Aaltra (2004)

Hrozne otravný film. Čo tým chceli autori povedať teda vážne neviem. Žeby išlo o tie vtipy tam? To bol zo začiatku len samý traktor, kombajn, dvaja tupci k tomu, ktorí sa stali ešte väčšími kreténmi po tej nehode, potom motorky, motokros ale samotný príbeh akosi o ničom... Zmysel a pointa išli hore komínom alebo sa do toho komína ani nedostali, to skôr. Alebo to bolo o tom, že aj vozíčkár môže byť debil? Hrozne poučné, len čo pravda, nechápem čo kto na tom vidí. Odpadová záležitosť. 10/100

Aberdeen (2000)

Rozkošný prízvuk Leny Headey ma totálne dostal - úžasné. Príbeh taký jednoduchší o hľadaní cesty dcéry ku otcovi v prípade, kedy kladie pod nohy polená alkohol. No malo to celkom zaujímavú atmosféru a niekoľko pamätných scén. Inak len taký postreh. Všimol som si, že Stellan Skarsgård vo filmoch veľmi rád ukazuje vtáka. Toto už je hádam aj jeho štvrtý či piaty film čo som videl, kde ukazuje svojho gašparka. To len taká nepodstatná pikoška... Nadpriemer. 75/100

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Je to síce hrozná zlátanina, ale aj tak som sa celkom nečakane bavil. Niekedy človek až žasne, čo tí scenáristi dokážu vymyslieť a čo všetko spliesť dohromady... Ani nie že hrušky a jablká, skôr jablká a vesmírne družice. Nedokážem vysvetliť prečo som tomu nedal odpad. Možno Rufus Sewell? Alebo celkom dobrá hudba? V každom prípade som asi spravil dobre, že som film nebral nijako vážne, iba som nechal pred očami plynúť obrázky, mozog som pustil na vandrovku a ono to fungovalo tak, že dávam 3*. 60/100

Absolvent (1967)

Z filmu mi utkvie v pamäti hlavne úžasná atmosféra 60. rokov ako i nádherná, prenádherná muzika. Bez nej by film určite nebol tam kde je. Aj D. Hoffman vo svojej prvej väčšej úlohe obstál na jedničku, ten jeho prechod z nesmelého mladíčka na chlapíka čo presne vie čo chce a ide si za tým, som mu zjedol aj s navijakom. Estetickú krásu snímku zase dodala krásna K. Ross. Suma sumárum, veľmi príjemný film s jemným humorným ladením. 80/100

Absurdistán (2006)

Námet je veľmi zaujímavý. Škoda len, že scenár trošku zaostal, aj keď nie je zlý. Ja by som pridal trošku viac humorných situácií a hlavne nejaké zábavné hlášky a mohla to byť 5-hviezdičková komédia. Takto je to taká príjemná jednohubka, na ktorej sa dá zasmiať.

...a Bůh stvořil ženu (1956)

Film o jednej žene, s jednou ženou a pre jednu ženu, s príbehom tak prostučkým a nicotným, až to miestami pobavilo. Bez B. Bardot by tento snímok už dávno ležal zapadnutý pod metrovou vrstvou prachu niekde v zabudnutom filmovom archíve. Na druhú stranu ale treba povedať, že v tej dobe bolo plno aj krajších herečiek, pričom z jej niektorých "dráždivých" kúskov čoby kačičkovej femme fatale a zvodkyni mužov mi bolo trápne, no ale uznávam... v čase všeobecnej prudérnosti to mužskému publiku mohlo popliesť hlavu, v súčasnosti sa už na tom dá len s blahosklonným úsmevom a so zdvihnutou obrvou pousmiať. 50/100

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Podľa hodnotenia a aj podľa môjho názoru je Ace Ventura: Zvierací detektív tá najlepšia komédia od Toma Shadyaca. Humor tu ťaží po všetkých stránkach. Dokonca aj krimi príbeh je miestami tak detinský a tak naivný, až sa to celé preklápa do slušnej, vtipnej roviny. Niektoré vtípky, hlášky a ksichty Jima Carreyho sú tak zábavné až mi zabehlo :). Ťažko hľadať väčšiu filmovú komediálnu pohodu a relax. 80/100

Acid House (1998)

Dejovo veľmi zaujímavé, rozhodne som sa nenudil. Miestami sa to výpovednou hodnotou vyrovnávalo Trainspottingu, ale jeho úroveň nedosiahlo. Škoda tej slabšej druhej poviedky, ale to je len môj subjektívny pocit. Rozhodne tento snímok stojí za pozretie, zaslúžené 4*.

Adam a Paul (2004)

Adam a Paul sú svojim spôsobom komické postavičky, avšak všetko okolo nich je ťaživé a bezútešné. Sledujeme jeden ich deň, v ktorom ide iba o jedno - zohnať fet. Niektoré momenty síce vyznejú humorne, častejšie však zo snímku dýcha dráma, ktorá je živená beznádejnou situáciou oboch hlavných hrdinov, a to až do takej miery, že divák začne mať už na začiatku pocit, že táto dvojka asi dobre neskončí. Beznádejnosť je tu demonštrovaná predovšetkým akousi zacyklenosťou oboch aktérov až do stavu, kedy o ich sne a živote rozhoduje už iba "šťastie". Je jasné, že ho bude čím ďalej tým menej a menej... 70/100

Adamova jablka (2005)

O tomto žánrovo pestrom filme sa dá písať naozaj veľa. Mohol by som začať opisom jednotlivých charakterov a ich vzájomnou interakciou. Pokračoval by som analýzou uzavrenosti mysle a jej zmenou, dalo by sa diskutovať o šťastí a nešťastí, o symbolike (vystrelenie Boha z hlavy?...), o nádeji a viere..... Je toho tak strašne veľa, čo film ponúka a je veľmi individuálne ako to človek pochopí a čo si z filmu zoberie. Preto je zbytočné sa o tom ďalej rozpisovať. Názor si každý musí urobiť sám. Za seba môžem napísať len, že Jensenovi sa podarilo vytvoriť majstrovské dielko, obsahovo tak bohaté a myšlienkovo brilantné, že je naozaj nad čím premýšľať, a to veľmi dlho.