Pitbull: Nové pořádky (2016)

Poláci nám názorně předvedli, že se dá i ve střední Evropě natočit zábavná gandsterka. Děj tedy zrovna není moc duchaplný, ale vše vynahrazují skvěle napsané postavy. Na jedné straně pokérovanej polda s čírem, kterej se s předpisy zrovna moc nesere, na druhé skvělí záporáci a jejich roztomile tupé gorily. Škoda jen, že kameraman při každé brutálnější řežbě zvedal oči i kameru v sloup a odříkával Otčenáše, aby mu silně náboženští pšonkové veškeré to násilí odpustili.

Zahradnictví: Dezertér (2017)

Druhý díl Zahradnictví je výrazně lepší, přibyl Pelíškovský humor a také postava komunistobijce Jindřicha dostala větší prostor - Kodet byl v jeho stvárnění sice nepřekonatelný, ale na Martina Fingera jsem si po chvíli zvyknul a ten v rámci možností odvedl maximum.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Nepříliš vtipná politická satira, která si utahuje z bolševických dobytků. Pro dnešního diváka je to dost nuda, ale natočit tohle někdo před 50 lety, stáhla by z něj KGB kůži za živa.

Přání smrti (2018)

Tento remake ve mně od začátku vzbuzoval pochybnosti, přece jen syrový Bronson byl v roli Kerseyho nepřekonatelný. Navíc policejní metody se za těch 50 let dost změnili, v dnešní době pouličních kamerových systémů, DNA a mobilů s GPS by osamělý mstitel moc dlouho neunikal. Dlouho to také byla docela pruda, zábavná scéna z autoservisu ale nakonec odšpuntovala do té doby prkenného Willise a dala vzpomenout na doby, kdy ještě točil dobré filmy.

Tátova volha (2018)

Film, který nenadchne ani neurazí. Kdo čeká komedii, bude zklamán, on se humor dělá těžko, když hlavní hrdinky celý film truchlý za tatínka a dcera se navíc pere s rakovinou i nešťastným manželstvím. Ale příběh to má, navíc tátovou Volhou jsem se něco najezdil, takže jako malé rodinné drama to u mně obstálo.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

5 důvodů, proč je dvojka výrazně horší: 1.Meryl Streep, která byla tahounem jedničky, souhlasila jen s miniroličkou, tudíž muselo být upozaděno i skvostné trio tatínků. Prostor tak dostali jiní herci, kteří ale pouze nudili. 2. Děj dvojky nepřinesl skoro nic, co bychom se nedozvěděli v jedničce, převážně se vzpomínalo na mladá léta. Scénárista se navíc nevyvaroval chyb, Donna v jedničce tvrdila, že jí matka zemřela, ve dvojce se ale objevila. Nesprávné bylo i pořadí mladíků, které vystřídala před otěhotněním. 3. Chyběl humor, nadhled i ztřeštěnost jedničky, dvojka nabízí jen dojímání a nešťastné lásky. 4. Ne že by mě hudba skupiny ABBA nějak brala, ale jednička nabídla větší hity, lépe zazpívané a s lepší choreografií. 5. Cher prokázala, že nemá ani špetku hereckého talentu, její prkennost podtrhovala nulová mimika v obličeji, zřejmě způsobená desítkami plastických operací.

Upgrade (2018)

Skvěle vymyšlené, originální zápletka a dobře natočené. Opravdu nejsem fanouškem sci-fi, ale tohle mě bavilo. Snad se na stará kolena také dožiji nějakého updradu a v 70 letech dám maraton pod 2 hodiny....

Máš ji! (2018)

Komedie o tom, jak se kluci navzájem pohonili, ani k tomu babu nepotřebovali. A já nekonečná léta čekám na americkou komedii, co by mě pobavila...

Escobar (2017)

Nějak se nám těch filmů a seriálů o Escobarovi vyrojilo dost a dost a toto téma tím pádem už nic nového nepřináší. Obsazení dobré, natočeno precizně, ale tento film o nic nepřevyšuje své předchůdce.

Mrakodrap (2018)

Nepřipomíná vám to něco? Mrakodrap obsazený teroristy a osamělý hrdina v nesprávný čas na nesprávném místě. No ale máme nové tisíciletí, takže tu Smrtonosnou past trochu upgraduime. Takže vyšší a modernější barák, místo Bruce v nátělníku steroidy nabušený negr, místo vtipných hlášek dávka rodinné sounáležitosti a k tomu daleko bláznivější a fyzice odporující kaskadérské kousky 200 pater nad zemí. Přes drobné výhrady zábavná a efektní podívaná.