nedostal, ale protože jsem na něm byl někdy v 19, Táňa se mi zdála nádherná a při závěrečné písni jsem slzel, což si pamatuji dodnes, nemohu jinak: 5*

Ubožáci (1982)

Je s podivem jak málo hodnocení ( a komentářů) má tento film, že by za to mohl český název, který vychází z původního překladu Hugova románu? Jak bídníci tak ubožáci mají v češtině trochu jiný význam než měl asi na mysli autor, anebo je snad nejpřesnějším překladem misérables - mizerové?

Spaceballs (1987)

Podle mého názoru skvělý český dabing (Donutil perlí), hlášky jsou použitelné i v běžném životě :-) Např. spolujezdec v autě k řidiči: "Neměl byste se připoutat, pane?!" řidič: "Nechte si svý rady! Pojedeme absurdní rychostí až řeknu teď!!!" https://www.youtube.com/watch?v=gXvecKiQmbk

Nejistá sezóna (1987)

Největším kladem a z druhé strany i záporem je, že film byl natočen podle stejných schvalovacích pravidel o jakých se zmiňoval. Tedy, pravidel - nikdo pořádně nevěděl, co je třeba v humoru dovolené a co už ne, nejsilnější cenzurou té doby byla autocenzura. Film byl důkazem toho, že se v rámci přestavby už zase ledacos smí. Např. klasická hláška z Vizionáře "Takový důl, to je díra v zemi, tu vám nemohou ukrást!" vlastně říkala, že znárodnění byla krádež... Kdo to nezažil, těžko pochopí.