• Krátkometrážní

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Efekty fajn, souboj ve stádě koní super. Ale děj, no trochu až moc sci-fi smíchaného s trochou historie není dobrá kombinace. Boje ne příliš napínavé, děj chvíli nudný, někdy až naivní, snaha zachránit to přehnaným množstvím efektů...

A Drop of True Blood (2010) (seriál)

Jediná zajímavá byla scénka s Erikem a Pam, ostatní nestálo za nic.

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Rozhodně nejlepší série AHS co zatím byla. Bylo tam vše a na vrcholu toho stála Lady Gaga v celé své kráse se skvělým hereckým výkonem. Spousta postav a přitom každá s naprosto odlišnou osobností, jejíž determinace se postupně odhaluje. Děj je napínavý od začátku do konce i když v některých dílech mírně kolísá, bohužel i vyvrcholení bylo o něco slabší, i přesto dokázalo překvapit v poslední chvíli. Závěrečný díl již moc neoslnil, na mě zde bylo až moc fanatismu a pozitivity, která přece jen do AHS moc nepasuje.

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Zajímavé pojetí klasiky se strašidelným domem. Roanoke má v sobě spoustu originálních nápadů, bohužel zpracování už není tak dobré, obzvlášť u druhé poloviny seriálu už jsem se značně nudila. Závěr měl dobrý potenciál, škoda, že ho tak pokazili a splácali tam všechno možné dohromady. Možná, že jsem na tuto sérii měla až přílišné očekávání, hlavně díky skvělé předchozí sérii a záhadným upoutávkám. Když to shrnu, mohlo to být lepší. Oblíbené postavy: the Butcher, Witch a Prasečí hlava :D

Death Note (2017)

Čekala jsem to horší. Ano v porovnání s předlohou a anime je to špatný, ale jako americká verze, kde nesmí chybět nadržení puberťáci a iracionální drama, to ušlo. Plusové body za kameru, hudbu a Ryuka.

Krasavec Beauty (1994)

Krásný dojemný příběh koně, který ukazuje jaký dopad na něj má "svět lidi" v kontrastu se svobodou koně ve volné přírodě. V podobném smyslu je i film Válečný kůň, ten je přeci jen mě o něco lepší.

Mozart in the Jungle (2014) (seriál)

Pilot ušel, ale nic extra. Hudba super, ale ostatní nijak nezaujalo. A na komedii to moc nevypadá. Možná se k tomu později vrátím.

Na cestě (2012)

Problémem tohoto díla je nevýrazný děj, chybí nějaká zápletka, něco, co diváka zaujme. To však není ani tak chyba filmu, protože ten se poměrně slušně držel předlohy. Ve výsledku to jako filmová adaptace knihy není špatné, ale ani to není nic světoborného. // poznámka: Ginsberga jsem si z toho, co jsme se učili ve škole, představovala trochu jinak :D // „The only people for me are the mad ones, the ones who never say a commonplace thing, but burn, burn, burn, like fabulous yellow roman candles exploding like spiders.“ – Jack Kerouac

Ohnivá zkáza (2014) (TV film) odpad!

Film natáčený v Česku, ale není český, to by nemuselo být tak hrozné... Omyl. Film hrozný snad ve všem. Nechápu jak něco takového můžou na coolu pustit v sobotu ve 20:00...