• Rodinný

Rebelové (2001)

Díky Rebelům, když slyším: "Kdepak ty kytky jsou", vybaví se mi sovětské tanky v ulicích - kdo to kdy pochopí???

Flash Gordon (1980)

Původní komiks jsem nečetl, ale jako kluk jsem přímo hltal Zápas s nebem od J.M. Trosky, který se má k literárnímu umění asi tak stejně, jako Flash Gordon k Fellinimu. Ale obě dvě díla, ačkoliv popírají mnohé vědecké a umělecké pravdy mají svoje kouzlo, kterému někteří jedinci (včetně mě) nemohou nepodlehnout.

Markýz de Bois-Doré (1976) (seriál)

Objektivně si seriál zaslouží tak 3,5*, ale kvůli překrásné Laurianě de Beuvre (Yolande Folliot), mé první filmové lásce, do které jsem byl zamilován víc než markýz de B-D a Mario dohromady dávám za 5.

Přátelé kopretiny (1967)

Počet hodnocení a komentářů tohoto filmu svědčí o tom, že v televizi jej v poslední době neuvidíte..., "četníci" (nic proti nim) běží v různých televizích i několikrát do roka. Těžko říct, proč jsou některé filmy tak opomíjené, že by kvůli drahým právům anebo neznalosti televizních dramaturgů?

Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Nádherná hudba, o které jsem si dlouho myslel, že je od nějakého světoznámého skladatele vážné hudby... Jako čtenáře knížky mě samozřejmě zklamala výprava, ale bylo mi jasné, že více se přiblížit knižním ilustracím zobrazujícím stavby trosečníků bylo nad síly (a finanční možnosti) tvůrců. Přiznávám, ale 5. * dávám z čisté nostalgie (objektivně max. 4)

Noc na Karlštejně (1973)

Jak poznamenávají někteří uživatelé (Gemini) časté opakování v televizi filmu moc neprospívá (to ale platí i o ostatních filmech), asi mají pravdu, na mě nejsilněji zapůsobila televizní repríza po několikaletém zákaze (kvůli Matuškovi) koncem roku 1989. Ale to bylo hlavně tím, že to byl další důkaz, že "časy se mění!. (To je ale jiná písnička, ta se hrála tou dobou taky, po ještě delší době.) Někdy bych chtěl potkat Cyperského krále Petra, aby prozradil, jak se struny v ženě naladí - moc by mi to pomohlo. https://www.youtube.com/watch?v=6Mfwk_BeYr0

Forrest Gump (1994)

Má cenu psát 2365. komentář? Snad jen kvůli připomínce jedné z nejdojemnějších scén všech filmových dob: "Forrest je moc chytrej..., Jenny, ... byla bys na něj pyšná jako já... on ti... napsal ti dopis... já ho prej nemám číst... nepřál si to... takže ti ho tu nechám. Jenny... nevím jestli máma... nebo poručík Dan... nevím jestli...každej má...svůj osud,... nebo jestli... nás jen tak unáší větřík... přece snad... možná obojí... možná je to obojí najednou... aspoň občas. Je mi smutno,... Jenny.... kdybys cokoliv chtěla,... jsem tady blízko." https://www.youtube.com/watch?v=8Q_lgXpuWKA

Láska z pasáže (1985)

Kdybych ten film viděl dnes poprvé, asi by víc jak tři hvězdy nedostal, ale protože jsem na něm byl někdy v 19, Táňa se mi zdála nádherná a při závěrečné písni jsem slzel, což si pamatuji dodnes, nemohu jinak: 5*