Střídavka (2022)

Když je debilní příběh, ani skvělý herci to nezachrání. Vztahový propletenec, kdy mezi bývalými a současnými páry putují děti, sám o sobě humorné situace nepřinesl a dialogy byly slabé.

Vzpomínka v mlze (2023) (seriál)

Martin je bývalý rocker a současný alkoholik. Když zmizí jeho syn, má totální okno a z poslední společné schůzky se synem si pamatuje jen útržky. Po 5 dílů se snaží vypátrat, co se s jeho synem stalo a kdo za to nese odpovědnost. Celkem zajímavý příběh s nepřekvapivým rozuzlením, který by mohl sloužit jako instruktážní video na semináři o rozkladu osobnosti alkoholiků.

Grand Prix (2022)

Tři dementi jedou na trip, v patách mají dva mafiánské dementy, zatímco dementní policie to celé vyšetřuje. Úmorná snaha o humor přináší jen trapnost a divákovo utrpení.

Piargy (2022)

Taková romance ze slovenské dědiny. Juliša se provdá za statkářova syna, aby si zajistila pohodový život, jenomže později přijde na to, že jediným alfa samcem v rodině je tchán. Celý ten milostný trojúhelník v poklidu směřuje k předem prozrazenému happy endu, ale protože se filmařům dobře podařilo vystihnout dobovou atmosféru horské vesnice, tak to bylo vlastně docela fajn.

Ostrov (2023)

Naprosto předvídatelný děj s nesympatickými postavami, byť dobře zahranými. Humoru zde bylo pramálo, na druhou stranu to alespoň nezklouzávalo do trapná, jak to u většiny českých komedií bývá.

Můžem i s mužem (2023)

Nemůžete s mužem, protože jste ultimátní krávy a každý chlap s pudem sebezáchovy od vás uteče. Jsou české komedie, jejichž sledování způsobuje fyzickou bolest.

Krásné bytosti (2022)

Islandaké sociální drama o partě mladých kluků, kteří se potýkají s dospíváním, neutěšenými rodinnými poměry a šikanou. Typický festivalový film, který zřejmě posbírá více plusových bodů u veřejnosti odborné, než u té široké.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Během sledování té takřka tříhodinové pohádky pro dospělé mi přišlo, že Mission Impossible je především snaha 60 letého Cruise vypadat na 40. Je pravdou, že po většinu filmu ten jeho nabalzamovaný ksicht drží na svém místě, pouze ve chvílích, kdy se při akčních scénách řítí vysokou rychlostí, se mu držka začne povážlivě krabatit a máte strach, že se mu sloupne z lebky. Jinak film přináší vše, na co jsme si už v této sérii zvyklí. Velkolepé akční scény daleko za hranicí reality, poněkud pičoidní děj a solidní porci zábavy.

Zabiják (2023)

Nájemný zabiják chybuje při své zakázce a sám se stává terčem. Pro své bezpečí tak musí vypátrat a odstranit všechny, co po něm jdou. Pěkně natočená gangsterka.

Oppenheimer (2023)

Tříhodinová přepolitizovaná nuda o vynálezci atomové bomby, která pomohla ukončit 2. světovou válku.