Bláznivá, zatracená láska (2011)

Romantické, milé a zábavné. Takové filmy jsou pro mne potěšením a je radost na ně koukat. Musím uznat, že Ryan je tu vážně sexy a být jednou ze slečen, jdu s ním taky domů!

Blízko (2022)

Emotional damage.

Bludné kruhy (2020) (seriál)

Celý seriál jsem se snažila si utřídit nějak myšlenky, jak to na mě působí a co si o tom myslet. A nenapadalo mě nic, než jen to, jak někdo může mít tak podělanou smůlu. Šíleně silný seriál o neštěstí a strastích. Mark tu byl tak skvělý, že to doteď nechápu. Byl tak moc dobrej, že jsem jeho dvojroli opravdu brala jako dva odlišné herce, a pokaždé, když jsem si uvědomila, že to hraje on, tak mi z toho běhal mráz po zádech. Tenhle seriál měl celou dobu tak tíživou atmosféru, ze které vám nebylo vůbec dobře, ale dokázal vás upoutat natolik, že jste ho museli vidět prostě celý. A nelituju. Znovu si ho nepustím, ale rozhodně na něj ještě pár týdnů budu myslet, a pokud bude chtít někdo doporučit nějaký film/seriál, tohle se v mém seznamu objeví.

Café society (2016)

Takový nemastný neslaný. Vše hrozně povrchové, dozvíme se věci tak, aby se neřeklo, a proč se tím zabývat dál? On by to mohl být hodně pěkný film, kdyby se tomu věnovalo trochu víc. Kristen ani Blake nezklamaly, jen si myslím, že by jim, hlavně teda Kristen, prospěla větší hloubka charakteru. Nejvíc se mi snad líbila ta atmosféra Hollywoodu, kostýmy a hudba. Bobby je stejný debil jako můj ex. Egocentrický a a myslí si, jak má vše pod palcem, to mě snad štvalo nejvíc z celého filmu, jeho postava. Zkrátka tohle je jeden z těch filmů, na který si za pár dní ani nevzdechnu, a pokud se mě někdo zeptá, o čem to bylo, budu muset hodně přemýšlet.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Být tu víc hvězd jak 5, dám jich víc, protože podle mě si to Captain America opravdu zaslouží. Nevím, čím začít, ale možná by bylo fajn to pomocí dedukce vyhodnotit.___Prvně název. Nevím, proč Winter Soldier, zase tam o něj nejde tolik, jako o S.H.I.E.L.D. a Hydru, intriky, kamufláže a o lži. Dále tu máme kameru. Jde vidět, že peníze tu nehrajou žádnou roli a je jedno, jestli jde milion sem nebo tam. Jsou výrazné efekty a na to, že bratři Russo točí takový velký film poprvé, tak je to opravdu skvěle odvedená práce. Záběry, které tu máme jsou především přizpůsobeny 3D, což dává logiku, ale třas kamerou, kdy Chris (Steve) padá do vody je opravdu super. Když jsme u toho způsobu natáčení, musím říct, že film je plný jedné akce za druhou, furt se něco děje, furt jste překvapení a nevíte do určité doby, co očekávat. Všechny adrenalinem nabité akce jsou provázeny skvělou hudbou. U filmu je důležité, aby obsahoval vážné věci (pokud nejde o komedii), určitou nadsázku, přehledné a srozumitelné dialogy, ve kterých se neztratíme a máme šanci, že jako divák tomu porozumíme. A tyhle body Captain Amerika splňuje. Vtipy to srší, jsou na místě, pobaví vás z 95%, jako třeba při honbě na Nika Furyho. Dále tu máme smutné pasáže, kdy slza prostě ukápne a když ne, tak přece jen ty oči skelné jsou. Dialogům rozumíme, dokážeme se zorientovat. Jo, je pravda, že ze začátku jsem netušila, kdo je s kým a proti komu, ale to je asi normální u blondýn. Taky tu byly dvě "lekačky", které jsem opravdu nečekala a div jsem nevylítla z křesla. A nakonec tu máme herce. Ach ta Scarlett, ta je vám tak krásná..Ona toho moc neřekne, ale když jo, stojí to za to. Taky mě velice potěšil Anthony, na kterého je radost koukat. Jo a ještě jedna věc, bojové scény-PARÁDA!! ___Jsem opravdu ráda, že Nik bude mít svůj vlastní film, zaslouží si ho a jako velká osobnost je to dosti na místě. Beztak jsem na něco zapomněla, protože to u filmů, ze kterých jste absolutně nadšení, normální.___Nutno ještě říct, že Marvelovské titulky jsou jedny z nejlepších, a u Kapitána jsou excelentní,

Captain America: Občanská válka (2016)

Super, super, super. Dalo se očekávat, že to bude špica, protože bratři Russo dokázali už u dvojky, že se umí odvázat a že kamera nemusí být jen striktně pohyb dopředu a do stran. A to, že byl Captain America plný akce od začátku do konce a neztrácelo to říz, to už je panečku něco. Navíc se tu vyskytují super efekty, střihy, ale i nerušivý soundtrack. Po obsahové stránce noví hrdinové (nebo antihrdinové) a skvělé hlášky, co nevyrušují od vážného podtextu, ba naopak to zdokonalují. Za mě zkrátka 100 %. To, co jsem nedostala v Avengers jsem dostala tady!

Captain America: První Avenger (2011)

První Avenger má svůj půvab. Stává se idolem Ameriky. Je čestný, obětavý a nezkažený. Z hubeného, malého a v celku z obyčejného kluka se stává miláček Ameriky, který chrání svou vlast. Film, o kterém bychom mohli říct, že přestává být zajímavým, jakmile se ze Steva stane opravdový voják, ale tak to není. Captain America má svou zápletku, je doplněn vtipy (T. L. Jones: Já tě líbat nebudu), romantikou a akčností. Setkáváme se i se Starek, coby otcem Tonyho Starka (Iron man). Vydařené kostýmy- leč v případě kapitána trochu kýč, ale to sem prostě patří. Myslím, že každý milovník Avengers by neměl na tento film zanevřít.

Carrie (2013)

Možná to bylo tím, že jsem četla knihu, možná to bylo tím, že jsem si to představovala jinak. Nicméně film Carrie je docela dobře natočený film, ale především je skvěle obsazený. Chloë byla fantastická, věrohodná a hlavně předvedla skvělý výkon. Julianne jako fanatická matka? Bravůrní. Přesně jako v knize a musím říct, že byla lepší, než se dalo očekávat. Film se nedá nazvat hororem, byla to spíš parodie na horor, ale závěrečné scény s plesem byly natočeny velice dobře, ale napomohl tomu Chloiin talent. Na 4* to zkrátka nevidím, kdybych nečetla knihu..možná.

Constantine (2005)

Tento film je opravdu výborný v oblasti efektů, úžasní andělé (Gabriel - Tilda Swinton), démoni, Ďábel.. Peklo je fantasticky zobrazené. Celkově je film nápaditý a opravdu mě nadchnul. Ani nevím, co bych měla vyčíst. Perfektní obsazení, perfektní hudební doprovod, skvělý příběh a celý film je vlastně plný napínavých scén.

Čarodějnictví (2023)

Asi jsem ten film nepochopila jak bych měla, nebo prostě možná jen nechapu artové filmy, ale tohle byla nuda. Sorry not sorry. Nevíte kdo je její otec, kdo je ona, kdo jsem já. Marně se snažíte chytit něčeho, co by vám prvni polovinu filmu pomohlo se orientovat v ději. No, a když už se to začne rýsovat a konečně to ma minimalně aspoň tu hlavu, když ne i patu, tak to skončí. Znovu to vidět teda nemusím, a kdybych o to promítání včera přišla, tak se vlastně taky nezlobím..