Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Dobře natočený seriál na smutné téma. Tvůrci slibovali, že se na rakovinu dokážou podívat i s určitou mírou humoru a nadhledu, to se jim však dařilo jen v úvodních dílech. Sněd jedinou výhradu mám k předvídavosti děje, kdy jsem hned po 1.díle uhodl, kdo s kým se dá dohromady, kdo nemoc přemůže a kdo naopak ne.

Úsvit (2023)

Po filmařské stránce zručně natočené, akorát že samotný příběh mě vůbec nebavil. Vyšetřování toho, kdo ve fabrice pohodil hermafroditní mrtvolu novorozence, bylo podané nezáživnou formou - možná proto, že vyšetřování místo policie vede manželka ředitele firmy, možná proto, že film rychle opustí detektivní žánr a stane se agitkou v zájmu tolerance pohlavně nevyhraněných jedinců.

Napoleon (2023)

Ridley Scott tyto velkofilmy umí a příběh Napoleona je natolik zajímavý, že vlastně zábavnou podívanou zaručuje. Určitě mám výhrady k přepálené délce filmu, jinak se toho ale nedá moc vytknout. Bitevní scény jsou znázorněny povedeně a je možná škoda, že jich ve filmu nebylo víc.

DogMan (2023)

Trochu drama, trochu travesti show, trochu Tlapková patrola. Kupodivu ale tyto ingredience držely pospolu a daly dohromady celkem chutnou krmi. Příběh invalidy, který se se svou psí smečkou protlouká životem.

Forst (2024) (seriál)

Poláci se snažili natočit severskou krimi a celkem se jim to podařilo. Příběh masového vraha zasazený do krásného prostředí Tater má atmosféru, dějové zvraty i detektiva, který má spoustu problémů sám se sebou. Paradoxně nejslabším článkem je samotná detektivní zápletka, kdy motivace a chování spousty postav mi nedávaly příliš smysl.

Sinister 2 (2015)

Samozřejmě o poznání slabší než jednička, ale pořád nadprůměr v hororovém žánru, který na nás obvykle chrlí daleko větší peachoviny.

Přišla v noci (2023)

Ani komedie, ani horor, ale dobře natočené rodinné drama o jedné nesnesitelné bábě, která převrátí život naruby mladému páru.

Bratři (2023)

Příběh bratrů Mašínů dodnes vyvolává kontroverze, pro část národa jsou bratři hrdinové a pro část vrazi. Film přináší na české poměry solidní drama, dobře je zde podána perzekuce rodiny i plány na útěk za hranice. Bohužel ale ve chvíli, kdy by měl film samotným útěkem vrcholit, začne trochu zrácet tempo. Jak se tvůrci snažili z útěku na západ udělat co nejnapínavější podívanou, nechali hlavní postavy několikrát prchat před deštěm kulek, čímž udělali z pohraničníků a policie totální nemehla neschopné se trefit.

Zlo si umí počkat (2023)

Jihoameričani jsou v natáčení hororů magoři, kteří se nebojí žádných nechuťáren ani brutalit. Potvrdilo se to i v tomto filmu. Ale ani zajímavá vizuální stránka nedokáže zachránit debilní scénář a byť se tvůrcům podařilo navodit ponurou atmosféru, ten příběh nemá hlavu ani patu.

Reacher - Season 2 (2023) (série)

130 kilové nabušené hovado Reacher se vrací, aby vytloukl duši z dalších padouchů. Příběh je jednoduchý a srozumitelný a tak nejsilnější stránkou seriálu jsou akční scény. Ale pořád si nemohu pomoci, k mé naprosté spokojenosti by tam těch Reacherem zlámaných kostí mělo být daleko víc...