Dokonalá loupež (2018)

První půlka ukecaná a dosti nudná, v té druhé už se jde do akce a ta je natočená zdařile. Ve srovnání s dokonalým Nelítostným soubojem je to ale o ligu a 2 hvězdičky níž.

Nikdys nebyl (2017)

Postava samorosta s kladivem, který osvobozuje unesené dívky, slibovala zajímavou podívanou. Bohužel polovinu stopáže sledujeme duševní trosku, který vzpomíná na svá traumata a má všelijaké vidiny, no a když konečně dojde na nějakou akci, tak ta se stane mimo záběr kamery, aby se nám citlivým divákům neudělalo z kapky krve nevolno.

Ten dvanáctý (2017)

Máme tu variaci na Zmrtvýchvstání, ale tentokrát si dá norský voják na útěku před Gestapem několik koupelí v ledovém fjordu, pošpásuje si s lavinou, aby byl od půlky filmu už tak vyřízený, že jen pořád někde polehává a spoléhá na pomoc druhých na cestě do bezpečného Švédska. První půle obstojná, druhá už trochu nuda, zvlášť když scénárista vyzradil happy end hned na začátku filmu.

Neznámý voják (2017)

Brilantně natočený válečný film, který sice trvá úmorné 3 hodiny, ale díky věrohodně ztvárněným bojovým scénám celkem odsýpá. No a charismatický hlavní hrdina, který si z farmy odskočil pozabíjet pár rusáků, opravdu nemá chybu. Bravo Suomi!

Pomsta (2017)

Tak tohle těžko hodnotit :-) Žánrově těžko zařaditelná peachovinka, zřejmě myšleno jako parodie na Plivu na váš hrob, Šílený Max, možná i Tomb Raider... nevím. Ale bylo to příjemně odsejpající a solidně brutální, vždyť ty 4 postavy prolili více filmové krve, než Spielberg při vylodění v Normandii.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Plná palba od spokojeného koncesionáře.

Za sklem - Série 2 (2017) (série)

Pokud jste ochotní uvěřit tomu, že je Bratislava centrem světového obchodu se zbraněmi, kde si to rozdává Hamas s Mosadem, ukrajinská i ruská mafie a zkorumpovaná policie i vláda, tak si užijete brilantní osmihodinou jízdu. Do posledního dílu netušíte, kdo je na čí straně a o překvapivé momenty není nouze. Slovákům se povedl skvělý kousek, nebývá zvykem, aby 2.série dokázala převýšit velmi zdařilou první.

Tiché místo (2018)

Z naší planety se stalo tiché místo. Mohou za to jakési příšery, které se tu objevili a zmasakrují každého tvora, který vydá nějaký hluk. Naplnil se tak sen všech ženáčů, kteří už mají po krk blbých keců svých manželek, nemusí se luxovat a nikdo ráno nemlátí nádobím. Horší však je, pokud se vám vymkne z rukou antikoncepce, čas porodu se blíží a vy dumáte, jak umlčet rodičku i novorozence, protože těm nevysvětlíte, že nemůžou při porodu řvát. No celkem milý a originální thriller s jemně hororovou atmosférou.

Šťastné pondělí (2016) (pořad)

Čau lidi, já jsem Šídlo a jako jeden z mála lidí u nás umím politickou satiru.

Nepřátelé (2017)

Klasický western. Táhne se to jak sopel, dlouhé záběry na jezdce jedoucí krajinou, dlouhé dialogy o tom, jak je život těžký a krátké akční přestřelky. A to celé jen kvůli tomu, aby jeden jeliman nenávidějící rudochy objevil v sobě lepšího člověka.