Ona (2013)

Her je šíleně prchavý film. Vlastně ani nemám slova na to, abych ho vystihla. Je to podáno s takovou křehkostí, že se bojíte, aby se ten film v půlce nerozsypal. A ačkoliv to zní jako bláznovství, tak jsem to cítila. Ta prchavost okamžiku, filozofické otázky a pohled na svět je něco, co mě donutilo přemýšlet. Film v sobě nese tak drobné detaily, kterých si třeba nemůžeme ani všimnout, ale jsou tam. Je tak skvěle promyšlen, až mi nad tím zůstává rozum stát. Všimli jste si třeba scény, kde jde Theodor a v pozadí jsou nějací 3 komparzisti, co odcházejí, jsou zády k němu, a mají naprosto perfektní kostýmy? Slečna vlevo má žlutou sukni a červené punčochy, chlap veprostřed žluté triko, a slečna vpravo červené šaty. Je hrozně zajímavé, jak i tohle je dotažené k naprosté dokonalosti. V neposlední řadě je vše podtrženo hudbou, která dodává na celé intimitě. A netřeba asi ani nějak dlouze rozebírat, jak má Scarlettin hlas v sobě všechny emoce, a vlastně vám tak na plátně vůbec nechybí, protože ji vidíte všude jen pomocí hlasu. Možná jsem jen šíleně romantická, ale mě si ten film získal.

Osamělý jezdec (2013)

Nesmírně dlouhé 2 a půl hodiny, kdy jsem při prvních 2 hodinách poposedávala z místa na místo, protože jsem nevěděla, jak bych si jen sedla, aby mě to více bavilo. Nic nepomohlo. Čekala jsem super film poté, jak byl propagován a podle traileru, ale možná jsem kvůli tomu byla tak zklamaná. Ztrácela jsem se v ději, netušila jsem, která bije a především mi to přišlo, jako kdyby se plácalo páté přes deváté a dohromady to dávalo minimální smysl. Nicméně poslední půlhodina vše vynahradila a tak Osamělý jezdec dostal alespoň tři texaské hvězdy. Asi netřeba zmiňovat Deppa, který obohatil film skvělou rolí, která byla příhodně vtipná. Ale nejvíc z toho filmu se mi líbil ten kůň, a to nic neřekl. Zpět k poslední půl hodině. Super soundtarck, super akce a skvělé flashbacky. Škoda, že film nebyl takový po celou dobu.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Celkem propadák. Některá hodnocení byla překvapení, ale ne zklamání. A Leo si konečně odnesl sou vytouženou sošku a my se tak musíme rozloučit s meme. Letošní rok byl ale jinak co se show týče totálně slabý, a 90 % vtipů byly prostě trapas, neustálé narážky typu black vs. white jsem pak jen přehlížela s úsměvem, že letos se zkrátka něčeho jiného nedočkám. Tak jako tak gratuluji Mad Max, který sklidil obrovský úspěch, což se čekalo i nečekalo.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Don't tell mama. Seriál má hned několik aspektů, proč na něj kouknout. Skvělá kamera, fantastický soundtrack, pochmurná atmosféra maloměsta, zvrácenost postav, skvělí herci. Amy si mě tady totálně získala, protože tahle role jí sedla jak prdel na hrnec a byla fantastická. SO si atmošku budoval hezky zvolna, a někoho to může odradit, ale já miluju, když je to pomalý, táhne se to, a o to víc mě baví ty zvraty ke konci. Možná se to zpočátku zdá dost zamotaný, a díky flashbackům se nejdřív neorientujete v čase, ale postupně to začíná dávat smysl, dokážete to ocenit na samotném konci, jakej masterpiece to je. Indice k vrahovi byly podsouvány skoro každým dílem, a to jen díky maličkým detailům. Čím víc jsem věděla o té rodině, o Camille, o městě, tím víc jsem chtěla znát, a tím víc jsem se nemohla dočkat dalšího dílu.

Osudový dotek (2004)

Výborný scénář, skvělé kostýmy, obsazení. Nemám, co bych vytkla. Film má děj, nezamotáte se do něj a užíváte si každou minutu. Obětování lásky pro štěstí ostatních je skvělý závěr.

Osvícení (1980)

Opomenu-li, jak neuvěřitelně mi šla na nervy Shelley Duvall, tak jde o famózní film. Jednoduché efekty, drsná a palčivá hudba a minimum slov. Jack Nicholson jako Jack Torrance? Dobře, nepředstavovala jsem si ho tak, ale jeho šílenství jsem mu věřila jako v knize. Ale ty 4 hvězdy si především zasloužila kamera,, protože tak dobře natočený film jsem dlouho neviděla!

Padesát odstínů šedi (2015)

Obsah jako takový hodnotit nebudu, od toho se našli rejpálci, co tu plivou špínu na něco, co ani pořádně neviděli a jakmile jde o toto či ono, je to odpad a tečka. Nebudu říkat, že knihu jsem nečetla, četla, a tak jsem byla mile překvapená, jak se to drželo předlohy. Hrozně jsem se těšila na tenhle film. A fakt ne kvůlu postelovým a zvráceným scénám, ale protože trailer měl potenciál a vypadalo to, že to bude dosti kvalitně natočený. Dakota mě celkem zklamala, není mi sympatická. U Jamieho je to jiné. Miluji ho z Once upon a time, kde jsem se do něj bláznivě zamilovala. Tady byl také skvělý a přestože se mi na roli Christina nehodil, zahrál to dobře, až jsem si u konce byla jistá, že nikdo jiný tam snad ani hrát nemůže. Teď tedy k tomu, proč takové hodnocení, jaké dávám. Scény byly šíleně, ale šíleně zdlouhavé. Neříkám obsahově, to je jasné, že nějaký čas potrvá, než se dopracují k hrátkám, ale myslím režisérsky. Buď to připadalo jen mě, ale já po chvíli začala přesedávat a nudila se, jak děsně některé scény utíkaly. Střih není špatná věc a ještě lepší věc jsou scény, kde střih skoro vůbec není, ale to se musí zkrátka a dobře umět natočit. Pak mi vadila absence hudby. Buď to bylo kinoripem, který jsem viděla, nebo tam vážně bylo málo songů. A to jsem se na soundtrack těšila díky super cover od Byonce. Scény tam byly tiché a ještě více nezáživné. Nejvíc se mi asi líbila scéna tance anebo letu vrtulníkem. Tam to frčelo, doslova. Možná tomu dám ještě šanci, až film bude v lepší kvalitě.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Jakože zlatý první díl. Vše se točí jen okolo sveráznější Dakoty, skvělého soubdtracku, a líbivé vizualizaci. Jinak to nemá co nabídnout. Je to celé rozpačité, neucelené, a hrozně moc zdlouhavé.

Panna nebo orel (2010)

Docela dobře natočený, nebo alespoň tak, aby to udrželo mou pozornost. Tím, jak se to prolínalo s "promluvou" Olive, tak to dostalo mírnou originalitu. Herecké výkony byly průměrné. Celkově to nebyl tak hrozný film, jen si myslím, že s takovým námětem se mohlo vycucat trochu víc.

Papírová města (2015)

Třeba jsem ten film zkrátka nepochopila tak, jak bych měla. Ale kromě herců a hudby mi na tom nepřišlo nic, čemu bych mohla dát plusové body. Neříkám, že se na to krásně nekoukalo, ale zkrátka mi to nic neřeklo.