Daleko od ní (2006)

Hola Guys! =´) Dokáži si představit. že je rozdílné, se na tento film dívat bez zkušeností s Alzheimerovou demencí a se zkušenostmi prožitými, nezapomenutelnými a věrně přítomnými...nejenom, že je to příběh prožitý, ale také veskrze reálný... A jako ta, co zná, hodnotím. (Napadá mě teď verš z písně Hany Zagorové:"...Za každou chvíli s Tebou platím víc, než se Ti může zdát...") Ten, kdo tento příběh "zná". nemůže snad ani nic víc, než ocenit každou minutu... Paní Christie a pan Pinsent jsou ve svých rolích jedineční, živí, věrní, přítomní a nezapomenutelní. A dík scénáristce/režisérce za "tichý, zoufalý, hlasitý výkřik Granta při odhazování sněhu a lopaty..."...vynikající! "Well, I´ll see you again tomorrow, I suppose...please, don´t. don´t...Well, I´ll see you tomorrow, I suppose..."

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Hola Guys!=´) I´ve seen it all! - Nakonec na How I Met Your Mother byl v mém životě správný čas a já na konci všech řad zažila i nostalgii. - i když musím říct, že jsem se skrz celý seriál bavila stejnou měrou, jakou jsem byla nedočkavá, kdy už to vše skončí. And it is done!

Temný případ (2014) (seriál)

Hola Guys! =´) Druhá série je u mě v počtu hvězd na DVOU.

Pád (2013) (seriál)

Hola Guys! =´) - Brilliant! =´)

V hlavě (2015)

Hola Guys! =´) With Joy and Sadness hrdě nastupuji do vlaku dojatých až k slzách, a to hned milionkrát. Whatever! ;D

Zpátky do ringu (2013)

Hola Guys!=´) Vážně (až na toho užvaněného a praštěného promotéra - proč??? :D) super! A až to jednou pojede v televizi, usměju se a fakt moc ráda se kouknu!

Temné kouty (2015)

Hola Guys! =´) Knihu jsem si užila - její napětí a její vyvrcholení, které jsem nečekala do nejtemnějšího posledního koutu. Film je sic scénáristicky i režisérně slabší, ale alespoň z větší části se podařilo převést napětí i atmosféru. Jasně, že to mohlo být lepší, ale co, mohlo to být i daleko horší! Škoda jedné, ne jediné věci, že kvůli lepšímu pochopení ucouvl scénárista o pár kroků do světla, jako kdyby to vzal zkratkou, a tak hrůznost a dopad činu nebyl tak zásadní, jak na mě z knihy ze stínů vyskočil. Univerzální pravidlo pro adaptace: Prvně kniha, potom film! Opakujte se mnou: Prvně kniha, potom film! ;)

Drsňačky (2013)

Hola Guys! =´) Jééééj, to pomohlo! Smát se! A Zasmát se! =´) What else do you want? ;)

Otec rodiny (2000)

Hola Guys! =´) Jsou dva filmy, na které koukám každé Vánoční ráno už nějaký ten rok..."The Holiday" a "The Family Man". Pro naději, pro život, pro radost i pro dojetí...pro jasnou a čistou (,co na tom že pohádkovou - to přeci ale k Vánočnímu ránu patří!) výpověď o tom, že to, na čem doopravdy záleží, je hned za rohem, třebas to bude dlouho trvat, než se na to podíváme, ale je to tam! Kouzlo, které ve mně drnčí s každou minutou těchto filmů: It´s there! Look! Just take that chance!" - je to milé, je to legrační, je to dojemné, je to zasněžené, je to plné pravd a je to plné uvěřitelných charakterů...and let me tell you about priorities!!!... "I want that Cake! I Want it!" (i když tahle scéna a její smysl jsou pro mě už navždy zničené :D Ach, Bojovníku!!! Ty lotře!!! :D)

Ztraceni (2004) (seriál)

Hola Guys! =´) Po letech jsem splnila mladické přání a podívala se znovu na celý seriál s odstupem bouřlivého celosvětového nadšení. A musím reagovat. První čtyři řady jsou famózní! Téměř geniální, jak mají vše, co si jen divák může přát! Jenže pak...they´ve just got lost in "ticka, ticka" smoke...and it all went dead.