Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (4 980)

plakát

Mezičas (1981) (TV film) 

Ne v každé rodině to funguje jak má. Buď se vlivem sporu odloučí rodiče s dětmi, nebo sourozenci a nebo také v obou případech. A cesta ke smíření je po určité době trnitá a v překonávání bariér ohromně složitá. Mezilidské vztahy se v rámci dramatické tvorby hodně používají a to se všemi charakteristickými vlastnostmi. Platí to i pro tuto ryze televizní inscenaci. Různých eskapád v rámci vzájemných vztahů a dělání schválností je tu více než dost. Život je už prostě takový. Dojde nakonec ke smíření, v tomto případě otce s poněkud problematickým synem? Scénář pojal Jiří Hubač tak dobře, až je škoda, že se zpracoval v rámci televizní tvorby. Výpravný film by tomu slušel daleko více. Koncept děje je stavěný především na dialozích, takže divadelnost, obzvlášť v televizních kulisách, z toho doslova čiší. A tak se stalo, že dramatické scény nevyznívají tak, jak by měly, což je na celé dramatické koncepci nejzávažnější chyba. Hodina a tři čtvrtě stopáže je tudíž až zbytečně moc, neb se objevuje nemalý počet naprosto hluchých scén. Je to zkrátka takové ledabylé, takže po shlédnutí se k tomu určitě leckdo jen tak rychle nevrátí.

plakát

Jako malé děti (1974) (TV film) 

Ale jo, takový příběh by se dal považovat i jako příběh ze života. Svobodný otec či svobodná matka, ono je to ve výsledku jedno. Oba žijící sami mohou mít děti, o které se kvůli pracovní vytíženosti převážně starají prarodiče. A osudová životní dráha způsobí, že se zrovna takoví lidé potkají a najdou v sobě zalíbení. Tématem celého dějství je upřímné přiznání o existenci dětí. Jak na to partner zareaguje? Přijme to a nebo uteče? Ne každý má odvahu jít se vším s pravdou ven. A tady se ukazuje, že si tím procházejí jak muži, tak i ženy. Vyřeší se to samozřejmě poněkud šalamounsky, jak se na úsměvný televizní povídku sluší a patří. Příběh jednoduchý, úsměvný a snad v jistém smyslu i moralizační.  

plakát

Údržbáři (1975) (TV film) 

Tématem nadčasová televizní komediální povídka, která svou výpovědí platí za každé generace a to naprosto bez výjimky. Muž, coby hlava domácnosti. Vždy ví nejlépe jak co má vypadat, jak se co má dělat, ale jakmile se na to sám vrhne, to se začnou dít věci. Že jsou některé dějové elementy přehnané? No, jak se to vezme. V každé domácnosti to chodí jinak, což ostatně je vidět i v tomto příběhu. Ten umí to, ten zas tohle a když se všichni sejdou a jdou do toho společnýma rukama…   No nic. Závěrečná scénka s Natašou Gollovou nakonec všechny ty mužské snaživé etudy výborně zazdí. Bývaly časy, kdy česká televizní tvorba krátké situační komedie uměla a tak díky za televizní archiv, který obsahuje nejen nestárnoucí díla pro pobavení, ale i milou vzpomínku na vynikající herecké umělce své doby.

Poslední hodnocení (5 013)

Mezičas (1981) (TV film)

17.06.2021

Jako malé děti (1974) (TV film)

17.06.2021

Údržbáři (1975) (TV film)

17.06.2021

U snědeného krámu (1933)

16.06.2021

Čtyři sluhové a čtyři mušketýři (1974)

16.06.2021

Hour of Lead (2020)

16.06.2021

Odpad (2014)

15.06.2021

The Bravest (2019)

15.06.2021

Dařbuján a Pandrhola (1959) (TV film)

14.06.2021

Reklama

Reklama

Reklama