Přízraky v Benátkách (2023)

Poirot je snad nejnutnějším detektivem a pokud si tvůrci mysleli, že ho za pomoci mysteriózní atmosféry dokáží zatraktivnit, šeredně se zmýlili. Vlastně si nepamatuju, kdy jsem naposled viděl tak špatnou krimi.

Gran Turismo (2023)

Pohádkový příběh o klukovi, který to z hraní Gran Turisma na konzoli dotáhl až ke kariéře závodního jezdce. Tímto bych rád na sebe upozornil do NHL, že jsem kdysi na PlayStationu vyhrál několik Stanley Cupů. Pravda, bylo to před čtvrtstoletím, ale na čtvrtou lajnu by to stačit mohlo.

Volným pádem (2021)

Další projekt Divadla Mír, z kterého mám pokaždé rozporuplné pocity. Chvílema je to fakt dobré, některé postavičky jsou opravdu vtipné, ale jako celek to vlastně žádná sláva není.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Správně se měl film jmenovat Zabijáci volného času, protože divák s ním zabije přes 3 a půl hodiny. Přitom kdyby to tvůrci sestříhali ke 2 hodinám, mohl to být fakt dobrý film. Příběh o 2 bezskrupulózních zmrdech, kteří vyvražďovali indiálský lid za účelem zisku jeho ropného bohatství, je natočen na základě skutečných událostí.

Alibi na klíč: Den D (2023)

Ještě o něco debilnější, než jednička, která měla alespoň svetlejší chvilky, kdy se člověk opravdu zasmál.

Keith Richards, život s kytarou (2019)

Keith Richards - je jen málo muzikantů, kteří status rockové hvězdy naplňují tolik, co on. Skvělý muzikant a srdce Rolling Stones se navzdory svému divokému životu dožívá 80 let, stále koncertuje a nová deska Stounů je důkazem, že tahle parta stále ještě není za zenitem.

Vánoční příběh (2022)

Další pokus o Lásku nebeskou počesku. Příběh je tradičně pitomý, plný vánočního kýče a cukrkandlové lásky, ale vše zachraňují hvězdní herci. Oproti originálu je tu humoru poskrovnu.

Nech svět světem (2023)

Nesympatická a po 2 hodiny diváka iritující fosilie Julia Roberts vyrazí se svou pošahanou rodinou na víkend zrovna ve chvíli, kdy celou zemi postihne masivní kyberútok. Přestože se tvůrcům místy podařilo navodit stísněnou atmosféru postapokalyptického světa, po většinu filmu sledujeme nezáživnou nudu plnou nesympatických postav, kterým vlastně ani nějaký happyend přát nejde.

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Když se v televizním programu objeví western s Clintem Eastwoodem a s hudbou Ennio Morriconeho, je volba celkem jasná. Tento nepříliš známý film je příběhem osamělého pistolníka, který zachrání jeptišku před padouchy a doprovází ji po cestě do bezpečí. Ústřední pár diváka baví po celý film vtipnými dialogy a v závěru se dočkáme i solidně natočené hromadné přestřelky.

Indián (2022)

Do sobeckého a arogantního majitele firmy vstoupí duch indiána, aby mu radil, jak se stát lepším člověkem. Příběh je tedy dost pičoidní a celé to zachraňuje skvělý Karel Roden.