Brahms: Chlapec 2 (2020)

Taková oddychovka po strašný kalbě, když už člověk neví, co si má pustit. Kdyby mi bylo dvanáct, určitě bych toto dílko ocenil více.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Ta hysterická bába mě místy trochu s... nicméně není to špatně napsané a dal bych 3.5 ale to se zokrouhluje nahoru :-)

Annabelle 3 (2019)

Dávam 3.5, není to úplně blbý, ruka Wanova je zřejmá. Něco bylo jaksi vypůjčeno odjinud, ale až na vlkodlaka a mlhu tak hustou že bych si o ní rozsekl hlavu, nebyly nápady úplně prvoplánové, jak tu někteří sdělují.

Halloween (2018)

Na tento film nemohu vlastně říci nic negativního až na poměrně Terminátorskou povahu našeho vrahounka. Jde o to, ze film je zvládnutý po všech stránkach celkem slušně, ale nepřinesl vlastně nic nového, jak píše náš pan kriminální živel - téma už je na dnešní dobu zcela nešokující a vyčpělé. Je to prostě takový come back pro fandy původního kultu s lepšími efekty samo sebou. SPOILER ALERT!!! a teď bez prdele - tři střelné rány z toho 2 do hrudníku a jedna amputující prsty, úder páčidlem do xichtu, sražení autem s momentálním bezvědomím, několik bodných ran nožem a finální zápal pasti - jako to vážně? to si jako odpružil v kolenou a pak ještě Davido-coperfieldsky zmizel? pff....

Rapl (2016) (seriál)

je to dost povedené z všech směrů. Na Čechy poměrně velké nakupení vražd v malém regionu, ale zase to není nuda a pokud do toho jde člověk s tím, že je to detektivní beletrie, tak si to celkem užije.

Smrt ve tmě (2016)

Nobody fucks with a war veteran. Když se o to pokusíte, nemusíte totiž vyjit živí. Byl jsem před shlédnutím skeptický, ale můj předsudek mi byl po právu omlácen o hlavu, asi tak jako když vám jí někdo veme a tříská s ní o topení. Nedá se tomu moc co vytknout.

Obušku, z pytle ven! (1955)

Celkem povedená jednoduchá pohádka pro děti, dospělé už zaujme méně, a to především technikou filmu a dějem. Nápěvky známe všichni a budou je znát i naše děti.

Nesmrtelná teta (1993)

Trochu nechápu zdejší komentáře, které pohádku zatracují do kategorií modeních drama pohádek, z kterých umělost, nikoliv umění, prostě cáká a dalo by se je přirovnat k rychlokvašeným prvoplánovkám. Tato pohádka taková tedy rozhodně není. Má příběh, mytologii a jasný souboj dobra se zlem, v kterým tak někdy marně tápu u jiných pohádek. Ano, výkon J.Bohdalové je v této pohádce šitý na míru, ale ostatní hráli také skvěle. Podle mě není nic co by se dalo u této pohádky vytknout. Místním váhačům a dvouhvězdičkářům doporučuji sledování Troškovin, tam jistě najdou to co hledají.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Celkově je to nepodařená pohádka. Je opravdu důkazem, že za jedno odpoledne sesmolit scénář prostě nelze a dělat to s přesvědčením, že herci a kostými tomu dodají tu pravou šťávu je prostě omyl. Bohužel toho není moc co by stálo za chválu a nějak se mi jeví, že poslední filmy (a obzvlášť pohádky) kde hraje Arnošt Golflam stojí prostě za vyliž kapsu. Dramaturgie se snažila vycákat a bohužel to místy způsobuje dialogy ze seriálu Ulice. Obecně ty dialogy jsou napsané tak, že bych to snad zvlád lépe sám a působí až nesnesitelně účelově a nepřirozeně. Jak už jsem zmínil, herci s tak podprůměrným materiálem se už prostě nemohli zmoci na nějaké umění a proto je mi docela líto, že se i dobří herci nechali naverbovat na tuhle fušařinu. Nestojí za shlédnutí, to si radši pusťte Korunního prince anebo jiné koukatelné pohádky z novodobé éry české kinematografie.

Sestra (2018)

Dalo se to čekat i lepší, ale na druhou stranu se to dalo i pořádně sprasit, a to se zde neodehrálo. Ono je to těžké pořád něco vymýšlet, když ty nejlepší pecky z Conjuring tu už byly. Souhlasím, že ten žabožrout/bukanýr tomu trochu kazil atmosféru a zombíci mi taky nepřišli úplně tématické, ale dalo se to dokoukat. Nejhorší mi přišel závěr, jak jinak... nachytat démona, to už zavánělo nějakou Scary movie parodií... v kině je to koukatelné, doma asi méně...

Časové pásmo bylo změněno